Háčkování

Co se kam nevešlo
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, ale platí, co se v mládí naučíš.. I v tomhle. Když to Vaše holky umět nebudou, svět se nezboří, ale čím víc věcí umějí, tím víc jich později můžou využít. Nemusí věci kupovat, když je málo peněz nebo když chtějí něco jiného, než se prodává. Já myslím, že šít, plést, háčkovat a jakékoliv další ruční práce jsou jen k užitku. Člověk je o něco víc svobodný, když si může sám něco vyrobit. Já bych si svetr třeba nikdy nekupila, leda v sekáči, protože tam není další stejný. A ještě se dívám, jestli jde rozpárat, aby se dala vlna ještě znovu použít. Prostě si svetr upletu. Ať to trvá, jak chce dlouho, je to můj svetr, jak jsem ho chtěla a nikoho dalšího k tomu nepotřebuju. Je to jiná ekonomie než peněžní. A není to přežitek. Třeba na děti se dá spousta věcí ušít, uplést, uháčkovat, ušetří se tím a ještě jsou děti originálně oblečené. A větší holky už si můžou svou módu vytvořit samy. Ale někdo na to není, no.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak jsem to zkusila kratkym sloupkem a 2.0 hackem, ale neni mi uplne jasny na kterym oku pridavat, aby se to rovnomerne zvetsovalo a bylo placaty... nekde na netu bylo na druhe rade v kazdem druhem oku, na treti v kazdem tretim, na ctvrtem v kazdem ctvrtem... je to tak? :nevim:
Uplne se mi nedari zcela rovnomerna oka, ale to se snad zlepsi casem, asi to chce cvik...
Přílohy
IMG_20190407_144136.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, ani, je to tak, v každé xté řadě se uháčkují dva sloupky v xtém oku. Ale chce to ještě sledovat, kdyby se začalo kolečko vlnit, bylo to moc často na Tvou hustotu práce. Nebo opačně (to bývá málokdy), kdyby se začalo kolečko kroutit dovnitř jako v čepičku, bylo tam přidáno málokrát. Jsi fakt šikulka :souhlas: .
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od minie »

hhippie...však já jim to také nepředhazuji, jen je to přesně jako u všech jiných věcí. Když to vidí u rodiče, chtějí to zkusit. U mě to vidí v tom předvánočním čase. A někdy si vzpomenou a mají takové období, kdy háčkují nebo vyšívají. Ve škole teda šijí taky, za což jsem ráda.
Je opravdu jiná doba. :mrk:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Prvni docela slusne vypadajici kolecko. :usmev: a odlicuje se s tim suprove, je to parada, ani to nedre jak jsem se obavala.
Přílohy
IMG_20190409_211321.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

:usmev: dnesni pokus
Kdyby jste meli nejaky fakt dobry navod na srdce, tak prosim o vlozeni, odkaz. Po netu jich je spousta, ale vetsina neni tak uplne pro mne pochopitelná.
Přílohy
IMG_20190411_095805.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Srdíčko je pěkné. Já srdíčka neháčkuju, ale třeba bychom Ti mohli pomoct pochopit nějaký návod, kterému nerozumíš.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

zkusim tedy nejajy navod vybrat a vyptam se, co nechapu. Dekuji :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Prvni pokus o privesek. :usmev:
Přílohy
IMG_20190412_210917.jpg
IMG_20190412_210903.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Bekkky »

Tak se též pochválím. V poslední době na pastve spíš háčkuju než pletu. Musí se hlídat jen jedno očko. :usmev:

Obrázek
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

To je krasa, ja na to vubec nemam cas... :smutek: snad po sezone... :promin:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Javorka »

Perfektní práce.
:Berusik:
:433:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od minie »

nemám návod, ale snad se to dá pochopit alepsoň z mého popisu. Nemám bohužel ani foto. Nejprve se uháčkuje filetovou technikou čtvereček složený z 5x5 čtverečků. Pak se na dvou sousedních stranách udělá do prostředního čtverce v řadě takový počet dlouhých 2-3x nahozených sloupků a pevným okem spojí s rohem čtverce, aby to utvořilo ten správný obluček srdíčka. Toť vše, může se dle libosti obháčkovat krátkým sloupkem nebo vlnovkami, ale nemusí nic. Ten základní čtverec je vlastně na koso.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů