Vítáme chovatele, nové přátele.

Představte se v popisu, https://www.malochov.cz/ucp.php?i=ucp_ ... ofile_info
seznamte se v Pokecu, https://www.malochov.cz/mchat
zkoukněte Nepřečtené příspěvky, https://www.malochov.cz/search.php?sear ... nreadposts
počtěte si v Článcích. https://www.malochov.cz/kb/index
Založte nová Vlákna s vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi. https://www.malochov.cz/
Sdílejte s námi čas, fotky, příběhy.
Řekněte ostatním Co vám dnes udělalo radost, https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=5
postěžujte si v Když se nedaří, tak se nedaří. https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=4
Inzerujte v prodeji i nákupu, vyměňujte, darujte. https://www.malochov.cz/viewforum.php?f=47

Nebojte se na cokoliv zeptat. Radíme si navzájem jak chovat, pěstovat, vařit, kutit, udržitelně a spokojeně žít.

Co vám dnes udělalo radost?

O všem možném i nemožném
Jamarov
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, kozy, psy, skot

Re: Co vám dnes udělalo radost?

Nový příspěvek od Jamarov » 13 srp 2019 22:27

Právě jsem si sama otevřela lahvinku Sauvignon 2016 a je fakt vynikajici.
Ani nevím kde se vzala chuť.kazdy den je teď nějak stejný ráno nakrmit,vykydat,podojit, děti obstarat, uvařit,poklidit,pak se snažim udekat aspoň jednu věc z nekonečného seznamu a odskrtnout.no a večeře,pak do lesa na dřevo, krátí se nám lhůta, uložit děti a zas nakrmit ,vykydat,podojit, udělat sýry... takže mě nenapadá ani co psát.ale nakukuji sem :usmev: jsem ráda že Marion už je líp.Pavel , že stále testuje :vytlem: Kuba i augenblick , že se ozvali po delší době,Javorka,Oreb,Bosorka a Arus tu střeží,profesor s mastnackem baví :)) a tak všechno jak má být :ruzicka:
No a občas si vzpomenu na ten nápad s naší společnou farmou :vytlem:

Jamarov

Nový příspěvek od Jamarov » 13 srp 2019 22:35

A zapomněla jsem na spoustu dalších :stydim: :mir: Tedysek s maličkým :andel: Koutak aHippie jak fotí... :mdz:
Nebudu vše vypisovati :vytlem: mám ještě práci,jen sem chtěla říct že je dobře že malochov je a žije :mrk:

Kostey
Administrátor fóra
Co chovám: drůbež, kočky, ovce, kozy, prasata, psy, skot

Nový příspěvek od Kostey » 13 srp 2019 22:44

udělalo mi radost, že jsme dnes dovezli 47 hezky utaženejch balíků obstojného sena :souhlas:
Ale jet s Polákem v kamionu byl teda horor :krik:
:kostey:

Augenblick
Co chovám: ovce, kozy

Nový příspěvek od Augenblick » 13 srp 2019 22:48

Jamarov a na to se nápijem :nazdravi: . Mám radost že Bramborobraní máme za sebou. Letos to nebyl zázrak, ale stačí nám to do dalšího bramborobraní. Celkem 280kg, jsou menší než minulý rok, to jsme měli přez 300 kg. Možná je to tím, že jsem zase o fous lepší sedlák... :vytlem:
Tykat, díkes ....

minie

Nový příspěvek od minie » 13 srp 2019 22:53

Já mám radost, že když už konečně zapršelo, vrhla jsem se na paznehty a mám zase na 3-4 měsíce hotovo. Jehňata jsou odstavená, už jsou zase pohromadě a nemají ani o mámy zájem. Vemínka dobrá, až na jednu ovci, ale jako by ji to ani nevadilo. S klukama pojedu pozítří na jatka, na 2 holky se už těší nová majitelka.

minie

Nový příspěvek od minie » 13 srp 2019 23:01

jo a hlavně mám radost, že jsem už všechny ovce posadila na zadek :hura: Ne sice všechny na poprvé, ale posadila :hura: Jen je nezvládnu poodtáhnout někam dál, je to o síle nebo taky o grifu :nevim:

Jamarov

Nový příspěvek od Jamarov » 13 srp 2019 23:06

Augenblick to můžem :nazdravi: ať nám to dojí :vytlem:
Minie na vaše ovečky taky myslím, paznehty mám na Seznamu taky.des jak jim rychle dorůstají.hlavne kozám.
Ovce posadim ale grif nemám, prostě je zvednu.takze se nadru.potrebovala bych do služby :vytlem:

minie

Nový příspěvek od minie » 13 srp 2019 23:14

No dřív jsem to taky tak dělala, obejmula ovci, přidzvedla zadní nohu a svalila na sebe, jenže většínou díky mé malé síle se to kolikrát nedařilo a byla jsem víc strhaná, než když jsem si je uvázala a dělala jim to jako koním. V loni mi střihač ukázal tenhle grif a při tom se fakt nenadřu, ale ještě to nemám na 100%, ale trénuji si to na jehňatěch, když jim dělám paznehty. Ale plemeníky jsem ještě nepovalila, tam jsem se o to zatím ani nepokusila :stydim: :stydim:

minie

Nový příspěvek od minie » 13 srp 2019 23:16

Dnes jsem zírala, jak koze paznehty rychle narostli, jsou to sice jen zakrslice, ale od března jsem ji to dělala už po třetí. :udiv:

Tedysek
Co chovám: kočky, králiky, psy

Nový příspěvek od Tedysek » 14 srp 2019 07:11

Mám radost, že jsem dneska nemusela jít hledat psy po vesnici.
Vylezu ráno z postele, nakrmim skřítka a je mi divný, že jsem ještě 5x nezakopla o psa, žádného jsem nevyháněla z koupelny (asistenci na wc fakt nemusím a oni to milujou), 10x jsem neřekla Igymu ať nepíská a neházela 20x pískací prase Yaxovi. No jo, já neměla doma ovčáky.
Bylo to hodinu po odjezdu přítule. Tak jsem čapla skřítka do deky (tu mu docela závidím, je teplá, vycpaná a z jedné strany plyšová. Až jí potkám ve velkém provedení, musím si jí taky koupit) a šli jsme hledat. Na zahradě nic, na záhumence nic. Jen otevřený dveře ze stodoly ven. Takže pláchli tudy. Divný, že to do dnes neudělali. Muselo je motivovat nějaký zvíře. Na záhumence jsem hledala jak indián každou stopu, ale nikde nic. Asi jsem špatný stopař. Začala jsem nadávat jak chorá vrána na svého drahého, že nezavřel dveře ze stodoly ven, že mě ráno nevzbudil a stala jsem se "samonasí*ací". Došli jsme domu s tím, že nás oblíknu a pojedem teda s kočárem hledat ty dva pitomce. Beru si už mikinu a začal bígl kvičet vepředu u vrat. A za nima funěla lokomotiva. No jasně. Pánové odešli zadem, dali si své tradiční ranní kolečko a přišli předem. Pitomci. Tak aspon jsem nemusela je hledat a jim nic neni. Jen doufam že nikde nic neprovedli. Přítul dostal világoš za nezavřený dveře a psi dostali világoš za úprk. Přecijen kdyby potkali psa, nedejbože jednoho ze dvou co fakt nenávidí (je to vzájemné) tak by ho zabili. Takže mám radost, že se to stalo mezi 5:30 a 6:30 kdy nikdo po vsi nechodí a že se kluci vrátili domů.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:

irčan
Co chovám: prasata

Nový příspěvek od irčan » 14 srp 2019 09:17

Seřvat psa za to že přišel dom? :nesouhlas: Pes keré ke mě přichází je ten nélepší na světě a má dostat odmněnu.
Nedokáže ssi aktuální seřvání přiřadit k tomu že mě před hodinó zakósl kohóta.Eště několikrát a začne přeméšlet že proč by měl chodit dom dyž za to dostne :tumas:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.

Tedysek

Nový příspěvek od Tedysek » 14 srp 2019 09:52

Irčane, to co pises je pravda. U mnohych psu. Ale moji psi si uvedomuji moc dobre ze neco provedli a co provedli.
Priklad: prijdu domu po 4h a privitame se. Vse ok. Najdu rizkousanou botu. Dojdu k ni a klidnym hlasem se zeptam "Kdo to udelal?" A ukazu na botu. A ver ze pravy vinik se sebere a odchazi na misto. Ostatni vesele vitaji dal. Kdybych dala kameru tak uvidim ze vinik se skutecne priznal.
Venku: pes beha, ja ho volam a pes nereaguje. Volam jeste 2x a pak si pro psa jdu. (Jsem lina chodit zbytecne treba pres pul louky, tak jim ty dve sance navic dam. Jakoze co kdyby nahodou.) V pulce cesty ke psu se pes rozmysli a jde ke me. Psa pripnu na spagat a karave se ho zeptam Proč sakra musim zvednout zadek aby on musel poslechnout... je to takova mezifaze. Ani trest, ani pochvala. Ale pes vi ze to ze pribehl sice je fajn, ale spravne to fakt neni. Tudiz chvalit psa za samostatny vylet fakt nehodlam.
To jsem zkousela s prvni biglovou. Tam bylo nadherne videt jaky nesmysl to je u psa co premysli vic nez v okamziku deni. Protoze jsem ji pak opravdu chvalila za cely vylet, nikoliv za navrat. Kdybych sama nepoznala ze si psi uvedomuji casovou osu tam i zpet a to smerem zpet dost daleko, tak to vubec nekomentuju, psy pustim dom, mozna pochvalim a dobry. Ale moji pitomci vedi ze to nebylo uplne koser.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 14 srp 2019 12:48

Jojo, máte pravdu oba. Pes je individuum, má vlastní myšlení a názory :usmev: . Některý víc a některý míň. Taky při návratu uprchlíka musím projevovat radost, že přišel, protože on ví, že něco provedl, přesto jde domů, ale se sklopeným ocasem, i když ho vítám. Kdybych nevítala, uteče stejně zase a bude se bát přijít. Nalezený pes, který zažil kdovíco.
A ten druhý zase, když jsem ho učila zacházet s kozami, byl velmi předvídavý. Honil kozy, když zlobily, a když jsem ho z honění přivolala, dostal pochvalu a pamlsek. Ale kozy byly pak už hodné. Tak je začal honit jen tak, abych ho musela přivolat a dostal pamlsek :vytlem: . On si žádanou situaci sám vytvořil.

minie

Nový příspěvek od minie » 14 srp 2019 12:54

Spíš bych to měla napsat do diskuze: Když se nedařaí...
Právě jsem zjistila, že jsem hloupější než pes :stydim:
:vytlem:

Tedysek

Nový příspěvek od Tedysek » 14 srp 2019 14:59

Oreb presne takovou zkusenost mambtaky. KdZ jsem dle navodu ucila bigla a Yaxe vymenovat... vzaly do tlamy neco co nemeli, ja je pozitivne prevedla na neco co meli mit v hube a pochvalila. Pak brali do huby furt neco co nemeli schvalne aby prisla hracka a pochvala.

Minie jakto?

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 14 srp 2019 17:48

Nekde jste o nich psali... Staje jsou plne vlastovek. Zrovna vyletaji mlade z hnizda. Zaujala me jedna banda, ze si z prkna, ktere tam maji, aby mlade nevypadavali rovnou ma betonovou podlahu mezi boxy a zaroven nam nekadili na hlavy, udelaly jakysi parapet, protoze uz se nevejdou do hnizda a uraduji ted na nem. Maminka jeste leta krmit, ale proletnou se obcas i ony...
Přílohy
3B8E12B7-197A-4585-BDF2-F56D703EF1AE.jpeg
07870543-7F3C-417F-A079-7DD71B595C6A.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Marion108
Co chovám: koně, kozy, psy

Nový příspěvek od Marion108 » 14 srp 2019 21:48

Vas zdravime... :vytlem:
Přílohy
IMG_20190814_190404.jpg
IMG_20190814_184135.jpg
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

PavelIV
Co chovám: skot

Nový příspěvek od PavelIV » 15 srp 2019 00:04

Mám radost, že vy máte radost :vytlem:
K tomu grifu na péči o paznehty - když mi bylo asi 20 a zrovna jsem neměl co na práci, vzal mě neboštík strýček na paznehtování stáda nekolikaset ovcí. Už netuším, co to bylo za plemeno, ale úplně malý nebyly. Ukázal mi, jak si ji přitáhnout na pracoviště za zadní nohu, zbytek nechal na na mně. Když se dobře natočila, tak stačilo podrazit druhou zadní a rychle hrábnout pod krk a zvednout ji na zadek před stoličku. To se ale nepovedlo vždycky, pak povalit na bok a ze zadu rychle zvednout za přední do sedu. Myslím, že u větších ovcí se člověk nadře , ať má jakejkoli grif :vytlem:
:PavelIV:

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 15 srp 2019 07:44

Pavel: ja ten grif zatim extra nemam, ale mam ten stejnej pocit. Proste 60+kg zive vahy neokecas... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Lisbeth
Co chovám: drůbež, kočky, koně, králiky

Nový příspěvek od Lisbeth » 15 srp 2019 08:14

Vy jste mi teda dali, já myslela, že 60+ (kilo) je váha Hhippie a né vovce :)) :)) Jenže mám obavy, že pokud ovce váží 60 kilo a Hhippie taky, tak je to trochu nerovný boj :)) , když si představím, že bych měla podrazit nohy takovéhle ovci, to je jako bych je podrazila sama sobě :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.

Odpovědět