Háčkování

Co se kam nevešlo
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Krasny vecer, blizi se zima a ja sr rozhodla naucit hackovat. K tomu si chci koupit knihu a nemuzu si vybrat. Pokud je tu nekdo kdo by mi nejakou z techto https://www.megaknihy.cz/vyhledavani?or ... arch=+&p=1 doporucil, tak prosim pisnete.:)
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Chybí nám tu ta Domácnost, tam by tohle patřilo. Ale knížky neznám :( .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Skoda, domacnost chybi, chtelo by to napsat o chlivek pro domacnost... Ja uz to psala, ale nic...:(
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Já vím, ale komu napsat?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Hhippi nebo kostey...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Bekkky »

Mě jde nejlépe se učit různé ruční práce podle videí na youtube. Podle knížky mi to nikdy nešlo.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Nejlepší je někdo živý vedle, kdo to umí. Občas totiž vzniknou zvláštní postupy proti těm tradičním :) . Ale to taky nevadí. Kde ty živé brát?
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Javorka »

Já jsem kdysi strašně moc pletla. Ale tak dvacet let jsem na to nesáhla. Asi bych to už ani neuměla. Při stěhování jsem našla plno krásných vln, tak jsem myslela, že zkusím něco uháčkovat, ale to mě nějak nechytlo. Uháčkovala jsem jednu modrou myš, pro naši kočku a tím to skončilo. Líbí se mi ty přehozy ze čtverců, ale už vím, že nikdy žádný neuháčkuji. Do háčkování se musí pořád koukat, v tom je pletení lepší.
:433:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Diky vsem, hackuje moje maminka. Jako detem na uhackovala na takovou panenku, ne barbii, ale obyc plastovou panenku, kompletni satnik, bylo to krasne... Treba si najde cas a neco me nauci...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Jo, Marion, to je nejlepší. Háčkování je lehčí než pletení. Stačilo by, kdyby Ti ukázala základ a pak už to z knížek chytneš dál.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Dnes jsem se metodou pokus-omyl dostala k prvnimu kolecku, jsou to odlicovaci tamponky, ale potrebuji, aby byly hustsi. Nyni mam prizi snehurku a hacek 3,0, mam koupit mensi hacek?
Přílohy
IMG_20190405_133859.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, ano, o dost slabší háček. Jsi šikulka, sama podle nějakých nákresů :souhlas: .
Háček by měl být tak jen tak silný, aby tak akorát zachytil přízi. Takže určitě 6 a víc, teď si to přesně neumím představit a podívat se nemůžu.
A taky nesmíš háčkovat moc volně, tak akorát, aby se ještě háček dal bez problémů zapíchnout. Ono se háčkuje i volně, ale to je spíš podle módy, tady se Ti to nehodí.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Hhippie »

Konecne jsem sehnala vhodny material na uhackovani eko-houbicky. Tak jsem zvedava - az ji necham vyrobit - zda bude opravdu tak ekobio. Protoze je to porad umelina, stejne jako klasicka houbicka a ty ja take peru, takze mi vydrzi dlouho...takze pak bude otazka, jestli je uhackovana houbicka vic ekobio nez ta konvencni... :stydim:
Jinak ačkoli jsem myslim docela šikovná na ruce, tak tyhle čistě ženské práce jdou úplně mimo mě a krom toho, že mě děsně nebaví, tak mi ani nejdou..tedy výrobu musím zadat. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Bekkky »

Hippie, když jsem měla malé děti, tak mě na ruční práci nikdo neukecal, považovala jsem to za totální ztrátu času a naprosto neproduktivní činnost. Teď nosíme jen doma pletené ponožky, některé i z doma předené vlny. Třeba to na Vás taky časem dolehne. :usmev:
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Ja k rucnim pracim tihnu od mala, rada jsem vysivala atd. jenze ted mam velmi malo casu. Ale ten odlicovaci tamponek je prakticky.
Co se tyce houbicek, tak na ty se chystam, uz mam i velky hacek, jen tedy zvykla jsem si na lufu a nechce se mi menit, ale vzhledem k tomu, ze jsem nesehnala semena, abych si ji vypestovala, tak zkusim to hackovani ze zbytkoveho materialu, dostala jsem tam hafo ruznych atek vcetne zbytku, tak snad bude volna chvilka. :usmev:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Javorka »

Co zkusit krátké sloupky? Nebylo by to tak děravé. :nevim:
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, co jsem o tech houbickach cetla, tak je potreba, aby to byly umele materialy, protoze jsou nenasakave a rychle schnou... 🙂
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Javorko, to jsem si taky říkala, ale jen jestli se Marion naučila i krátké. Ty jsou jednodušší, pomaleji přibývají, ale jsou pevné.
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od minie »

smekám, že jste se ženské do toho tak daly. Háčkuji od malička, učila mě to moje babička a já to učím zase svoje děti, ale zatím je baví dělat jen nekonečně dlouhý řetízek :vytlem: Ale už taky dokážou čtvereček. Ale teď v dospělosti na to tolik času není, ale před Vánoci se vždycky dokopu a háčkuji vánoční ozdoby nebo pletu sněhulákům čepičky a to se pak prodává na školním jarmarku. Tak si říkám, že: " Co se v mládí naučíš... :souhlas:
Držím vám všem palce, fakt máte můj obdiv :ruzicka:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Háčkování

Nový příspěvek od Hhippie »

Minie: já s tímhle tématem trochu bojuji. Přijde mi prima, když mají děti např. představu o tom, jak se dřív co složitě vyrábělo, ale nepotřebuji to zařazovat do našeho běžného života. Protože si prostě myslím, že věci mají svůj čas a pak jsou prostě historií. To si třeba myslím o některých rukodělkách.. podle mě je důležité, aby ženská uměla základní šicí práce, ale když neumí uplést šálu, myslím, že se svět fakt nezboří. A díky tomu nepovažuji ani za důležité, aby to uměly mé dcery. Ale třeba moc rády pletou z gumiček šperky (mě se to nelíbí, ale když je to baví..)...takže nějaké dívčí zábavy mají.. máme rozešitého velikonočního králíčka, už měsíc, ale tuším, že to asi nestihneme dotáhnout :vytlem:
No a právě nevím, jak se k tomu postavit. Sama toho mnoho neumím a nemám k tomu vztah, proto nemám potřebu je s tím seznamovat nějak víc, ale říkám si, že aby nebyly nějak ochuzené... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů