Nalezeno 6284 výsledků hledání

od Hhippie
včera, 00:19
Fórum: Zelenina
Téma: Brambory
Odpovědi: 434
Zobrazení: 141524

Re: Brambory

Jj, teď fakt popojely! :souhlas:
Ale tedy… zas je co sbírat! :otraveny:
od Hhippie
05 čer 2026 15:58
Fórum: Ovce a kozy
Téma: první dny dojení
Odpovědi: 10
Zobrazení: 396

Re: první dny dojení

Předpokládám, Profesore, že přivázání za hlavu a nohu je vývoj od hodné spolupracující kozy k běsnící potvoře, která si chce uchránit mléko pro své mládě..
Napadlo mě, jestli až bude kozlík trošku větší, by nepomohlo to odstavování nebo zalepování struků přes noc, že když jí bude ráno “tlačit” mléko ...
od Hhippie
05 čer 2026 07:00
Fórum: Ovce a kozy
Téma: první dny dojení
Odpovědi: 10
Zobrazení: 396

Re: první dny dojení

Ach jo! Vlaštovko, Ty taky nemůžeš mít nic jednoduché..? :nene: snad Františka poradí a povzbudí. Já kozám nerozumím. Jen bych Ti moc přála už klid a aby sis mohla užívat radosti.. :mrzimeto:
od Hhippie
02 čer 2026 22:33
Fórum: Zelenina
Téma: Brambory
Odpovědi: 434
Zobrazení: 141524

Re: Brambory

Tedy! Vy máte všichni lány! :vytlem:
Takhle ty řádky prostě vypadají krásně :srdicko:
od Hhippie
02 čer 2026 07:38
Fórum: Skot
Téma: Chov masného skotu
Odpovědi: 1717
Zobrazení: 371009

Re: Chov masného skotu

Tyjo, to ted koukám, jak to vylétlo, ty ceny!
Před pár lety, když jsem kupovala angusy pro nás na výkrm, se za tuhle cenu prodávala 1,5roční jalovice vhodná k připuštění… :nevim:
Kluci na výkrm byli kolem 15 tisíc…

Vedro, je pěkný, narostlý, a pro někoho určitě super, že mu nic nenakryje :souhlas ...
od Hhippie
01 čer 2026 13:00
Fórum: Louky a pole
Téma: Sušení sena
Odpovědi: 1861
Zobrazení: 562931

Re: Sušení sena

Věřím, že kdo teď stihl posekat, tak že se ještě druhých sečí dočká. Nebo bude mít na čem alespoň pást :souhlas:
Seno máte krásné :souhlas:
od Hhippie
01 čer 2026 12:59
Fórum: Zelenina
Téma: Brambory
Odpovědi: 434
Zobrazení: 141524

Re: Brambory

My už sbíráme mandelinky jak vzteklí zas! :otraveny:
od Hhippie
01 čer 2026 08:51
Fórum: Zelenina
Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Odpovědi: 338
Zobrazení: 70453

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Letos zkouším nový model na okurky… tak uvidíme, zda to něco pozitivního přinese :andel:
Vyvýšený záhon by byl bez užitku, tak dám nějaké okurky normálně na záhon a nějaké jsem dala takhle.. moc místa kolem toho záhonu není, ale pokud to člověk nenechá tolik rozrůst, tak to třeba půjde ok.
Koukala ...
od Hhippie
31 kvě 2026 18:52
Fórum: Ovce a kozy
Téma: Porod kozí prvničky
Odpovědi: 60
Zobrazení: 1373

Re: Porod kozí prvničky

Sice je to škoda, ale slepice ocení namočené zrní nebo pečivo v mléce, ne? Že se to spotřebuje i tak :mrk:
od Hhippie
30 kvě 2026 15:43
Fórum: Zelenina
Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Odpovědi: 338
Zobrazení: 70453

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Tak dobře. Zkusíme to. Díky :souhlas:
od Hhippie
30 kvě 2026 07:29
Fórum: Zelenina
Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Odpovědi: 338
Zobrazení: 70453

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Fakt? Jenže vy to máte kde skladovat - máte krásné sklípky :souhlas: to my ne.. :stydim:
Takže prostě ostříhám květy a holt sklidím, až budu muset a nějak to dopadne :nevim:
od Hhippie
29 kvě 2026 19:46
Fórum: Zelenina
Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Odpovědi: 338
Zobrazení: 70453

Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..

Splašil se nám česnek!
Letos jsme stihli zasadit česnek ještě v zimě (asi v lednu) a dost nás překvapil, když jsem zjistila, že pomalu nasazuje na květ.
Je krásný, statný… ale z toho, že bude do měsíce na sklizení úplně radost nemám :otraveny:
od Hhippie
29 kvě 2026 19:06
Fórum: Prodám
Téma: Pastevní prasátka
Odpovědi: 10
Zobrazení: 468

Re: Pastevní prasátka

Držím palce!
Ta naše mimina se hned pustila do čerstvé trávy, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Zatím odmítají chodit do domečku a spí na trávě… tak snad jestli začne pršet, je nebudeme muset nahánět, aby si zalezli.. :ajeje:
od Hhippie
28 kvě 2026 22:07
Fórum: Louky a pole
Téma: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Odpovědi: 230
Zobrazení: 62639

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

Prý divoká ostrožka.
Já se jí snažila zaset u sebe na zahradě jako okrasnou ostrožku stračku, protože se mi moc líběj, ale neujala se mi… přitom na té louce je úplný úhor, vedro, sucho, tvrdo… těžko říct, no… prostě asi potřebuje jiné podmínky než u mě na zahradě. :nevim:
od Hhippie
28 kvě 2026 16:12
Fórum: Louky a pole
Téma: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Odpovědi: 230
Zobrazení: 62639

Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách

K profesorově květeně přidám tu “naší” :andel:

Dnes, na procházce s klientkou, jsem potkala asi nejkrásnější barevný divoký porost, jaký jsem kdy viděla. Vážně!
A smála jsem se, kolik set a tisíc korun a kolik času a hektolitrů vody nás stojí, vypěstovat něco alespoň podobně krásného kolem našich ...
od Hhippie
27 kvě 2026 22:03
Fórum: Drůbež
Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
Odpovědi: 64
Zobrazení: 14469

Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů

Já mám máslo na hlavě.
Náš IT guru je tak hodný, že vždycky připomíná, že bude končit hosting služeb a že by se dalo změnit dodavatele… jenže já se k tomu nedostala zas… měla bych si to dát za předsevzetí a příští jaro to konečně dotáhnout a změnit dodavatele, aby nás to stálo míň :souhlas ...
od Hhippie
27 kvě 2026 09:01
Fórum: Drůbež
Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
Odpovědi: 64
Zobrazení: 14469

Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů

A je stejný? :stydim: :vytlem:
Já děsně nerada přepisuji tolik čísel, abych se nepřeklepla… ale věřím, že ano. Přeci ho také používám, na zaslání příspěvku na provoz :andel:
od Hhippie
27 kvě 2026 07:28
Fórum: Ovce a kozy
Téma: Porod kozí prvničky
Odpovědi: 60
Zobrazení: 1373

Re: Porod kozí prvničky

To jsou krásné zprávy! :souhlas:

Taky mě jehňouši štvou - jsou to malé hadimršky, všude se protáhnou a nejraději vegetí v krmelišti na seně samozřejmě! :cert:
od Hhippie
27 kvě 2026 06:49
Fórum: Drůbež
Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
Odpovědi: 64
Zobrazení: 14469

Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů

IT guru je tak ochotný, že za to nikdy nic nechtěl.. :srdicko: přestože není aktivním pisatelem, je ochotný se Malochovu věnovat a hlídá, co je potřeba a dělá zásahy, když něco nefunguje.
Bez něj by to nešlo!

Můžeme mu tady takhle veřejně poděkovat. Za jeho ochotu a čas. Je zlatej! :srdicko ...
od Hhippie
26 kvě 2026 23:39
Fórum: Drůbež
Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
Odpovědi: 64
Zobrazení: 14469

Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů

Dobrý den všem.
Ráda bych konečně odpověděla všem, kdo se ptali na náklady na provoz našeho fóra www.malochov.cz.

Doména na 12 měsíců: 320 Kč
Pronájem virtuálního serveru 12 měsíců: 3630 Kč

V současné době máme na účtu pár korun, ze kterých bychom nezvládli uhradit už nic.
Takže je jen na nás tady ...