Spánok

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

Mám dlhodobo problém so spánkom, kvôli hypertyreóze, ale pred cca dvomi týždňami som mala dajakú angínu + zápal zuba , z toho som sa dostala ale odvtedy fakt nemôžem spať, dajme tomu dve hodiny mi trvá než zaspím, spím pol hodinu a potom zas dve hodiny nemôžem zaspať, potom zas na chvíľu zaspím... Nebude to mať súvis s melatonínom lebo som ho skúšala dodávať a žiadna zmena, byliny ako valeriána, múčenka, chmeľ a pod.ani tryptofan, horčík a pod. nepomáhajú, uvažujem že skúsim ešte phosphatidylserin, ten pomáha znižovať kortizol ktorý býva tiež jednou z častých príčin nespavosti. Zvláštne že bylinami a úpravami stravy sa mi podarilo odstrániť väčšinu príznakov hypertyreózy ale ten spánok sa mi nedarí stále zlepšiť a po tej chorobe je už úplne rozbitý, stalo sa vám také niečo po zápaloch? V strese-čo je zázrak nie som, úzkosti mi pri tých bylinách čo beriem úplne prešli, takže nejaké psychické príčiny nespavosti nevidím, proste keď zaľahnem som bdelá, čulá a zaspať je umenie
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Marion108 »

Potykala jsem se s tim dlouho, pak jsem zacala douhodobe brat melatonin snicek, dvojitou davku a po tom jsem vzdy usnula, brala jsem ho vic jak pul roku, pak vysadila a zacala pit bylinky a ted spim uplne v pohode i bez bylinek...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

ďakujem Marion a akú dávku melatonínu ste brali a účinok ste cítili už pri prvom použití? Lebo ja som si ho dala len dva x, raz dávku 1,5mg a raz len 0,75 pol hodinu pred "spaním" ktoré sa ale nekonalo, tak neviem či mám ten melatonín skúšať ďalej alebo nie keď som nevidela efekt
Inak tu je super článok o typoch príčin nespavosti. https://nutritionaltherapy.com/eliminat ... E6RGdOG_y8
Inak práveže som fakt v pohode ako nikdy, ako beriem karbinec so srdečníkom a medovkou ktoré znižujú činnosť šž aj spolu s l+karnitinom ale ten spánok nie a nie dať do poriadku a po tej chorobe je to otras
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Marion108 »

Mooonika, ten doplnek byl primo Melatonin-snicek, modra krabicka, ale ted koukam na netu, ze pisou uplne jine davkovani nez jsem mela ja, tam bylo doporuceno ctvrt tablety a ja brala pulku. Jinak jsem ho brala ve stejnou dobu bez ohledu na to v kolik jdu spat, v devet hodin vecer a opravdu v klidu jsem usinala az asi po dvou tydnech.
https://shopiq.cz/aurum-snicek-melatonin-100-tbl
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Janina »

A co jogový spánek? Autogenní trenink? "Meditace"?
http://www.dobrapsychiatrie.cz/relaxace ... ni-trenink
http://web.ftvs.cuni.cz/eknihy/attrenink/coje.html
Meditace před spaním.

Spánek je velmi důležitou součástí lidského života. Mnohé jeho aspekty ještě stále nejsou podrobně prozkoumány. Z energetického hlediska představuje spánek dobití organismu. Je tedy nezbytné, aby byl kvalitní.
Příprava k meditaci
Tato meditace přímo přechází ve spánek. Je to ideální uvolňující varianta. Příprava k ní zahrnuje všechny vaše běžné zvyklosti. Připravte se ke spánku tak, jak je to pro vás obvyklé. Zhasněte světlo, naprostá tma, ticho, absence jakýchkoliv přístrojů.
Stejně jako v případě každé jiné meditace by vás nikdo a nic nemělo rozptylovat. Alespoň hodinu před spaním byste se neměli dívat na televizi, sedět u počítače ani telefonovat. Elektromagnetické záření způsobuje poruchy usínání, navíc nově získané informace vám brání očistit mysl a vědomí.
Všechny problémy je třeba nechat stranou. Lidé zběhlí v meditačních technikách doporučují posedět na posteli a myslet na něco hezkého nebo zcela neutrálního, abyste se zbavili vší negativity. Vzpomínejte na svůj první polibek nebo na nějaký pěkný obraz. Máte být obklopeni pohodlím, aby vás nic nerušilo.
Meditace upevňující spánek
Uložte se pohodlně do postele. Zavřete oči. Představujte si, že kolem vás vůbec nic není. Jste v jakési nekonečné místnosti, zbavené všeho zbytečného. Vaše postel bude v nejbližší době vaším domem. Musíte se uklidnit a poddat situaci.
Kolem je nesmírné nekonečno. Všechny starosti se v něm rozplynuly a nebudou vás moci trápit ani teď, ani později. Představte si, že na celém světě zhaslo světlo. Světla zhasla ve vašem domě, ve vaší ulici, ve městě, v celé zemi, na celé planetě. Zhasly všechny hvězdy ve Vesmíru. Jste ve Vesmíru sami. Kromě vás a vaší postele nic není.
Zpomalujte dýchání. Nadechujte a vydechujte zhruba po pěti vteřinách. Nadechujte se nosem, vydechujte ústy. Nic nevážíte, vznášíte se v nekonečnu, které nezná vítr, teplotu ani zvuk. Představujte si, že tohle ideální „nic“ a zároveň „všechno“ vás začíná naplňovat od prstů na nohách. Nejprve vám těžknou chodidla, potom nedokážete pohnout nohama, nedokážete se ani pohnout. Postupně vám otékají ruce. Těžkne šíje i hlava. Až pocítíte tíhu i na víčkách, budete připraveni propadnout se do sladké náruče spánku.
Dýchejte pomalu, počítejte do deseti. S poslední číslicí byste měli být zcela uvolněni. Pokud se vám usnout nepodaří, opakujte počítání. Jestliže jste ve všem postupovali správně, měli byste už při prvním počítání usínat.
Tato meditace trvá asi 15 minut. Usínání trvá v průměru 7-10 minut. Důležité je, že tuto meditaci můžete využít i když chcete usnout ve dne. Denní spánek je rovněž prospěšný, neměli bychom však spát mezi 16. a 20. hodinou. Trvat by měl nejvíce hodinu. Spát déle už není tak užitečné. Používejte co nejtišší a nejklidnější signál buzení.
Pomocí této meditace se naučíte rychle usínat. Sny budou buď příjemné, nebo žádné. Je to cesta k léčení nespavosti. Důležitá je pravidelnost a postupné vytvoření návyku. To obvykle zabere asi dvacet dnů. Po měsíci by spánek měl být pevný a pokud ne přímo ideální, tak velmi blízko ideálu. Vaše energie zesílí.
Zdroj ProKondici.cz
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

Ďakujem za rady :souhlas:
Možno som na to prišla. To že som z hypertyreozy dlhodobo nespala dlho , to chápem, o je pri nej bežné ale toto čo sa v poslednej dobe vyvŕbilo to už nie je normálne, tak som gúglila a došla k tomu že možno je za tým D vitamín ktorý beriem. ˇčítam kopu komentárov o tom ako trpia nespavosťou tí čo berú vyššie dávky vit D ale u niektorých je to aj pri nižších dávkach a aj že sa má užívať len ráno lebo večer to nejak ovplyvňuje melatonín takže teraz len dúfam že je to tým:) stopnem déčko a uvidím...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Hhippie »

Moni, drzim palce. Jako adolescent jsem mela problemy se spankem, resp. s usinanim, a byla jsem z toho uplne zoufala :-/

Vzdy me potesily Tve rady a rada bych to vratila formou rady na Tvuj problem. Ale bohuzel neumim. Tak alespon drzim palce, at je to ten duvod a uprava prijimani vit.D pomuze :mdz:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

Hhippie píše: 27 led 2019 22:06 Moni, drzim palce. Jako adolescent jsem mela problemy se spankem, resp. s usinanim, a byla jsem z toho uplne zoufala :-/
Ďakujeem:) dám vedieť
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od oreb1 »

Moonika ještě spí, je to dobré ;-) .
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

Dievčatá ja som šťastná ako blcha, konečne som viac spala :) Ja som to nechápala , to totálne zhoršenie spánku, lebo na karbinci a srdečníku sa mi štítna posledné mesiace fakt super ukludnila, skončili úzkosti atď ale to zhoršenie spánku posledné týždne bolo nepochopiteľné, možno dve hodky spolu dokopy som spávala, na zbláznenie. Tak som o tom písala na jednej zahr. skupine a jedna mi na ten spánkový problém radila D, tak si vravím pogúglim či nemám ešte déčko pridať. A dozvedela som sa že deficit aj exces D spôsobujú insomniu, a tiež aj ak sa D berie poobede a večer, že sa musí brať len ráno. A ja som ho brala kedy som si spomenula, kľudne aj večer(raz denne 2000iu). Veľa ľudí písalo že od dávky 5000IU nemohli spávať. Niektorí aj pri nižších. Tak som prišla na to že za tým bude D, ktoré je vraj vlastne hormón a ovplyvňuje aj iný hormón-melatonín. Ešte v nedeľu som si ho dala ráno posledný x, už v nedeľu som spala lepšie a dnes ešte lepšie, aaach, konečne spím , ešte to nie je dokonalé ale oveľa lepšie :)
( a pritom správna hladina D naopak spánok výrazne zlepšuje , keď je podávaný v normálnej dobe)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Janina »

To je výborná zpráva Mooniko. :souhlas:
Mohu se optat, proč bereš vitamin D?
Zajímám se hodně o tyto věci. Jsem po karcinomu mandle.
Toto jsem tuhle četla.
http://www.osel.cz/9155-kam-nechodi-slu ... lekar.html
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

Bosorka Jana píše: 29 led 2019 09:15 To je výborná zpráva Mooniko. :souhlas:
Mohu se optat, proč bereš vitamin D?
Zajímám se hodně o tyto věci. Jsem po karcinomu mandle.
Toto jsem tuhle četla.
http://www.osel.cz/9155-kam-nechodi-slu ... lekar.html
Jani tým že som mala tak zbláznenú štítnu(zvýšená činnosť), k tomu patrí aj typická nespavosť tak som sa vrhla na to prírodnú liečbu, že to skúsim normalizovať pomocou bylín a pod. a popritom som čítala odporúčania aj na dodávanie D ktorého dobrá hladina výrazne zlepšuje spánok aj psychiku, obzvlášť teraz v zime je deficit D častý, keď ho nejde prijímať zo slnka. Tak som si ho začala dávať (v komb. s K2), táto komb. pomáha tiež aby sa vápnik neusádzal tam kde nemá ale využil tam kde má(kosti a pod.)ale treba k nej aj Mg dopĺňať. No a ako som brala tie byliny a pod, +úprava stravy, jedla som viac strumigénov(kapusta, brokolica, pšeno a pod.) a obmedzila cukor a pod. tak sa mi všetky príznaky začali strácať iba spánok nie, až sa nakoniec začal totálne zhoršovať posledné týždne.

(Calcium, Vitamin K2, and Vitamin D Must Be Balanced with Magnesium
It may seem like you could remedy the risks of low magnesium simply by taking a supplement, but it's not quite that simple. When you're taking magnesium, you need to consider calcium, vitamin D3 and vitamin K2 as well, since these all work synergistically with one another. Excessive amounts of calcium without the counterbalance of magnesium can lead to a heart attack and sudden death, for instance. Research on the Paleolithic or caveman diet has shown that the ratio of calcium to magnesium in the diet that our bodies evolved to eat is 1-to-1.11Americans in general tend to have a higher calcium-to-magnesium ratio in their diet, averaging about 3.5-to-1.

If you have too much calcium and not enough magnesium, your muscles will tend to go into spasm, and this has consequences for your heart in particular. "What happens is, the muscle and nerve function that magnesium is responsible for is diminished. If you don't have enough magnesium, your muscles go into spasm. Calcium causes muscle to contract. If you had a balance, the muscles would do their thing. They'd relax, contract, and create their activity," Dr. Dean explains.

When balancing calcium and magnesium, also keep in mind that vitamins K2 and D need to be considered. These four nutrients perform an intricate dance together, with one supporting the other. Lack of balance between these nutrients is one of the reasons why calcium supplements have become associated with increased risk of heart attacks and stroke, and why some people experience vitamin D toxicity. Part of the explanation for these adverse side effects is that vitamin K2 keeps calcium in its appropriate place. If you're K2 deficient, added calcium can cause more problems than it solves, by accumulating in the wrong places, like your soft tissue.

Similarly, if you opt for oral vitamin D, you need to also consume it in your food or take supplemental vitamin K2 and more magnesium. Taking mega doses of vitamin D supplements without sufficient amounts of K2 and magnesium can lead to vitamin D toxicity and magnesium deficiency symptoms, which include inappropriate calcification that may damage your heart. -tu len niečo k K2, D, Ca a MG, neviem nájsť link na pôvodný článok)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Janina »

A co výsledky rozboru krve po přírodní léčbě? Stabilizovala se štítná žláza?
Také radši řeším věci přirozenou cestou. Nejlépe je se vystavit slunci v zimě, kdy jen je to možné. A strava, co nejvíce vlastní výpěstky, výchovky, vaření.
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

Janka odbery som si nedávala robiť, ja som šťastná keď nemusím chodiť po doktoroch:D ja som ju mala v minulosti diagnostikovanú ale posledné dva roky mi úplne zblbla a ja som to všetko prisudzovala psychike, ale psychika bola len dôsledok toho že sa štítna rozbúrila, mala som skoro všetky príznaky, či už slabosti od srdca , slabosti svalov, vyšší pulz, bušenie, úzkosti, megarýchly metabolizmus, stály hlad napriek permanentnému jedeniu a nepriberanie atď. a keď mi to došlo že to je zas štítna , koncom septembra tak som sa do toho obula a fakt to pomáha, ten karbinec, aj srdečník tlmia činnosť štítnej žlazy dokonca aj medovka... Inak moja mamina mala nádor na štítnej žlaze , zhubný, a mne sa tam tiež pred pár rokmi vytvorila hrča veľkosti slivky ale vtedy som prešla na budwigovej dietu , kde je základ ľanový olej s tvarohom+úpravy stravy rôzne, a za 3 týždne sa to zmenšilo na veľkosť malej fazulky. Inak ľanový olej vtedy keď som bola na Budwigovej protokole mi pri zvýšení dávky ľanového oleja nad 3lyžice denne tiež spôsoboval rovnakú nespavosť ako D
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spánok

Nový příspěvek od Moonika »

Inak práve dnes som čítala koment jednej pani ktorá sa tiež z hypert. liečila podobne ako ja a všetko sa jej zlepšilo a rozbory krvy to potvrdili, že sa činnosť šž, upravila, bez liečby tyreostatikami
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů