Alergie na nikl

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Alergie na nikl

Nový příspěvek od Bekkky »

Mojí mamince diagnostikovali alergii na nikl. Má několik let nevysvětlitelné problémy s imunitou, vyšetřovali ji na vše možné a teď náhodou ji rozsáhleji testovali na alergie. Asi by to mohla být příčina jejích potíží. Lékařka doporučila zkusit se niklu vyvarovat i v potravě.
Nikl je ale prakticky ve všem. Máte někdo nějaké zkušenosti v téhle oblasti?
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na nikl

Nový příspěvek od Janina »

Bekkky velmi jsi mne překvapila. Vůbec jsem netušila, že alergie na nikl existuje. První nástřel jsem si našla toto http://www.allum.cz/choroby/alergie-na-nikl, zajímavé, připadá mi nemožné se niklu vyhnout. :divis: Jestli je maminka v situaci stejné jako např. alergik na lepek tak potěš koště. :cry:
Snažila bych se vyhnout maximu kontaktních věcí. Potraviny jsou fakt veliký problém.
A syn chodil na jakési injekce dlouhou dobu na alergii. Tak zda něco takového není na nikl?
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na nikl

Nový příspěvek od Bekkky »

Jani moc děkuji, také studuju různé texty na netu a bohužel mi to taky přijde dost beznadějné se niklu vyhnout. Kromě toho je mamka vegetarián! Asi se to bude muset nějak zkoušet, a trochu příjem niklu omezit a zároveň zkusit nějaký detox a podpůrnou léčbu. Objevila jsem něco i v němčině. Ale momentálně mi to dělá docela hlavu. Ještě to, že jsem většinou tak daleko ... CHjo
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na nikl

Nový příspěvek od Janina »

Napadlo mne, že vegetarián musí mít fakt problém a sakra, tvoje maminka je vegetarián.
Očista organismu je určitě na místě. Večer si to ještě pročtu, vše dostupné.
Jaké má maminka potíže?
Jsi daleko,no, ale pokud bys byla blízko tak jí ulehčíš leda psychicky, i když i to je důležité, ale to můžeš i po telefonu. Jo nejni život peříčko.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na nikl

Nový příspěvek od Janina »

Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na nikl

Nový příspěvek od Hhippie »

Já mám "dotykovou" alergii na nikl.
Když jsem byla v pubertě (asi je ten organismus hodně zatěžován změnami, které se s ním dějí, tak je choulostivější...?), reagovala mi kůže na jakýkoli neušlechtilý kov. Byly doby, kdy jsem měla vyhnisané díry na břiše od zadní části kovového knoflíku na riflích, atp. Postupně jsme se naučili to ošetřovat (např. něčím to přelepit) a nenosit bižu (což u mě fakt není problém)... vadí i malá skobička na korálcích např. ... takže tahle dotyková není nic život ohrožujícího ani znepříjemňujícího, jen člověk holt trochu víc přemýšlí, co si koupí nebo na sebe navleče...
Ta potravinová zní děsivě :smutek:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů