Vítáme chovatele, nové přátele.

Představte se v popisu, https://www.malochov.cz/ucp.php?i=ucp_ ... ofile_info
seznamte se v Pokecu, https://www.malochov.cz/mchat
zkoukněte Nepřečtené příspěvky, https://www.malochov.cz/search.php?sear ... nreadposts
počtěte si v Článcích. https://www.malochov.cz/kb/index
Založte nová Vlákna s vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi. https://www.malochov.cz/
Sdílejte s námi čas, fotky, příběhy.
Řekněte ostatním Co vám dnes udělalo radost, https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=5
postěžujte si v Když se nedaří, tak se nedaří. https://www.malochov.cz/viewtopic.php?f=11&t=4
Inzerujte v prodeji i nákupu, vyměňujte, darujte. https://www.malochov.cz/viewforum.php?f=47

Nebojte se na cokoliv zeptat. Radíme si navzájem jak chovat, pěstovat, vařit, kutit, udržitelně a spokojeně žít.

Co dnes vaříte dobrého?

O všem možném i nemožném
Bosorka Jana
Co chovám: drůbež, kočky, králiky, ovce, psy, ptactvo

Re: Co dnes vaříte dobrého?

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 02 pro 2019 18:44

Rukolu bych byla bývala zkusila do truhlíku do bazenu. Máš ho krytý , viď?
A nyní by mohla jít na okenním parapetu, v truhlíku. :usmev:
Tykání vítáno.

PavelIV
Co chovám: skot

Nový příspěvek od PavelIV » 02 pro 2019 19:02

Mně se včera večer dost vydařily lasagne
:PavelIV:

xchipsy
Co chovám: kočky, koně, králiky, kozy, prasata, psy

Nový příspěvek od xchipsy » 02 pro 2019 19:22

Jelikož jsme v mrazáku ubytovali všechny výletky kříženců, nastal čas taky prubnout nějaký ten pokrm :blazen: Vzhledem k jejich věku (2,5 - 4,5 měsíce :mrzimeto: jsem nechtěla riskovat a pekla radši na nižší teplotu a déle (130° a dvě a půl hodiny pod sklem, posledních asi deset minut na 180° bez skla)- byla to má premiéra co se holoubat týče, tak jsem šla na jistotu, abych pak s nima nemusela nakrmit psy :blazen:
Takže k obědu bylo nadívané konfitované holoubě se šťouchanými bramboramy s glazovanou cibulí a redukcí s červeného vína :bublina: Páni, to zní :)) No prostě jsem ta holoubata vykostila, nacpala do nich nádivku a upekla :vytlem: Byla jsem mile překvapená, že to bylo krásně měkoučké, nebylo to vysušené a bylo to dobré :souhlas: Akorát teda prsíčka byla trošičku tužší, příště do nich napíchám trochu slaniny.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 02 pro 2019 19:36

A když tu byla ta zmínka o vykošťování. Kdysi jsme kostili jen něco, třeba králíci se jen "rozházeli" na přední nožky, stehna, hřbet a hrudníček s "plachtou" (boky). Ze zvěřiny se kostila jen plecka a kýty, občas žebra. Krk a hřbet zůstával s kostí. A dnes? Vykošťuju úplně úplně všechno kromě předních králičích nožek (ty jen výjimečně, když chci větší "plát" na roládu). Důvodů je několik - zabírá to podstatně méně místa v mrazáku - třeba zrovna ten hřbet, když je to z padesátikilového lončáka, tak je toho kus a bez té páteře jsou to sympatické dva šály akorát do pytlíku. Další důvod je, že nehrozí riziko protržení sáčku - ikdyž vakuuji a pytlíky jsou tudíž podstatně silnější než slavné "sáčky do mrazničky" (které nevydrží vůbec nic), tak po odseknutí žeber jsou ty konce prostě ostré a když se pak člověk přehrabuje v mrazáku a sáčky se o sebe různě šoupou, někde se to vždycky propíchne a maso pak zbytečně vymrzá. V neposlední řadě to urychluje následnou přípravu jídla - už to mám vykoštěné, většinou i nahrubo odblaněné a nemusím se s tím tudíž sr*t před samotným vařením, jen to prošpikuju slaninou, nakořením, hodím na zeleninu a mám nachystáno na svíčkovou :))
Před pár lety jsem si koupila DVDéčko od Kurta Heida - Cutting Deer Right. Je tam suprově názorně ukázáno a vysvětleno, jak krok za krokem vykostit jelence, dá se to pochopitelně s maličkými úpravami aplikovat i na divočáka nebo domácí prase nebo toho králíka - třeba když vykošťuju králičí stehna, dělám to úplně stejně jako když mám na stole srnčí kýtu. Když jsem podle toho vykošťovala poprvé, podruhé, tak to samozřejmě trvalo, ale člověk si ty jednotlivé tahy brzy osvojí a dneska už to mrskám jak Baťa cvičky :blazen: Jediné, co dělám jinak, jsou žebra, on z nich maso spíš "seřezává", já jednotlivá žebra "vyřezávám" (mám pak super plát na rolády).
Tady na tom videu jsou ty profi tahy a řezy pěkně vidět - byť je to promo na to, že to dá za 8 minut, tak i tak je to vidět :bublina: (na tom dývku je to pochopitelně pomalu a několikrát)

https://heidwildgame.com/collections/vi ... deer-right

Javorka
Co chovám: drůbež, kočky, psy

Nový příspěvek od Javorka » 02 pro 2019 20:08

:bosorka: Na parapet se nevejde ani maličký květináč, jsou úplně plné a ten bazén zvážím, mohla bych to zkusit spíš na konci zimy. Obávám se , že tam bude brzo veliká zima.
:433:

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 02 pro 2019 20:11

K večeři brynzové halušky z květáku. Je to jedna z mála možností, jak dostat do mého muže květáček.
:mrk:
Fotografie0105.jpg

Hhippie
Administrátor fóra
Co chovám: králiky, ovce, kozy
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie » 02 pro 2019 20:25

Javorko: ja vidim vareny kvetak rozebrany na ruzicky a posypany brynzou a slaninou...? :promin:
:Hhippie: Bubáci forever! :srdicko: :vytlem:

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 02 pro 2019 21:07

Javorko, to musí bejt moc dobrý. Díky za tip. Určitě to vyzkouším. A je to prakticky bezpracné. :ruzicka:
Tykání vítáno.

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 02 pro 2019 23:21

Je to hned a chutná to moc dobře. Halušky máme moc rádi, ale práce s nimi přece jen je. Květák je uvařený za chvilku. Brynza se rozdrobí a slanina je taky raz dva. Navrch zakysaná smetana (ta na fotce chybí).
Tuhle mi kamarádka říkala, že dělá koprovku taky z květáku. Uvaří květák s koprem a rozmixuje. Taky to někdy zkusím.

přezdívka
Co chovám: drůbež, ovce, kozy

Nový příspěvek od přezdívka » 03 pro 2019 08:11

Já mám ráda uvařený květák posypaný opraženou strouhankou a politý máslem. Když za dcerou začal jezdit její nynější manžel, tak to okomentoval, že je to rychlá verze obalovaného květáku.

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 03 pro 2019 08:42

To mám přezdívko taky ráda, od mala. Dělám si to do dnes. :souhlas:
Tykání vítáno.

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 03 pro 2019 09:53

Taky to mám ráda, ale můžu to dělat jen pro sebe.
:smutek:

PavelIV

Nový příspěvek od PavelIV » 03 pro 2019 11:08

Já to mám taky rád, ale květák se se strouhankou teda ne :))

oreb1

Nový příspěvek od oreb1 » 03 pro 2019 11:09

Javorko, a jíte k tomu ještě něco nebo jen ten květák? Určitě je to moc dobré, ale já bych s tím vydržela tak hodinu a měla bych hlad :usmev: . A tak přemýšlím, co by se k tomu hodilo.

Javorka

Nový příspěvek od Javorka » 03 pro 2019 13:21

K haluškám nic, překvapilo mě, že jsem se cítila dost najedená.
K vařenému květáku se strouhankou jíme chleba s máslem.

kosta
Co chovám: drůbež, kozy, včely a jiný hmyz

Nový příspěvek od kosta » 03 pro 2019 13:31

Máte vlastní květák nebo koupený?

Bosorka Jana

Nový příspěvek od Bosorka Jana » 03 pro 2019 13:51

Chilli con carne. :bublina:
Květák už více let nekupuji, takže ho prakticky nejíme. Podívám se po nějakém bio kousku.
Zjara se chystám vypěstit ve skleníku.
Tykání vítáno.

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 03 pro 2019 15:08

Halušky jsou syté jako blázen, my je teda děláme se zelím a uzeným, vždycky si dáme jen malou misku a ještě ani nemáme dojezeno a už funíme jak medvědi :blazen: U nás se halušky dělají ve velkém, je toho cirka pětilitrová mísa a jíme to celý týden třikrát denně :))

PavelIV

Nový příspěvek od PavelIV » 03 pro 2019 15:11

Xchipsy s haluškama to máme skoro stejně, jen toho vaříme tak na 3 dny :vytlem:

xchipsy

Nový příspěvek od xchipsy » 03 pro 2019 15:15

Já bych taky byla radši, kdyby toho bylo míň, protože už tak ten třetí den je nemůžu ani vidět :blazen: ale u nás se takhle - a to fakt nevím proč! - vaří snad všechno, teda když vařím já, tak ne, to jsou dvě porce a hotovo (max zbyde lžíce brambor), ale jak vaří chlap, tak je toho jak pro polskej zájezd.. Teď naposledy ořízl kost z uzenýho bůčku a že jí je prý škoda, že udělá polívku... Šla jsem krmit a když jsem se vrátila, na sporáku stál pětilitrovej hrnec... :))

Odpovědět