Velikonoce

Co se kam nevešlo
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Velikonoce

Nový příspěvek od Tedysek »

Tak se tomu letos asi už neubráním. Asi po 8 letech budu muset "slavit" Velikonoce. Každý rok jsem je trávila v lese se psy na extra dlouuuuhéé procházce. No a tady nastává problém. Nějak mě minulo co vše by mělo být hotovo a připraveno. Vím snad jen o mazanci, beránkovi, nádivce a barevných vajíčkách. Co děláte na velikonoce ještě vy? A máte recepty jak na beránka a mazanec? Jsem z toho úplně paf. :nene:
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Marion108 »

Mazanec delam kvaskovy dle maskrtice http://www.maskrtnica.cz/kvaskovy-mazanec/ ale vzhledem k slozitosti receptu doporucuju vsadit na kvasnice, receptu je vsude mraky.
Moje mama dela beranka piskotoveho, ale ten mi vzdy jde velmi spatne vyklopit, takze ja delam beranka masloveho. Nepolevam nicim, maximalne pocukruju...
Neco jako tohle
https://www.recepty.cz/recept/maslovy-beranek-12649
No a vajicka barvim ruzne kazdy rok jinak. Na fotce jsou prirodni barvy.
Nadivku nedelam. Ani moje mama ji nedela. Kazdy rok pecu pernicky a delam chlebicky. No a jinak zadne drama. Nejsem krestan, tak je to pro mne spis svatek jara...
Přílohy
P4210526.jpeg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Tedysek »

Děkuju Marion. Též nejsem věřící a den kdy mě chce někdo, i když symbolicky, bít mi nepřijde jako den pro slavení. Natož, abych se kvůli tomu div nepřetrhla v kuchyni. :otraveny: Nicméně přítul mě požádal a tak mu chci udělat aspoň trochu radost.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Marion108 »

Trochu casu zabere ten mazanec, jinak beranek je raz dva, pecu v nedeli, kdysi jsem pekla i slepicku... vajicka mam taky dopredu, letos vsadim na puncochu a cibuli... jen se tedy piplam s chlebickama no... to dopredu pecu veku a na to davam nyni vetsinou pomazanku z repy necim ozdobim. Neni to takove silenstvi jak na Vanoce. :vytlem: jo taky jsem zacala s detma... letos seste Velikonoce, predtim pro mne neexistovaly... i jako dite jsem to bojkotovala.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Lisbeth »

Holky máte můj obdiv! :vytlem: Já už velikonoce úspěšně bojkotuju 25 let a to přesně od té doby, kdy se pár pitomců od nás z dědiny domluvilo a sřezali mě drátěnejma dutkama tak, že se jelo do špitálu :cert: DEMENTI! Jako křesťanské svátky mi to absolutně nevadí, ale jako pohanské svátky to nenávidím. Vejce nebarvím, nic nepeču a velikonoční pondělí trávíme přesně jako ty Tedysku - vyrazíme s mužem někam do přírody, tak abychom nikoho nepotkali, když je hezké počasí, berem i koně a užijem si to po svém - tyhle chvíle miluju, všichni někde blbnou s pomlázkou a my jsme sami uprostřed ničeho, BEZVA! :stydim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Marion108 »

Lisbeth, u nas se moc neblbne, dela se to kvuli synovi, nyni mu je sest let, chodi pomlazku s dedou, mym tatou a my tu mame klidek... jenze samozrejme se ve skolce atd ptaji zda se slavilo a jak a tak aby tam nebyla scena mu proste delame Velikonoce... co me fakt vytaci, uz nedavam zdoben vejce kolednikum, jako cizim, protote najit je pak rozmlacena u koni v ohrade. :prekvapeni: takze vajicek par, co zvladnem pak my snist a tim to konci, cizim davam pernicky a maximalne teda nalivame rum nebo griotku, ale tady u pritele ne, protoze on sem nikoho nepusti. :)) Kazdopadne syn si uziva peceni se mnou, dcera uz taky pozoruje a tak je to ciste akce pro deti.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Marion108 »

Lisbeth, to jsou ale fakt dementi... :hrabeti:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Lisbeth »

Marion, to chápu, že chceš dětem udělat radost, ono držet je od toho stranou by byl asi taky nesmysl, přesně jak píšeš, pak přijde do školky a ještě se mu budou ostatní posmívat, to nee! Já jsem jako dítě taky měla velikonoce ráda, dokonce, když vyšel přestupný rok a mohly chodit legálně i holky, tak jsme s kamarádkou taky vyrazily a právě jsme rády chodily k jedné paní, co dycky měla perníčky, říkali jsme jí perníčková babička, byla moc hodná na všechny děti a všechny nás obdarovala. Jenže pak jak jsme byli větší, kluci začali vymýšlet bejkárny, bylo tu dost kluků a skoro žádný holky (tuším, že jsme tu byly jen 3), tak jsme to schytaly všechny, klukum bylo 15, lohli u jednoho z otců flašu slivky, ožrali se jako dogy pěkně na kuráž a takhle to dopadlo a protože se jim nikdy nic nestalo v zájmu hesla "kluci jsou kluci a dělaj klukoviny", odmítla jsem je napřesrok do baráku pustit, chvíli jim otevírala mamka, ale pak když všem došlo, že na to dlabu, přestali chodit úplně a je klid. A s těmi vajíčky to je pravda, když jim mamka nějaká dala, našla je pak poházená všude možně, pak už vejce ani nechtěli a prý jen kořalku, no tak kde to jsme...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Tedysek »

Lisbeth to je to ceho se bojim. Ja bych svoje nervy neudrzela na uzde a vratila bych jim to i s urokama. Navic bych jeste podporila psy aby je sezrali. Nějak si nedovedu představit, že to moje nervy unesou.
:cert:
Přítul už couvnul, že prý pujdem do lesa. Ale tak aspon teda pro něho napeču... i barvičky na vajíčka jsem už pořídila. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tedysku, ja byla mala holka, nebylo mi ani 10 let, proto si troufli a byli nalití, oni o dost větší a starší. Na dospělé ženské si netroufli, ty by jim rychle vypraly žrádlo, ale zmastit malou holku, to holt byla frajeřina, naši mě neslyšeli křičet a já už pak jen kňučela, tak přiběhli pozdě :cert: Byl to pro mě dost otřesný zážitek a když jsem tu samou skupinu viděla další roky po sobě, jen byli vždycky o něco víc pod parou, tak mi to ty svátky tak znechutilo, že jsem se zařekla, že do baráku tohle už nikdy...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Moonika »

Ja som tradiciovzdorná:) Varím čo ma napadne, raz to raz iné, nevidím dôvod variť podľa nejakých predpísaných scenárov:) Manžel to vníma rovnako. Sústredím sa na podstatu týchto sviatkov a tá nie je o jedle. Tým nenapadám iných ktorí radi robia klasiku, ktorí to robia radi a nie že z povinnosti. Nemám rada keď ma občas nejaká tetuška kontroluje že či som piekla babu a podobné čo sa tu tradične pečie a potom je z toho paf ako nedodržujem zvyklosti:)
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Tedysek »

Lisbeth, to je mi moc lito. :plac:
Nedivim se že ti ti chuligani zkazili tenhle svatek.
Kdyz jsem se poznala s přítulem, tak jsem mu jasně vysvětlila, že jednou na mě vezme pomlázku a já na něj vezmu bič (mám malý jezdecký pro korekci psa u nohy - nebiju ho, jen aby pes věděl kde zhruba ma mit zadek, mezi mnou a bičíkem).
Od te doby mu připomínám, že by mu strach nedovolil na mě pomlázku vztáhnout. :))

Mončo, tak to máš krásně pojaté. :) jsem hned o fous klidnější.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

tak hlavně aby to přítul nezačal vyžadovat :)) :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kdo je pokřtěný je křesťan, ať se mu to líbí nebo ne! A komu se to nelíbí, zasloužil by pořádně pomláskou vyprášit sukni! :341: :vytlem:

(Adminééé, zase jste zaspal s velikonočním smajlem! Prosíííím :vytlem: )
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Marion108 »

Prvni kousek velikonocni vyzdoby. :usmev:
Přílohy
IMG_20190418_142640.jpg
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, háčkování Tě nadchlo, žejo?
kosta
Příspěvky: 759
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od kosta »

Přeji všem kdo navštěvuje tyto stránky pěkné Velikonoce Alena
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od Marion108 »

Oreb, je to velmi uklidnujici cinnost, jen tedy na takovou titernost to chce jeste mensi hacek a ten budu mit az po velikonocich...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od arus »

:marion: :kyticka: ...na co sáhneš, to ti jde :souhlas:
:arus:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikonoce

Nový příspěvek od minie »

Velikonoce jsem nesnášela od malička. U nás se koledovalo čímkoliv - třeba i klacekm, když nebyla pomlázka a když byla pomlázka, tak tou druhou stranou. Vůbec nešlo o symboliku,ale o to, aby to fakt bolelo. Takže pokaždé jelita :cert: V 5.-6. třídě jsem šla ODPOLEDNE za kámoškou, kecali jsme na lavičce a přišli tam ožralí výrostci. Samozřejmě, že nás seřezali nějakýma bužírkama, ale teda nedopadlo to naštěstí jako u Lisbeth. Odmítala jsem otevírat, odmítala jsem jezdit po příbuzných - musela jsem. Mám ráda Velikonoce jen jako začátek jara, ale jsme na malé vesnici, děti se tu namnožily, tak se snažím.
Na Velikonoce peču mazanec - z kvasnic dle oka, Malinké beránky pro moje děti, ale letos se na ně nechystám a malujeme vajíčka. Pro koledníky drobnou sladkost, vajíčka a stužka. Nabízím mazanec a obložené chlebíčky.

vejdunky asi 12 let staré...to jsem ještě měla čas si hrát :stydim:
Obrázek
Obrázek

teď už není tolik času, takže jen rychlovky voskem :promin:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů