Vytápění domácnosti

Co se kam nevešlo
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Marion108 »

Mimochodem, cele to nasi koupili na dotace, podminkou bylo, montaz firmou a ekolikvidace stareho kotle, taky deset let nesmi dum prodat... Ve finale, je to stalo dvakrat tolik, nez kdyby mohli koupit kotel kdekoli a udelat si montaz sami, ale polovinu jim zaplatila dotace, takze vlastne sulnul...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, zajímavý postřeh, že kuřáci rádi topí. Možná potencionální pyromani :) .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Marion108 »

Teplo kotelny, klid, takova zasivarna, otec tam mel i poradnou zarovku, chodli jsme si tam cist a kourit, ja telefonovat a cist if...:D
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, svatá pravda! Od celkové vytápěné plochy se odvíjí vše, nám se postupně zvětšovala a ještě se zvětšovat bude, i proto máme ten nejsilnější kotel. Část domu je nyní zateplená, část nikoliv, jediné, co je všude stejné, jsou plastová okna trojskla a všude vyměněné a řádně utěsněné dveře a samozřejmě bytelné vchodovky, jo a na to nejdůležitější bych málem zapomněla - nově zateplené stropy, to před tím nebylo a ty úniky tepla na půdu, byly šílené...Jinak diskuse tady rozpoutala včera diskusi u nás doma a shodli jsme se na tom, že právě ten výpočet a hlavně správné seřízení kotle je alfa a omega úplně všeho!! Muž se teď setkal s pánem, co má Benekov na dotace, seřízený úplně špatně, v baráku furt zima a kotel zadehtovanej jako prase :?, servisák už mu ani nezvedá telefon a pán se v tom utápí...tohle se mi prostě hnusí, o dotacích na kotle ani nemluvím, z toho bych velebnosti blila :? A na soláry máme stejný názor - původně jsme je chtěli, ptže máme obří plochu střechy na jih a západ, jenže návratnost a hlavně ta ekologiscká stránka, že...to se dycky něco vymyslí, jak je to bio a eko a po pár letech provozu se zjistí, že to tak není, raděj ani nechci vědět, jakým způsobem se ty soláry budou jednou "ekologicky"likvidovat, když teď maj na skládkách problém s blbym eternitem nebo asfaltem na parketách (osobní zkušenost u nás)!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Lisbeth »

A ještě ADD kouření v kotelně :lol: jsem absolutní nekuřák (otec kouřil a nenáviděla jsem to), cigáry se mi hnusí v jakékoliv podobě, stejně tak u nás doma všem, muž je také z rodiny absolutních nekuřáků, přesto trávíme v kotelně mnoho času, jak psala Marion, je to bezvadná zašívárna a když přijede nezvaná návštěva, kterou moc nemusím, tak jí zveme do kotelny (aby si nestěžovali, že s nima kecáme na mrazu :lol: :lol: ), dáme pivko a je to, akorát blbý je, že mi u toho nemůžem sledovat ten plamen jako Mastnacek, to mi docela chybí :D !
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Janina »

Marion všechno jsi to vystihla naprosto přesně. :slunce:
My měli kotelu se sestrou a tatínkem na stejné věci, už v osmdesátkách. Ráda topím dál a zajímá mne to, i když už pětadvacet let nekouřím.
Oheň máme moc rádi.
A dotace, tak je to se všemi dotacemi, naprosto stejné, vytváří umělou zaměstnanost. Křiví trh.
Zde si přečtěte https://www.narodniprogramzp.cz/detail- ... za-krokem/
A kdo vám přispěl na všechny nádrže za léta, kdy vodu zachytáváte? A máte odborný posudek, projekt, všechny doklady? :(
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Lisbeth »

Mastnacku, je vidět, že se tomu věnuješ a víš o čem je řeč! Přesto, že můj chlap je odpůrce Viadrusu, určitě byste si jinak pokecali! Přesně toto, co jsi popsal mi také bylo vysvětlováno (několikrát, některé ty technické věci už pomaleji chápu :lol: ). Pro mě přejít na tenhle automat, co máme teď, byl docela oříšek (jako v mozku, ovládání kotle je snadné), celý život jsem byla zvyklá na jiný styl vytápění, před Viadrusem jsme měli starého Dakona, prostě to bylo jiné, hlavice jsme tenkrát neměli vůbec...asi si to dovedeš představit, starej haus prostě, no..
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Stefanos
Příspěvky: 37
Registrován: 03 lis 2018 09:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Stefanos »

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch a krbová kamna s výměníkem do radiátorů. Vždycky se hodí 2 zdroje, zvlášť když v půlce ledna dojde k poruše, což už jsem si vyzkoušel :) V kamnech topím, když mám dřevo... zvládnu v pohodě vytopit celý barák. Pokud dřevo nemám, pak tepelné čerpadlo.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od andre.marek »

My máme dřevoplyn Attack SLX 25kW, k němu 2x 1000l akunádrže, v jedné z nich topný had ze solárů - 3 panely na střeše - zároveň v této nádrži nerezový výměník na teplou vodu.
Do zálohy plynový kotel.
Rekonstruovaný dům, v přízemí podlahovka, v patře radiátory.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Chtěl jsem taky kotel od Attacku - dřevoplyn, ale i ten nejmenší by neprošel do sklepa a Aku nádrže by zabraly celou koji, 4 x 800 l a to prý bylo ještě málo.
:dad:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Kostey »

Já mám doma kamnový sporák a topím tím, co mi popadá po pastvinách.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od oreb1 »

Kostěji, jsme na tom stejně, jen mně to nepadá po pastvinách, ale lidi nosí dřevo, aby ho okousaly kozy a nemuseli se s ním řezat. Tím topím.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Kostey »

Tak to asi lidi nosí opravdu velké hromady :lol:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Javorka »

Já už jsem o topení psala. Dnes topíme podruhé. Nestěžujeme si.
:433:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od oreb1 »

Kostěji, ańo, nosí toho hodně. Nechtějí mít další práci a chtějí udělat ještě radost kozám. Mně to dá spoustu práce, odnosit okousané z výběhu, oklestit, nařezat a naskládat k usušení. A něco taky přivezeme zase po Vánocích na okousání. Bývá to 120 až 150 stromečků. Taky práce, něco naštěpkuju, ale s většinou topím. Nic jiného mi taky nezbývá, co bych s tím dřevem dělala?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od arus »

V bytě máme plyn ale když je pod nulou, tak si zatopíme ve sporáku a ještě na něm i uvařím. Máme les, topili jsme bukovým dřevem, to už došlo. Topíme třešní a letos jsme skáceli dvě lípy. Dřeva máme na pět let.
Moc rádi sedíme u kamen a díváme se do ohně. :papa:
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Marion108 »

Uz jede automat... Tepliiicko. :kyticka:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od oreb1 »

Všechny zlepšováky, ulehčení a úspory jsou vynikající. Vymyslí a realizuje je obvykle chytrá hlava rodiny a taky se o ta zařízení stará a obsluhuje je. ALE: Dost často neumí nikdo jiný v domácnosti ta zařízení obsluhovat. Je potřeba naučit to ještě někoho dalšího.
Byla u mě pro mléko mladá paní, která bydlí s rodinou a maminkou v domě, který postavil její otec. Pěkně ho technicky vybavil, zařídil dokonalé topení nějakým novým systémem a všechno obsluhoval. Nikdo se mu do toho nepletl a on ani nikoho k tomu nepustil. Tatínek náhle zemřel a nikdo neví, jak ten topný systém obsluhovat. Takže topí nějak provizorně a chystají se ho předělat, aby k tomu novému měli návod k obsluze. Paradoxní, ale zřejmě pravdivé.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od arus »

Přesně tohle bych nechtěla, aby zažily moje děti, tak je do všeho postupně zasvěcuji. Tváří se u toho: :...ale mamíí...: ale jednou si vzpomenou, co jsem jim říkala. Takto to dělal i můj tatínek a já se u toho tvářila stejně, jako moje děti...ale dnes jsem za mnoho jeho předaných informací moc ráda. Nevím, jak to chodí u maminek, mě ta moje zemřela, když mi byly tři roky. :divis: :kyticka:
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění domácnosti

Nový příspěvek od Janina »

arus :cry: :rozchod: :kyticka:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů