zákaz používání zábavní pyrotechniky

Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

To jsem netušila, já našla sousedovu kamerunskou ovečku něčím pokousanou a vůbec neřvala, když jí to něco ukusovalo uši. Pásla jsem hned vedle na pozemku a ticho. To koza řve, ani se jí nic neděje, ale je to lepší, zvíře si tak nedovolí jako na polomrtvou, která je vlastně úplně živá. Ono to platí i u lidí, je lepší víc řvát než se nechat. Čas mě to naučil :usmev: .
Aspoň naše kozy se nenechají.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Augenblick »

Jestli byla sama tak určitě. Pořídili jsme si štěně, je to taková malá šmodrcha, nechtěl jsem aby nám honila na pastvě ovečky, tak ve 4 měsících ji beru každý den na "obchůzku pastvy" . S ovečkama jsem každý den a jsou kontaktní, měl jsem strach aby je štěně z hravosti nezačlo honit. Bylo to skoro obráceně, při prvním kontaktu udělali půlkruh kolem štěněte a začli dupat.
Tykat, díkes ....
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Dle mne se u zvířat jedná o pudové konání.
Odpovídám na ego.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Augenblick »

Minulý rok jsem ještě dojil pod širákem, udělal jsem jen malou ohrádku, kde jsme dojili. Ovce a kozy byly pohromadě na pastvě. Na dojení přišli všichni pohromadě. U dvířek se do "čekárny" samozřejemě cpaly ty nejsilnější, v čele byla Andula, vůdčí koza. Jenže byl problém, potřeboval jsem ovečky i kozy podojit zvlášť aby nebylo mlíčko pomíchané. Bylo jedno, jestli jsem bral prvně kozy, nebo ovce, první byla vždycky Anča. Další problém byl v tom, že ty které byli podojené se zpátky vraceli ke dvířkum k "dojírně" , silnější předbíhali slabší. Vyšel jsem před vrátka a vždycky vybral tu nebo onu kterou jsem potřeboval. Žádný problém. Bral jsem je tak, aby byl klid... Na pastvě kozy i ovce svorně užívaly liz, napáječku, krmelec, přístřešek, Anča se ale do každého navážela, nebylo to vyloženě agresivní, tak jsem to neřešil. Po měsíci dojení, když se navážela do každé která čekala na dojení jsem to neustál a Anču uvázal cca 20m od ohrádky. Dojím a mrknu po očku na Anču jestli je v klidu. Během chvilky se válela na zemi. Nejstarší ovce se svýma dvěma dcerama se do ní pustila (Gerda, Freja a Runa), Anča byla v mžiku na zemi....samozřejmě jsem hned vyběhl a udělal ordnung. Miluju svoje kozy úplně stejně jako ovečky, ale v tu chvíli jsem byl na ovečky hrdej....i když to nebyla férovka
Jestli někdo začíná, jako já, tak kozy a ovce pohromadě na začátek není dobrej nápad.
Tykat, díkes ....
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak to si umím Augenbliku úplně představit.Já začala s ovcema a kozy dojné přišly později.Ale veškerá manipulace popř.příkrm,nebo jen balíky sena ve výběhu...-2 kozy u balíku a 17 ovcí opodál jen zíralo.
Ovečky už mám v menšině,ale kozy které postupně podojím odvádím do jiné ohrady a pak můžu dát ovečkám na přilepšenou když už jsou kozy pryč.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Admine ty jsi ale uličník! :))
To jsem se nasmála.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Jamarov »

No já mu to vyřídím,ale třeba nehraje :mrk:
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od irčan »

Už tady zas nejací magoři řádijó ze staréma rachétlama :cert: aby je vzalTak dófám že jich nemajó moc na skladě, jako téch rachétlí
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů