Trouba

Co se kam nevešlo
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Trouba

Nový příspěvek od Tedysek »

Ahoj, mam uz leta mensi problem.
Mam plynovou troubu. Ma i plynovy sporak na ktery teda nedam dopustit. Ale ta trouba je hotovy ocistec.
Dost casto se mi neco ze spodu pripali.
Mam uplne na dne navic dany pekac (vychytavka predana z generace na generaci) ale nestaci to. A ja jsem uplne hotova uz.

Vetsinou pecu na nejmensi teplotu, aby se jidlo nepripeklo. Ale trva to pak o mnoho dele. Coz by nevadilo tolik (pect maso nekolik hodin jsme si uz zvykli), ale stejne se to pripece.

Nemate nejaky dalsi napad jak to brutalni teplo ze spodu dostat nahoru? Nejaka vychytavka? Moc bych ocenila.

Díky :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trouba

Nový příspěvek od Janina »

Já bych si koupila plynový sporák s elektrickou troubou, pokud tedy potřebuješ plynový sporák.
Od jara do podzima vařím, peču na elektrice.
Od podzima do jara vařím na plotně.
Chleba peču ale v elektrické troubě celý rok. Potřebuji 10 min 250 stupnů a 40 min 180 stupnů.
Pamatuji si, mamka vařila taky na plynu, pustila plyn do trouby, zapálila sirkou, ono to zhaslo, nevšimla si, plyn utíkal, za chvilku přišla a zapálila znova, no to si nepřejte vidět. A to se dělo dost často. Někdy dole odchovávala kotata štěnata, ne jednou se jim opálily vousky i řasy a obočí. Neuhořel naštěstí nikdy nikdo.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trouba

Nový příspěvek od Tedysek »

Ja bohuzel nemam v kichyni pripravenou jeste elektriku na novou troubu. I kdyz troubu uz mam. :D takze el troubu mit v provozu bohuzel nemuzu.
S plaminkem problem nemam vubec. Zapalim a pak jeste prubezne kontroluju jestli hori. :) nikdy mi to neblaflo. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trouba

Nový příspěvek od PavelIV »

Připomněla jsi mi, jakou radost měla máma, když mi bylo asi deset a přestěhovali jsme se, že je tam elektrická trouba. Ani jí tolik nevadily elektrický plotýnky, z těch jsem šílel já, když už jsem trochu vařil. Ale fintu na to žádnou neměla :smutek:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trouba

Nový příspěvek od oreb1 »

Moje tchyně mívala plynovou troubu a bylo to stejné. Častěji troubu zhasla, nechala hřát a pak za chvíli zase zapálila. A taky tam měla pekáč dole a dávala nádobí nějak zdvojeně, možná dva do sebe, ale to už si nepamatuju.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů