Cena elektřiny

Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od irčan »

Františka. píše: 15 říj 2021 12:19 , stačí na těch kamnech ohřát hrnec vody a strčit si ho i s pokličkou pod nohy.
To se dělalo se šamotovéma cihlama.Nahřála se na kamnech a přesune na místo který chcu vyhřát,nebo se nahřátá zabalila do deky a dala do postele pod nohy. :souhlas:
Jako nózové zdroj světla by mohla byt výhodňéší petrolejka.Aby moc nesmrděla tak místo petráku spalovat aromatizované lampové volej.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

On smrdí i ten olej, občas to aroma je aromatické příliš, nejlepší jsou svíčky. Ale jsou drahé. Pak to vede lidi k tomu, že využívají denní světlo a chodí spát dřív, což je vlastně taky zdravější :usmev: .
Šamotová cihla je dobrý nápad. Do postele mi babička dávala zabalenou žehličku, takovou tu nahřívací na kamnech. Ono tam sice nemrzlo, ale jen taktak. Byla jsem dítě a vrylo se mi do paměti tolik věcí, aniž jsem si to tehdy uvědomovala. Teď to učím svá vnoučata a prostě si taky poradí. Dcera byla s rodinou někde na chalupě na horách, všichni ještě spali a tehdy 10letá vnučka zatopila v kamnech a když vstávali, měli už teplo. Říkala, že ona si poradí, ale neví teda, jak by ti ostatní vstávali do zimy, tak přece musela zatopit :vytlem: .
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od jupik »

Jojo, naši taky chtěli tepelné čerpadlo, tak máme krásný kachláky s troubou a výměníkem který nám žene vodu do podlahy i radiátorů. Záložní zdroj na čerpadlo vydrží 2 dny a pak se může výměník odpojit a dál topit a vařit v kuchyňo-obýváku. Ještě teda vychytáváme mouchy (nezateplená střecha-bude se dělat snad příští rok a moc velká akumulační nádrž). Jinak teda spokojenost. Mimochodem, svítit se dobře dá i plynem, plynovou lednici mám ostatně od loňska na karavanu, s malym mrazáčkem. A možná, vzhledem k situaci s elektřinou, prosadím i to větrné čerpadlo na studnu na zahradě od pana Floriše:)
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak od 1.12. Jsme u Innogy. Na obou odběrných místech. V Praze (PRE)máme D45d a v Kostelci (Eon)D25d.
Europe easy energy poslala vyúčtování, vše proběhlo oki. Nyní pošlou vyúčtování DPI Eon a PRE, nahlásila jsem konečné stavy, odběr v režimu DPI nebyl velký. Tak snad vše v poŕadku.
Přílohy
861EC94C-3BA5-4E5A-9C54-5ED960379F8F.jpeg
045AACD8-9F5E-4869-AE12-80930DC8EB78.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Není to sice úplně k tématu, ale nevíte někdo, co se děje s penězi za emisní povolenky?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

Tuším že se z toho financují takové ty zelené úsporám.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

No, toho jsem se obávala, není to vždycky zrovna smysluplné. Někomu to nepomůže vůbec a někdo si zařízení pro úsporu raději sám vyrobí nebo vymyslí jinak, protože ho to s dotací vyjde i dráž. Vůbec se nedivím Polákům, že se z povolenek chtějí vyvlíknout, i pokud zůstanou v EU. Jsem teda zvědavá, jak to prosadí, ale mohlo by z toho vzniknout v EU hnutí, které celé to energetické zelené hnutí promění v něco jiného. A výhledově zastavit zdražování energií.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

ČEZ viplaťí představenstvu plnou víši odmňen.Generálňí řeďitel dostane 35 milijónů.Nemůžu napsat odkaz,nemam notebók,ale je to třeba na prima news.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Jo, četla jsem, že někdo z nich dostane 35 milionů. To je slušná částka, ale vydělali na to v minulém období, ne teď a tím, že zdražují. Třeba bude mít příště 70 milionů, pak bude jasné, že zdražování byla bouda :vytlem: .
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

No mňe je celkem jedno,v jaké období se takové peňíze nashromážďili,ale mislím si,že bi se mňeli použít na rekonstrukce a stavbi,údržbi,atd.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Jenomže o tom rozhoduje valná hromada, jestli se zisk rozdělí nebo nechá ve firmě. Nikdo další do toho nemůže mluvit.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Ano.A oňi se rozhodli,že si to nechaj.A až se bude ňeco stavjet,daňoví poplatňíci to zacálujou.A přitom,gdo jsou tihle liďi?Postavili si elektrárnu?Pokud ano,tak si to viďelali.Ale pokud elektrárnu stavjel stát,tak proč si má ňejaká parťička rozďelovat "zisk"?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Oni jsou vedení firmy. Starají se o firmu pro své akcionáře. Akcionáři si akcie koupili, zdědili nebo získali v kuponové privatizaci. Na tom není nic divného. Nevím, kolik za ro k 2021, to asi ještě není známo, ale v roce 2020 měl ČEZ zisk víc než 21 mld. Mezi akcionáře rozdělil i část zisku z předchozího roku, takže se rozdělovalo 27 mld. V takových měřítkách je nějaký milion jako nic :usmev: . Proč by měli něco platit daňoví poplatníci? ČEZ je dost silná firma, aby měla kapitálové fondy a rezervy.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Jako že bi třeba stavjeli novou jadernou elektrárnu?
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jana P. »

Je dobře, že tu máme zástupce levice i pravice, kteří vedou smysluplnou, slušnou debatu. :usmev:
Já jsem střed.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Jan »

čobanak píše: 31 kvě 2022 05:53 Jako že bi třeba stavjeli novou jadernou elektrárnu?
tak on by to nemusel být Temelín. Ve světě se staví mini elektrárny s výkonem pro cca okresní město. Za příznivější cenu. Pochopitelně asi budou náchylnější na případné vojenské napadení.

Jinak problém není v tom, že je elektrárna jaderná, ale že jí používáme jako parní stroj, že neumíme (nebo nechceme umět) ty elektrony z toho jádra přeměnit na elektřinu efektivněji.

Pak jsou tu nápady jakože nesouvysející, kdy někdo vymyslí stroj, co z jakéhokoliv plastu vyrobí 40% benzínu,40%nafty a 20% plynu (ano, plasty jsou vesměs z ropy) a on ho nikdo nechce.....
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Já loňi zaplaťil 7 400 kč jen za distribuci elektřini a spotřeboval jsem elektřinu za 4ťis..Za 3 200 bilo ostatňí.Dohromadi 14 500.
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

cobi, mel jses poradne ucit a mohs bejt na jeho miste :vyhlizim:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Ale on se třeba pořádňe neučil! :vytlem:
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Tos trefil hrebicek, ale spis jo, naucil se bejt hajzlik s ostrejma loktama.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti