Vítáme chovatele, nové přátele.

Představte se v popisu, https://www.malochov.cz/ucp.php?i=ucp_ ... ofile_info
seznamte se v Pokecu, https://www.malochov.cz/mchat
zkoukněte Nepřečtené příspěvky, https://www.malochov.cz/search.php?sear ... nreadposts
počtěte si v Článcích. https://www.malochov.cz/kb/index
Založte nová Vlákna s vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi. https://www.malochov.cz/
Sdílejte s námi čas, fotky, příběhy.
Řekněte ostatním Co vám dnes udělalo radost, https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=5
postěžujte si v Když se nedaří, tak se nedaří. https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=4
Inzerujte v prodeji i nákupu, vyměňujte, darujte. https://www.malochov.cz/viewforum.php?f=47

Nebojte se na cokoliv zeptat. Radíme si navzájem jak chovat, pěstovat, vařit, kutit, udržitelně a spokojeně žít.

Když se nedaří, tak se nedaří

O všem možném i nemožném
Bekkky

Re: Když se nedaří, tak se nedaří

Nový příspěvek od Bekkky » 07 říj 2019 08:34

Ale jo, umějí nohou zapadnout do díry. Moje holky to taky tak mají, asi před 14ti dny jsem byla na zmulcovane pastvine plné trnu. Vůbec jsem nepouzivala psa, aby si je nezapichali do paznehtu. Když jsou v klidu, dokážou se vyhnout, jakmile běhají, je to horší. Nedávno holhy šláply do díry kde bylo vosi hnízdo, to byl docela tanec.
Nejhorší smrt je z vyděšení....

DAD David Abrahám
Co chovám: drůbež, kočky, kozy, psy, ptactvo, skot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 08 říj 2019 21:41

Tak mám pocit, že zítra jdu na kontrolu já místo táty :smutek: :usmev:
Dneska tam měl další lidičky ná práci a Sandokan mu povídal, že by ho mněly zavřít předem aby neškodil a neradil :vytlem:
Tož jsem zvědav jak to dopadne ?
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 08 říj 2019 21:46

Tohle mi přijde stejné, jako když člověk, který má cukrovku, před návštěvou u lékaře drží dietu. Jinak ne, jen když jde k lékaři. :blazen:
Tykání vítáno.

xchipsy
Co chovám: kočky, koně, králiky, kozy, prasata, psy

Nový příspěvek od xchipsy » 09 říj 2019 15:11

No, takhle to většinou bohužel funguje :smutek: Pošlete na někoho KVSku pro podezření z týrání a oni dotyčnému dají předem vědět, kdy přijedou, takže ten napucuje, vykydá, nastele, nakrmí...A závěr pak je "všechno v pořádku" :smutek: Mám s tím několikaleté zkušenosti (ohledně psů, ale párkrát i hosp.zvířat) a vždy to bylo buď přímo oukej, nebo max. nějaké malé nedostatky, které majitel slíbil odstranit.. (což buď udělal - pokud kontrola napsala do kdy a termín příští kontroly - nebo se na to zvesela vykašlal.. Do pár dní po kontrole bylo pak vše v původním = otřesném stavu.. :vztek:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 09 říj 2019 15:13

:cert: :soufl:
Tykání vítáno.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 09 říj 2019 15:21

xchipsy, někdy to tak možná je, ale u mě to je vždycky tak, že se nejdřív přijedou podívat, když tam nejsem, vidí zvířata, balíky sena a slámy, podmínky atd. a pak mi zavolají, kdy tam budu, aby provedli kontrolu v mé přítomnosti. Takže nic zamaskovat nemůžu. Všechno je vidět. I když někdy ani není co posuzovat. Ke mně například jednou přijeli, protože dostali mail, že jsem "rádoby eko, ale skutečnost je jiná". Co na tom můžou posuzovat :)) ?

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 09 říj 2019 15:31

Oreb, proto jsem v úvodní větě napsala "většinou". Věřím tomu, že jsou i úřední veterináři, kterým na zvířatech záleží, a tak to dělají poctivě, ale já se bohužel u nás setkala s těmi, co si nejspíš nechtěli přidělávat starosti a práci s dlouhým papírováním a vyřizováním a pokutami a příp. řešením odebrání zvířat atd atd...tak si to nejspíš usnadňovali takto, protože je jistě snazší vidět vše v oukeji, než řešit problémy..

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 09 říj 2019 17:55

Ono je to nejspis taky o spravci te konkretni instituce. Tak jako “nesmi” doktor predepisovat moc drahou lecbu, protoze ho tlacej pojistovny, tak to muze byt i tady. Pokud odebrana zvirata musi nekde zivit obce, ktere na to nemaji v rozpoctech dost penez, pak samozrejme je vyssim zajmem zvirata neodebirat, at jsou v jakych jsou podminkach :soufl: Takze prijde udani, oni musi konat, ale udelaji to tak, aby mohli rict, ze svou povinnost splnili, ale nevznikly dalsi naklady s tim spojene...

(k tem lekarum: to jsem takhle byla na chirurgii, kde meli na stene nalepeno neco v tom smyslu, ze prosi pacienty te a te pojistovny, aby je nezadali o napsani ortez, protoze je psat nemohou... No commnet :cert: )
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

DAD David Abrahám

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 09 říj 2019 18:11

Za týden se na kost vyhublé krávy s telaty pod sebou nespravý. Na rohatých je poznat, že nejsou půlroční. Paznechty jak od kašpara. Známky září novotou. Krmení tam najít nemůžou když tam je jen pár ohnilejch balíků slámy z loňska. A den před kontrolou ukradli čtyři kousky ani to nestihl ještě nahlásit na PČR a změnit na IZR.
Výsledek kontroly je zatím neznámý.
A moje prostřední robě chytlo zánět střev :plac: .

kosta
Co chovám: drůbež, kozy, včely a jiný hmyz

Nový příspěvek od kosta » 09 říj 2019 19:25

Nastěhovala se nám do domu myš.Máme nastraženy pasti ale ta je obchází a běhá po domě. Potvora.Ne a ne se chytit.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 09 říj 2019 19:46

Davide, to zni dost otresne :nesouhlas:

Drzim palce, hlavne at decko je brzy v poradku :ruzicka: (...v tomhle porovnani “cert vem kravy“...)

DAD David Abrahám

Nový příspěvek od DAD David Abrahám » 09 říj 2019 19:55

Píďa dostala dietu a probiotika. Klid na lůžku. Už jí otrnulo :souhlas: a kouká na Krkonošské pohádky.
Děda jde do správního řízení. Víc jsem z něj nedostal. Tak to asi nebyla taková pohodová kontrola jak si maloval. Hlavně aby zvířata dostávala každý den co mají.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 09 říj 2019 20:08

To by bylo skvele. Ale asi “toho bohdá nebude”, ze... :nevim: Kazdopadne zviratum drzim palce, aby se jim zablyskalo na lepsi casy. A i Tobe, abys s tim uz nemel takove starosti a nervy :ruzicka:

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 09 říj 2019 20:16

kosta píše:
09 říj 2019 19:25
Nastěhovala se nám do domu myš.Máme nastraženy pasti ale ta je obchází a běhá po domě. Potvora.Ne a ne se chytit.
Myši jdou dobře na ořechy (normální vlašáky) a pastičky podél zdi nebo do rohu, event. do rohu zavřených dveří (na práh).

irčan
Co chovám: prasata

Nový příspěvek od irčan » 09 říj 2019 20:24

Lepidlo na hlodavce.jeden říkal že to udržeko kunu. :udiv:
https://agromanualshop.cz/cz-detail-107 ... gKNT_D_BwE
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 09 říj 2019 20:56

Já na pastičkách oceňuju právě to, že jim hned přerazí vaz a vyndám je mrtvé. Na chytání na lep bych neměla žaludek. Jednou se mi chytil ptáček na mucholapku a šel dost těžko sundat. Nebo kobylky, motýli apod. Chycení a živí, přitom je někdy nejde zachránit, to nemám ráda.
Do pastičky vždycky dávám kousíček chleba tak, aby v ní ztrvrdl, pak ji natáhnu. Nic jiného se tam pořádně dát nedá a chleba je spolehlivé lákadlo na myš domácí. Možná myšice a jiné potvůrky by žraly ty ořechy, jak píše xchipsy, ale ty uvnitř nemám.

PavelIV
Co chovám: skot

Nový příspěvek od PavelIV » 09 říj 2019 21:37

Co tvrdej sýr? Dávali jsme vždycky u našich. V teple voní na dálku
:PavelIV:

minie

Nový příspěvek od minie » 09 říj 2019 21:52

klidně na čokoládu, to se jich už chytilo, nebo obyč brambor, piškot...hlavně to čas od času vyměnit a přesunout na jiné místo :vytlem:

Augenblick
Co chovám: ovce, kozy

Nový příspěvek od Augenblick » 09 říj 2019 22:09

Na myšáky se už dlouho chystám, tohle mi příjde jednoduchý a praktický :
Tykat, díkes ....

irčan
Co chovám: prasata

Nový příspěvek od irčan » 10 říj 2019 00:52

Jo dobrý ale počítá s tým že zdatné myšák minimálně 40cm vyskočí.Tak apoň půlmetrovó bečku.Lovu Zdar.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.

Odpovědět