Krevní tlak

Tělesné i duševní
Odpovědět
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Mám kolísavý krevní tlak. Na léky to není, jak mi moudře řekl pan doktor. Většinou mám prosinec-leden tlak 160/90, jinak je normální 120-130/80.
Napadlo mně, že se vás zeptám, že mi třeba poradíte nějaké bylinky...nebo cokoliv, co vám třeba pomohlo. Já vím pouze o česneku. :)
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Marion108 »

Arus, na srovnani tlaku jsem meho otce naucila pit pu-erh. Bylinek je asi spousta, ale pu-erh mu vyrazne pomaha. Sama s nim mam ty nejlepsi zkusenosti, pomaha na tele i na duchu. Chut je silne zemita, velmi zvlastni. Lide ho bud miluji nebo nesnasi. http://www.puerhcaj.cz/otazky-a-odpovedi
Naposledy upravil(a) Marion108 dne 15 led 2019 09:18, celkem upraveno 1 x.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Tedysek »

Ja zas bojuju s nizkym tlakem.
Když přítel dostal od dr rozkazem ze si ma 3 tydny merit 3x denne tlak, tak jsem si merila s nim.
On ma vysoky a ja vpodstate hibernuju nebo jsem po smrti. Me pomaha se obcas nechat nastvat... tedy psi mi povetsinou udrzuji trosku vyssi tlak. :D
Pritelovi nasadili leky.
Ja osobne bych neresila bylinky, ale pristup k zivotu. Tak nejak zklidnit ho. Nikam nespechat, vyvarovat se konfliktum a stresovym situacim. Vynechat alkohol, paliva jidla a tak.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Janina »

arus pokud bys dodržovala půst tak by se to zlepšilo? Pomýšlela jsem na to, že malé množství skromného jídla po delší dobu snižuje tlak. :slunce:
A také tak nějak všechno nechat plynout, zvolna.
Doporučuji denní "meditaci".
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Jsem ráda, že věnujete pozornost mému tlaku. Už jsem si myslela, že letos bude tlak Ok, protože až do neděle byl v normě.
I přes předvánoční a vánoční stres byl dobrý. A teď najednou je nahoře. Mám relativně klidné období a nemá na to vliv, že holky studují nebo kluci zlobí (aspoň si myslím). Průběžně podobné situace prožívám během celého roku. Možná mi nesedí zimní klíma.
Marion, zatím jsem se na odkaz nekoukla, ale udělám to, dík. :kyticka:
Janinko, půst pomáhá, určitě by účinnější byl celkový půst, aby si zažívání odpočinulo a tělo se pročistilo, ale to si nechávám až na jaro, až bude čerstvá zelenina a kopřivy. :kanclkrysa:
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od oreb1 »

arus, pravidelný pohyb stabilizuje veškeré pochody v těle včetně krevního tlaku. Ne závodně, ale trochu sportu, mírný běh, rychlá chůze, pravidelně každý den a za každého počasí. Jestli teď máte klidnější období a tlak kolísá spíš k vyššímu, je to právě proto, že Vám pohyb chybí, že jste na něj byla zvyklá.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Oreb, pravda chodím méně...užívám si, že už nemusím...že nemusím do školky, do školy, za ovcemi mě doveze auto nebo autobus (dřív jsem šla část cesty přes kopec pěšky). Ale mám dojem, že moje tělo tento odpočinek vítá. Přes léto se naběhám dost. Když jdu do kopce, manžel za mnou funí a já to vyběhnu, jak srnka. :hura:
A pak příjde podzim peču cukroví, stresuji se s dárky, cpu se sladkým, lenoším...a pak se divím, že mi stoupne tlak :budelipholka:
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od oreb1 »

arus, pokud ten klid a odpočinek je jen dočasný třeba přes zimu, tak si ho užívejte. Asi chodíte na pravidelné kontroly a tím Vám nasadí brouka do hlavy. Kdybyste měla nějaké špatné projevy, tak to nějak řešit člověka nutí, ale jestli je Vám dobře, jen Vám naměřili zrovna trochu víc, nedělejte si z toho hlavu. Jestli se to zase srovná o něco později samo a cítíte se jinak dobře, proč si s tím dělat starosti. Leda aby doktoři měli co dělat :mrk: .
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Oreb, k doktorům s tlakem už neběhám, šla bych tam v případě, že by delší dobu byl nahoře a neklesal. Když mám tlak vyšší poznám to, necítím se dobře, běžná činnost mně vyčerpává, hůř se mi dýchá, cítím se být pod tlakem. Život je těžký. :stydim:
Pak najednou zničehonic tlak klesne a mně je dobře.V únoru už zapomenu, že jsem měla něco s tlakem.
:arus:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Moonika »

Ja teraz tlak nesledujem lebo mám pokazený tlakomer, ale pulz som zo zvýšenej činnosti štítnej mala vysoký a mala som slabosti od srdca le veľmi mi pomohol srdečník Leonorus cardiaca, kľudový pulz šiel dolu cca o 25-30 tepov čo je pekné a už nemám slabosti od srdca, Poštudujte o ňom. Inak aj hloh Crateagus stojí za kuknutie, ten mi tiež robil dobre ale srdečník mi pomohol výraznejšie plus má aj účinok proti úzkostiam
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Moonika, moooc děkuji. Myslím, že tohle jsem podvědomě hledala. :mdz:
:arus:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od PavelIV »

Mooniko, kdyby se mě snížil puls z nějakých mých 53 o 25-30, to už bych asi hybernoval :nevim: (ten smajlík je dokonalej)
Jinak kdyby si někdo chtěl načesat, naškubat hloh, roste mi okolo víc, než bych si představoval - :prase: píchavá
:PavelIV:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od arus »

Hlohu je asi dost všude, ale srdečník si nemůžu vybavit, že by rostl jen někde? :ziv:
:arus:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Já mám normální tlak 90/50, tže kdyby mi o 50 klesnul, asi bych už byla v rakvi :)) Nemáte někdo tip na opačný problém, jak tlak šetrně zvednout? Prosím ne kafe, to už jsem zkoušela a absolutně ho nemůžu pozřít, když pominu to, že mi nechutná, a vypiji ho i přes to, tlak mi vyletí téměř okamžitě, srdce mi začne bušit, jako by mi mělo vystřelit z hrudníku, a stejně rychle, jak tlak vyletí, tak i klesá a pak je mi ještě hůř, třesavka no hnus...prostě :kava: nebrat...Celý život mám nízký tlak, i v dětství jsem měla běžnou tělesnou teplotu 35,8 (dětská Mudra si dycky mylsela, že si s z ní dělám pérdel :hura: ), ledové nohy, ruce, třesavka a vaťák jsou můj nejlepší kamarád :hura: , ani v loňském extrémním létě jsem se nezapotila, vlastně pot vůbec neznám a deodoranty prosti pocení jsem měla za život asi 2 a ty jsem pak dycky někomu dala, nu co s tím? :nevim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od oreb1 »

Lisbeth, lékořici.
Ostřejší jídla, pepř, čili, zázvor.
I čaj - ten spíš stabilizuje, ale mě vždycky vyloženě rozohní.
Naposledy upravil(a) Anonymous dne 16 led 2019 13:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od PavelIV »

tuším, že kořalka, ale to bude asi jen podobná vlna jako u kávy :nevim:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od oreb1 »

Alkohol a káva vyžene rychle tlak nahoru, ale pak zase rychle klesne. Neudrží ho delší dobu.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Oreb + Pavel IV děkuji! Ano ano s lihovinami je to podobné jako s kávou, né však tak extrémní, tže panáček (zvlaště v tomto zimním počasí) neuškodí, ale také hrozně rychle vyprchá jeho účinek, čili nabízí se tu možnost státi se notorikem :potlesk: :)) to nevím, jak dloho vydržím :))
Oreb pravda, ostřejší jídla už mi někdo radil, fakt je, že ta taky moc nedávám, né snad proto, že by mi nechutnala jako káva, ale pálí mě vždy celá pusa a pak nemám z jídla ten správný požitek a to mě neba :vztek: O té lékořici slyším prvně, prosím, v jaké formě bych jí měla sehnat a jak užívat?
Čaj miluji hořký, piji celý život, celoročně, z ovocných mám nejraději šípkový a vše dolaďuji bezinkovou šťávou, tu miluju. Nemusím zelené čaje.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od oreb1 »

Lisbeth, v jakékoliv formě. Ze severských zemí se sem vozí lékořice se solí, u nás je spíš nasladko. Na žvýkání, čaj, jak chcete. Mám černý čaj s lékořicí, je ale nasládlý právě od lékořice. Kdybyste chtěla , pošlu Vám ho. Nabízím ho tady v inzerci v Daruji.
Ostrá jídla. Zkuste zázvor. Ten jsem si moc oblíbila, dávám ho do všeho, i při pečení moučníků. On se snese i se sladkou chutí. Je to jiná pálivost než pepř a čili. Když vařím, dám cibuli osmažit a nakonec k ní přidám koření. Kmín, koriandr.. a taky zázvor. Lehce osmahnout a pokračovat dál, co potřebujete uvařit. Nebo kari, to Vám nechutná? Tam je taky zázvor.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krevní tlak

Nový příspěvek od Lisbeth »

Oreb děkuji moc! Vážně byste mi čajík poslala? No to bych byla ráda! Kari mám velmi ráda, netušila jsem, že zázvor je jeho součástí! Kořen zázvoru máme doma preventivně, chlap si z něj dělá výluh, nebo ho žvýká jen tak, aby nebyl marod, pomáhá mu to, já ho tedy nesežvýkám jen tak, to bych se potento a když mi ho vyluhuje, vypiju to, ale nepochutnám si, je to takové piju to, protože musím, a vím, že je to zdravé :stydim:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů