Odpuzovače hmyzu

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od oreb1 »

Čirou náhodou jsem přišla na to, že Opodeldok extra silný, který se používá při zánětech kloubů, při namožení svalstva a vazů apod. se taky dá použít jako odpuzovač komárů. Po namazání hezky chladí, což je v těchhle vedrech příjemné, navíc na namazaná místa mi komáři nešli, na rozdíl od obličeje, který jsem si nenamazala.
Co ještě se dá použít proti komárům, mouchám, klíšťatům a dalším hmyzím potvorám?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od Marion108 »

Alpa a v ni macerovany hrebicek (davam i celou skorici, pak je to i bajecna ustni voda, kdyz se da kapka do obycejne vody, dezinfekce, mazani na klouby a slachy)... voda s esenci citronela... ci levandule... vyluh ze salveje, obycejny jablecny ocet. Taky tea tree oil.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od xchipsy »

Doporučíte nějaký repelent pro kozy proti komárům? :vztek: Pokud možno aby vydržel aspoň pár dní a nemusela to stříkat každý večer.. Ráno je to celkem v pohodě, ale večerní dojení je peklo, těch mrch jsou tam mraky, než podojím, tak jsem dokousaná a koza je nervózní, neustále sebou šije a pokopává a já vždy po pár "střicích" musím máchat rukou, abych je na chvíli rozehnala, pak zase chvilku dojit a zase odhánět a tak pořád dokola... :otraveny:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od andre.marek »

Je to vevnitř, nebo venku?
Pro vnitřní aplikaci doporučuji K-othrine - na stěny, okna, kolem dveří - kontaktní insekticid, skvěle působící - vyzkoušeno u nás, u rybníka. :souhlas:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od xchipsy »

Uvnitř kozína. Nejde mi o postřik prostoru - ten se dělal ve středu, takže co sedne na stěny, to chcípne. Ale potřebuju postříkat kozy, aby komáři nechtěli sedat na ně, protože nejen že jim to (kozám) pochopitelně vadí, ale dost to ztěžuje dojení (vrtí sebou, kope apod..) Prostě něco, co bude tomu komárovi "smrdět" a nebude opruzovat.. :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od andre.marek »

Do prostoru, kde jsem K-othrine používal komáři ani mouchy téměř nelítali. Funguje to i jako odpuzovač - dle letáku, ale i u mne to fungovalo. I v letech dost velkého přemnožení komárů to bylo funkční.
Jinak s repelenty na zvířata zkušenosti nemám...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od Hhippie »

To leda nějaký Spot-on. Ale taky nemám vypozorováno, zda funguje i na komáry. Navíc je to docela drahá sranda. Nám ale funguje na klíšťata a kloše, když se na jaře přemnoží.. teď bych to potřebovala na krávu kvůli hovadům. Nevím, jestli je to možné, ale začala normálně hubnout... nebo je to možná tím, že si ten nejlepší podrost vyžrala a už je tam jen to vyšší, co nemá tolik živin... :promin:
(1,5roční jalovice na cca 6500 m2, rozděleno na 2 poloviny... takže vypaseno fakt nemá :vytlem: ).

Nebo mě napadá nějaký koňský repelent. Ale to je pořád cca od 600 Kč / balení výš a ne vše funguje. Co zabírá v jedné lokalitě, nefu guje v druhé a naopak... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od xchipsy »

Když stojím u branky a čekám, než se nažerou, tak je vidět, jak krouží nad hlavou a taky čekají.. :mrzimeto: Jak sedne na stěnu, je po něm rup šup, ale oni vyloženě číhají, aby sedli na mě nebo kozu.. :smutek:
Hhippie, před 2 týdny jsem dávala Elivec (Bo mi sem soused při připouštění své kozy zatáhl všenky a vši :vztek: na ty to zabralo super, ale komáry to neodpuzuje :mrzimeto:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od Hhippie »

No...toho jsem se trochu bála.
Měla jsem ovci alergickou na muchničky a na ty to taky nezabíralo... :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od Jana P. »

Veru ty máš krávu? :udiv:
Nic jsem zatím na ovce nedávali, ale komárů je letos fakt hodně. :cert:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od Hhippie »

Jasně, jako minulý rok :mrk: Měla být zas na podzim na maso. Ale změnila si plány (viz “Radost”)
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od PavelIV »

Ona :krava: za to nemůže, to ten pedofil :)) :)) :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od oreb1 »

Do článků jsem přidala jeden nový o vlivu pastvy na klíšťata v krajině. Už mi to dlouho leží v hlavě, tak aspoň pár jednoduchách vět o tom.
kb/viewarticle?a=43
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od Františka. »

Není to sice správné vlákno, ale nenašla jsem nic bližšího.
Časem jsem došla k závěru, že nejlepší mucholapky vyrábí papírna Moudrý. Pravidelně kadý rok nebo jednou za dva roky si u nich objednávám několik stájových mucholapek StableBand. https://www.moudry-cz.com/cs/index-html-3/
Měla jsem i jiné, ale tyhle mají dostatečně pevný papír, aby se při odvíjení netrhaly. Klidně je nechávám venku i přes zimu, nic se jim nestane, na jaře jen odstřihnu použitou část a jede se dál.
Ale proč tohle téma teď otevírám. Na zavěšenou mucholapku se chytí dost much, ale nejlepší je připevnit ji rozvinutou pod strop vodorovně. Mouchy si místo na strop sedají na mucholapku. Je opravdu velký rozdíl mezi mucholapkou svislou a vodorovnou.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpuzovače hmyzu

Nový příspěvek od Františka. »

Narazila jsem na video, které jsem ale záhy ztratila. Nějaký začínající americký farmář potřeboval své stádo zbavit much, strašně tím trpělo. Zkoušel různé možnosti. Různá tekutá lákadla a lapače se moc neosvědčila. Nejlíp mu ze všech možností vyšla stájová mucholapka. Aby měl nějak zajištěnou co největší plochu, vzal odpadkový koš a celý ho omotal mucholapkou. Tohle dal na několik míst na pastvinách a úbytek byl znatelný. Vypadalo to teda hrozně, ten omotaný kvádr, ale kolikrát si člověk říká, kam to přidělat, a takhle to bylo vyřešené.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů