Ale tedy… zas je co sbírat!
Nalezeno 6284 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
Re: Brambory
Jj, teď fakt popojely! 
Ale tedy… zas je co sbírat!
Ale tedy… zas je co sbírat!
- 05 čer 2026 15:58
- Fórum: Ovce a kozy
- Téma: první dny dojení
- Odpovědi: 10
- Zobrazení: 396
Re: první dny dojení
Předpokládám, Profesore, že přivázání za hlavu a nohu je vývoj od hodné spolupracující kozy k běsnící potvoře, která si chce uchránit mléko pro své mládě..
Napadlo mě, jestli až bude kozlík trošku větší, by nepomohlo to odstavování nebo zalepování struků přes noc, že když jí bude ráno “tlačit” mléko ...
Napadlo mě, jestli až bude kozlík trošku větší, by nepomohlo to odstavování nebo zalepování struků přes noc, že když jí bude ráno “tlačit” mléko ...
- 05 čer 2026 07:00
- Fórum: Ovce a kozy
- Téma: první dny dojení
- Odpovědi: 10
- Zobrazení: 396
Re: první dny dojení
Ach jo! Vlaštovko, Ty taky nemůžeš mít nic jednoduché..?
snad Františka poradí a povzbudí. Já kozám nerozumím. Jen bych Ti moc přála už klid a aby sis mohla užívat radosti.. 
Re: Brambory
Tedy! Vy máte všichni lány! 
Takhle ty řádky prostě vypadají krásně
Takhle ty řádky prostě vypadají krásně
- 02 čer 2026 07:38
- Fórum: Skot
- Téma: Chov masného skotu
- Odpovědi: 1717
- Zobrazení: 371009
Re: Chov masného skotu
Tyjo, to ted koukám, jak to vylétlo, ty ceny!
Před pár lety, když jsem kupovala angusy pro nás na výkrm, se za tuhle cenu prodávala 1,5roční jalovice vhodná k připuštění… :nevim:
Kluci na výkrm byli kolem 15 tisíc…
Vedro, je pěkný, narostlý, a pro někoho určitě super, že mu nic nenakryje :souhlas ...
Před pár lety, když jsem kupovala angusy pro nás na výkrm, se za tuhle cenu prodávala 1,5roční jalovice vhodná k připuštění… :nevim:
Kluci na výkrm byli kolem 15 tisíc…
Vedro, je pěkný, narostlý, a pro někoho určitě super, že mu nic nenakryje :souhlas ...
- 01 čer 2026 13:00
- Fórum: Louky a pole
- Téma: Sušení sena
- Odpovědi: 1861
- Zobrazení: 562931
Re: Sušení sena
Věřím, že kdo teď stihl posekat, tak že se ještě druhých sečí dočká. Nebo bude mít na čem alespoň pást 
Seno máte krásné
Seno máte krásné
Re: Brambory
My už sbíráme mandelinky jak vzteklí zas! 
- 01 čer 2026 08:51
- Fórum: Zelenina
- Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
- Odpovědi: 338
- Zobrazení: 70453
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Letos zkouším nový model na okurky… tak uvidíme, zda to něco pozitivního přinese :andel:
Vyvýšený záhon by byl bez užitku, tak dám nějaké okurky normálně na záhon a nějaké jsem dala takhle.. moc místa kolem toho záhonu není, ale pokud to člověk nenechá tolik rozrůst, tak to třeba půjde ok.
Koukala ...
Vyvýšený záhon by byl bez užitku, tak dám nějaké okurky normálně na záhon a nějaké jsem dala takhle.. moc místa kolem toho záhonu není, ale pokud to člověk nenechá tolik rozrůst, tak to třeba půjde ok.
Koukala ...
- 31 kvě 2026 18:52
- Fórum: Ovce a kozy
- Téma: Porod kozí prvničky
- Odpovědi: 60
- Zobrazení: 1373
Re: Porod kozí prvničky
Sice je to škoda, ale slepice ocení namočené zrní nebo pečivo v mléce, ne? Že se to spotřebuje i tak 
- 30 kvě 2026 15:43
- Fórum: Zelenina
- Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
- Odpovědi: 338
- Zobrazení: 70453
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Tak dobře. Zkusíme to. Díky 
- 30 kvě 2026 07:29
- Fórum: Zelenina
- Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
- Odpovědi: 338
- Zobrazení: 70453
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Fakt? Jenže vy to máte kde skladovat - máte krásné sklípky
to my ne.. 
Takže prostě ostříhám květy a holt sklidím, až budu muset a nějak to dopadne
Takže prostě ostříhám květy a holt sklidím, až budu muset a nějak to dopadne
- 29 kvě 2026 19:46
- Fórum: Zelenina
- Téma: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
- Odpovědi: 338
- Zobrazení: 70453
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Splašil se nám česnek!
Letos jsme stihli zasadit česnek ještě v zimě (asi v lednu) a dost nás překvapil, když jsem zjistila, že pomalu nasazuje na květ.
Je krásný, statný… ale z toho, že bude do měsíce na sklizení úplně radost nemám
Letos jsme stihli zasadit česnek ještě v zimě (asi v lednu) a dost nás překvapil, když jsem zjistila, že pomalu nasazuje na květ.
Je krásný, statný… ale z toho, že bude do měsíce na sklizení úplně radost nemám
- 29 kvě 2026 19:06
- Fórum: Prodám
- Téma: Pastevní prasátka
- Odpovědi: 10
- Zobrazení: 468
Re: Pastevní prasátka
Držím palce!
Ta naše mimina se hned pustila do čerstvé trávy, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Zatím odmítají chodit do domečku a spí na trávě… tak snad jestli začne pršet, je nebudeme muset nahánět, aby si zalezli..
Ta naše mimina se hned pustila do čerstvé trávy, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Zatím odmítají chodit do domečku a spí na trávě… tak snad jestli začne pršet, je nebudeme muset nahánět, aby si zalezli..
- 28 kvě 2026 22:07
- Fórum: Louky a pole
- Téma: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
- Odpovědi: 230
- Zobrazení: 62639
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
Prý divoká ostrožka.
Já se jí snažila zaset u sebe na zahradě jako okrasnou ostrožku stračku, protože se mi moc líběj, ale neujala se mi… přitom na té louce je úplný úhor, vedro, sucho, tvrdo… těžko říct, no… prostě asi potřebuje jiné podmínky než u mě na zahradě.
Já se jí snažila zaset u sebe na zahradě jako okrasnou ostrožku stračku, protože se mi moc líběj, ale neujala se mi… přitom na té louce je úplný úhor, vedro, sucho, tvrdo… těžko říct, no… prostě asi potřebuje jiné podmínky než u mě na zahradě.
- 28 kvě 2026 16:12
- Fórum: Louky a pole
- Téma: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
- Odpovědi: 230
- Zobrazení: 62639
Re: Božská květena, aneb co můžeme najít na pastvinách
K profesorově květeně přidám tu “naší” :andel:
Dnes, na procházce s klientkou, jsem potkala asi nejkrásnější barevný divoký porost, jaký jsem kdy viděla. Vážně!
A smála jsem se, kolik set a tisíc korun a kolik času a hektolitrů vody nás stojí, vypěstovat něco alespoň podobně krásného kolem našich ...
Dnes, na procházce s klientkou, jsem potkala asi nejkrásnější barevný divoký porost, jaký jsem kdy viděla. Vážně!
A smála jsem se, kolik set a tisíc korun a kolik času a hektolitrů vody nás stojí, vypěstovat něco alespoň podobně krásného kolem našich ...
- 27 kvě 2026 22:03
- Fórum: Drůbež
- Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
- Odpovědi: 64
- Zobrazení: 14469
Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
Já mám máslo na hlavě.
Náš IT guru je tak hodný, že vždycky připomíná, že bude končit hosting služeb a že by se dalo změnit dodavatele… jenže já se k tomu nedostala zas… měla bych si to dát za předsevzetí a příští jaro to konečně dotáhnout a změnit dodavatele, aby nás to stálo míň :souhlas ...
Náš IT guru je tak hodný, že vždycky připomíná, že bude končit hosting služeb a že by se dalo změnit dodavatele… jenže já se k tomu nedostala zas… měla bych si to dát za předsevzetí a příští jaro to konečně dotáhnout a změnit dodavatele, aby nás to stálo míň :souhlas ...
- 27 kvě 2026 09:01
- Fórum: Drůbež
- Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
- Odpovědi: 64
- Zobrazení: 14469
Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
A je stejný?

Já děsně nerada přepisuji tolik čísel, abych se nepřeklepla… ale věřím, že ano. Přeci ho také používám, na zaslání příspěvku na provoz
Já děsně nerada přepisuji tolik čísel, abych se nepřeklepla… ale věřím, že ano. Přeci ho také používám, na zaslání příspěvku na provoz
- 27 kvě 2026 07:28
- Fórum: Ovce a kozy
- Téma: Porod kozí prvničky
- Odpovědi: 60
- Zobrazení: 1373
Re: Porod kozí prvničky
To jsou krásné zprávy! 
Taky mě jehňouši štvou - jsou to malé hadimršky, všude se protáhnou a nejraději vegetí v krmelišti na seně samozřejmě!
Taky mě jehňouši štvou - jsou to malé hadimršky, všude se protáhnou a nejraději vegetí v krmelišti na seně samozřejmě!
- 27 kvě 2026 06:49
- Fórum: Drůbež
- Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
- Odpovědi: 64
- Zobrazení: 14469
Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
IT guru je tak ochotný, že za to nikdy nic nechtěl.. :srdicko: přestože není aktivním pisatelem, je ochotný se Malochovu věnovat a hlídá, co je potřeba a dělá zásahy, když něco nefunguje.
Bez něj by to nešlo!
Můžeme mu tady takhle veřejně poděkovat. Za jeho ochotu a čas. Je zlatej! :srdicko ...
Bez něj by to nešlo!
Můžeme mu tady takhle veřejně poděkovat. Za jeho ochotu a čas. Je zlatej! :srdicko ...
- 26 kvě 2026 23:39
- Fórum: Drůbež
- Téma: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
- Odpovědi: 64
- Zobrazení: 14469
Re: MALOCHOV - provoz a podpora přispivatelů
Dobrý den všem.
Ráda bych konečně odpověděla všem, kdo se ptali na náklady na provoz našeho fóra www.malochov.cz.
Doména na 12 měsíců: 320 Kč
Pronájem virtuálního serveru 12 měsíců: 3630 Kč
V současné době máme na účtu pár korun, ze kterých bychom nezvládli uhradit už nic.
Takže je jen na nás tady ...
Ráda bych konečně odpověděla všem, kdo se ptali na náklady na provoz našeho fóra www.malochov.cz.
Doména na 12 měsíců: 320 Kč
Pronájem virtuálního serveru 12 měsíců: 3630 Kč
V současné době máme na účtu pár korun, ze kterých bychom nezvládli uhradit už nic.
Takže je jen na nás tady ...