Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Co se kam nevešlo
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Pavel »

Zdravím,
chci se zeptat. Prodávám jehňata a chtěl bych si vzít 50% zálohu z celkové ceny - ze zkušeností z minulého roku. Akorát je v tom problém že mi nikdo nedá peníze na účet, aniž by dostal nějaké potvrzení či zál. fakturu. Proto se chci zeptat, jak to řešit nebo jak to řešíte Vy? Nemám IČ a ani kvůli prodeji jehňata za pár korun do roka se tím nechci zatím zabývat. A tudíž když nemám IČ nemohu vystavit fakturu na zálohu.
Děkuji Pavel
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Tedysek »

Nejde to vyresit smlouvou? Ja mela koupi psa n smlouvu. Platila jsem na 3x. Ve smlouve bylo ze po prvni casti platby je zvire chovatele, po druhe casti platby je ve spolumajitelstvi a po treti casti je zvire moje.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Při platbě na účet má zákazník v ruce složenku nebo výpis z účtu. Faktura netřeba.
Při doplatku je zvíře k předání. Ideálně bez smlouvy. Přenášení je potřeba do x dní.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od oreb1 »

DAD, to, že někdo nějaké peníze poslal, neznamená, že je poslal za jehňata. Prodávající může tvrdit, že jde o vrácení půjčky nebo něco podobného. Tedysek má pravdu. Smlouva, i jednoduchá, o tom, že bude zaplacena záloha na prodej jehňat od toho a toho člověka, kolik, na jaký účet, podpisy obou. Ještě jinak by to šlo vyřešit tak, že by prodávající poslal kupujícímu informaci o platbě. Tam by bylo napsáno kolik, za co (záloha nevratná?), kdy a kam pošle. Podpis prodávajícího, konec.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Hhippie »

Asi dost zalezi na “sortimentu”. Pokud se bavime o nejakych spickovych unikatnich jehnatech, o ktere zajemce moc stoji, pak ho se smlouvou otravovat muzete. Nejspis se vam na to ale vyprdne a pujde o dum dal... :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od oreb1 »

To pak vyřeší ta "informace", kterou píše jen prodávající a kupující může na jejím základě zálohu zaplatit a neriskuje.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Smlouva je jen cár popsaného papíru.
Ať zasílatel napíše do poznámky při převodu za co peníze jsou (variabilní symbol) a je to. Ani nevratná záloha není zaručení prodeje.
Jehně nebo kůzle je za 'pár' korun. Trocha PHM vyjde dráž.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od oreb1 »

Je to fakt, papír moc nepomůže. Ale pokud už někdo zaplatí zálohu, chce mít nějaký papír. A když od smlouvy (i ústní), odstoupí, nemusí mu prodávající nic vracet a neprodělá.
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od honzauta »

Já se vyučil, že mi lidi cpali zálohu na něco jiného, potom si to nevzali a brečeli, že ji chtějí zpátky. Bylo z toho spoustu nechutností.Takže od té doby zálohy neberu a kdo dřív přijde....
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od oreb1 »

honzauta, ale tady jde myslím o opačný případ. Jak zajistit, aby si odběratel jehňata opravdu vzal a neodřekl?
honzauta
Příspěvky: 124
Registrován: 02 kvě 2019 23:32
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od honzauta »

Já to chápu, ale napsal jsem svůj postoj a po nikom zálohy nevymáhám a ani je neberu. Nestojí mi to za komplikace.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

S Honzaauta souhlasím. Když někdo zálohu dává nezdráhám se. Když neodebere je na krmení než se prodá. Kdo nemá soudnost je opravdu až nechutný ve vymáhání.
Jsem naučen dost tvrdě si stát na svém když jsou všichni svéprávní. Držet komukoliv zvířata jestli si to rozmyslí nebo ne zdarma nehodlám. Předloni jsem si užil. Naháněl jsem babu šest týdnů a ještě jsem dostal vynadáno. Vždyť ona má své starosti a kůzlata máj mléko a trávu zadarmo tak co bych ještě nechtěl.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Janina »

Také zálohy nevybírám. Ještě se mi nestalo, že by si někdo opravdu zamluvená jehňata nevzal. Ale já prodávám jen pár kousků. Platí se při odběru.
Jedinkrát se mi stalo, že mi zakaznice nezaplatila, v kadeřnictví. A to letos 30.1. Chodila ke mně asi dva roky, Co dva měsíce. Na barvu. Tentokrát přišla, a že nemá u sebe peníze. Já nabízím stálým zákaznicím, že mi mohou poslat peníze na účet, nemusí platit hotovostí. Platbu kartou nepěstuji.
Peníze nepřišly do týdne. Napsala jsem slušnou sms, zda se třeba neupsala v čísle účtu, nepozapomněla. Nejprv omluvy, pak výmluvy, jednou mi volala , že mi peníze nese do kadeřnictví. Pak už nereagovala. Na nic. Mno. Slušná, vypadala, žena před šedesátkou, překladatelka a učitelka cizích jazyků. Kdo by to byl řekl, že?
Ale já nesoudím ostatní podle jednoho. Neztratila jsem důvěru v lidi. :usmev: Kdo ví, co má za problémy.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Kostey »

Mně někteří platí za stříhání ovcí nebo úpravu paznehtů taky na účet. Už nějaký čas čekám na platbu za úpravu paznehtů 10 koz a krom děkovných zpráv o tom jak se jim hezky chodí a jak se jim spravily prošláplé spěnky mi zatím nic nepřišlo :))
Říkal jsem že na to nespěchám, ale přemýšlím kdy už nastane vhodná doba se připomenout :usmev:
:kostey:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Janina »

Kubo po čtrnácti dnech? Nevím, zda jsi k tomu, že na to nespěcháš řekl nějaký termín. Ale výplata je každý měsíc. Takže po čtrnácti dnech bych se připomněla. a nejpozději po měsíci bych platbu očekávala.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

záloha nezáloha, sliby chyby :nesouhlas:
naháněl jsem přes týden chlapce co si chtěl odvézt kozlíka, hlavně toho největšího, standard - zavolám a že se musí zeptat syna a zavolá zpět, za pár dní volám podruhé a to samé :nesouhlas:
ještě že jsou na světě lidi co si nedělají z huby žumpu :souhlas: zavolá budou ? odpovím ano a kdy, v mezidobí kontrolní volání - jak rostou ? jsem živí, zavolám já - jsou odstavený, odpověď - v neděli 8,30, je neděle 8,10 , nemohl se dospat, juknul na ně, ukázal na všechny, pochytáno, zváženo, naloženo a hlavně zaplaceno :usmev: v 8,30 odjíždí s dovětkem za rok zas !
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od andre.marek »

Znám to z doby, kdy jsem prodával králíky přes inzerát. Většinou na chov.
Spousta zájemců, rezervace, pak půlka nepřijela :stydim: , spoustu lidí jsem musel odmítnout, pak mi zůstávali králíci.
Přestal jsem rezervace dělat, kdo přijel, ten měl králíka. Teď už jsem s tím přestal úplně, prodám jenom známým, protože pak jsem ještě poslouchal jak samice byla špatná, mladí umírali při odstavu apod. :hrabeti:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak bych se rada podelila o zkusenost:
Letos vicemene volali na jehnata hlavne spatne cesky mluvici zajemci - nejspis z vychodniho bloku. Casto hned polemizovali o cene, chteli v cene porazku nebo ze by si to u nas rovnou zpracovali a nechali zbytky... a kdyz si mel pan prijet s reznikem pro 4 kousky, i jsem svolila, ze by si to tedy zpracovali tady nekde...jakoze za ten vetsi odber (pro malochovatele je odber 4 ks “velky”)..tak nakonec vubec neprijel.
Dnes volal dalsi, ze by prijel za 40 minut. Ok. Cenu vedel, ze je za zive jehne. A pak zkousel, ze za 1500 stazene vyvrzene! No to by me omyli! Ja lezim v posteli, jsem pro dnesek nemohouci, tak to vyrizoval manzel... nakonec tedy typ zaplatil plnou cenu a muz mu jehne porazil a vykrvil a dal do pytle a nazdar. Ale tedy tohle jednani...! :nene:
Nemam nic proti kseftum s cizinci, ale pokud jsou v cizi zemi, asi se budou muset naucit “hrat nasi hru”... :nevim:
A jinak, pouceni pro me z toho plyne, ze az zas zavola nekdo, kdo nebude umet poradne vyjadrit, co by rad, reknu, ze inzerat uz neni aktualni :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Janina »

Veru, já stále chci Modroočka, živého nekastrovaného prosím. Přijedu si pro něj. :usmev: Česky mluvím slušně. :vytlem:
Vyfotím ti adepty pro tebe, je jich šest, je z čeho vybírat. Flíček je jen jeden, ostaní černí.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha prodej jehňat? Jak ji přijmout?

Nový příspěvek od Hhippie »

Jasne, Jani, pocitam s nim pro Tebe. Je porad stejne krasnej :mrk:
Predani vymyslime. Udelame si vylet s rodinkou treba.. :)
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů