Pojištění stáda

Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pojištění stáda

Nový příspěvek od Pavel »

Zdravím,
mám dotaz ohledně pojištění stáda ovcí/koz proti škodám jimi způsobené např. když utečou a zaviní nehodu, vběhnou pod kola cyklistům,autům atd.. Lze proti tomuto takto pojistit? Máte někdo takto pojištěné stádo? popř. u jaké pojišťovny (vím jen o té generali a české pojišťovně), a popř. na jak velký limit plnění? Koukal jsem u Generali a s plněním 5mil. za 2.000Kč/rok a s plněním 10mil. za 3.000Kč/rok dle mého si myslím že jde. Jedná se mi o to že jedna pastva je u velice frekventované silnice a budou paseni v těch el. sítích a pro případ že se něco takového stane a něco zaviní chci být pojištěn. Děkuji Pavel
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky mě to zajímá, mám :krava: :krava: taky u silnice, teda vůbec ne hlavní, ale stejně. Zajímá mě i pojištění proti krádeži nebo kdyby mi je někdo pustil. 2 km začíná vojenský prostor Hradiště, tam už by je nikdo nenašel
:PavelIV:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Pavel »

Pavle, teď jsem koukal na českou a ta pojišťuje přímo proti krádeži - "pro případ odcizení - určeno pro skot chovaný na pastvinách;"

https://www.ceskapojistovna.cz/p?pojisteni-zvirat
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od PavelIV »

Pavle, díky. Já začal nedávno a nějak jsem na pojištění myslel, ale pak bylo tolik práce, že jsem to nějak vypustil :smula:
:PavelIV:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Pavel »

Já sice už nějaký pátek zvířata chovám, ale až teď uvažuji o pojištění když budu nově pást u frekventované silnice co kdyby náhodou se něco stalo :)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Janina »

Psy máme od české v pojistce, odpovědnost. Ale to je asi spíš, kdyby psi něco provedli. A týká se to i jiných zvířat, kdyby třeba ovce vběhly na silnici a byla nehoda. Tak na to to je.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Hhippie »

Pojisteni pro pripad zpusobeni skod hospodarskymi zviraty (vasimi), by mela resit klasicka “pojistka na blbost”, kterou ma vetsina z nas kvuli praci, nebo je jiz zahrnuta v zivotnim pojisteni..mrknete na to. ;)
Nevim,co vsechno to zahrnuje - nejspis i v zavislosti na typu pojistovny..to si poptejte osobne ;)
Ja se o to zajimala,kdyz jsem se stala majitelem prvniho kone. Na ty se moc pojistky nevztahuji..a zvlast pojistka primo na kone je tak draha,ze je to uplny nesmysl :cert:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od PavelIV »

Verčo, já to mám jako podnikající fyzická osoba, na to myslím je potřeba zvlášť pojistka
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to jo,tam to bude jinak..
:Hhippie: Bubáci forever!
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Pavel »

Pavle, měl jsem doposud zvířata jako FO nepodnikající a od letošního roku se budu taky muset stávat FO podnikající. Budu muset mít živnost, na to vypásání těch pozemků. (vypásám je pro organizaci - oni objednávající a já zhotovitel) a chtějí po mě vystavovat fakturu za službu, proto musím založit živnost.(ještě tápu jakou jestli nějakou z volných nebo se už zaregistrovat jako zem. podnikatel) A právě řeším jako to udělat jestli zvířata nechat jako pod FO a jen je používat k výpasu (živnost mít jen na to "obhospodařování veřejného prostranství " nebo jak to tam je psané) a nebo je zařadit do podnikání s tím že by to pak bylo vše jiné a i to pojištění. Pouze psa v tom máme zahrnutého v té domácnosti, ale hosp. zvířata nikoliv.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Jamarov »

Chápu to tak, že budete mít smlouvu o vypasani louky pro někoho... A dotaci ale pobírat nebudete? Tu bude pobírat společnost?
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Pavel »

Jamarov, ano budu mít smlouvu o dílo na výpas,ale já dotaci nebudu brát. Budou mi jen platit za výpas. Jestli ji budou brát oni nevím. Pro pobírání dotací musí být člověk zem. podnikatel co jsem zjišťoval.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Jamarov »

No právě proto se ptám
..mě se to nelíbilo,nešla jsem do toho, protože pak bych musela platit zdravotní a sociální i kdybych byla bez práce. Šlo o dotaci na pozemek, který máme v pronájmu.

Vzal to na sebe muž, ne manžel ani nemáme společnou adresu, chtěli jsme napsat smlouvu, že mu kozy a ovce pronajmu, aby mohl spásat, ale bylo mi řečeno, že je to děsný problém, musela bych žádat o povolení na ministerstvu... Tak to už jsem se smála... Navíc i po těch dotačních cifrach...
Vy to ale máte jinak, ta živnost na vypasani pozemku je přesně jak formulovaná? A jestli to je živnost volná nebo nevazana teď přesně nevím název, jako spousta dalších v uvozovkách zajímavých živností, které si jen odškrtáte a buď je máte otevřené nebo ne, tak bych volila raději menší zlo. Ale jde asi o to jestli musíte mít živnost hlavní a tohle bude jen vedlejší?
Muž má dvě hlavní podle sezóny a k tomu si nechal zapsat vše co by se mě nebo jemu mohlo jednou hodit, od výroby a prodeje z proutí, dřeva po zpracování a prodeje živočišných produktu, chovu hosp. Zvířat a pohostinství...

A ještě mě vždycky napadá, máte číslo hospodářství kde zvířata jsou, v případě kdy zvířata přesouvate na jiný pozemek na pastvinu jak se to řeší?
Letos budu pást v jiném katastru.
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Pavel »

Jamarov píše: 16 led 2019 17:41 No právě proto se ptám
..mě se to nelíbilo,nešla jsem do toho, protože pak bych musela platit zdravotní a sociální i kdybych byla bez práce. Šlo o dotaci na pozemek, který máme v pronájmu.

Vzal to na sebe muž, ne manžel ani nemáme společnou adresu, chtěli jsme napsat smlouvu, že mu kozy a ovce pronajmu, aby mohl spásat, ale bylo mi řečeno, že je to děsný problém, musela bych žádat o povolení na ministerstvu... Tak to už jsem se smála... Navíc i po těch dotačních cifrach...
Vy to ale máte jinak, ta živnost na vypasani pozemku je přesně jak formulovaná? A jestli to je živnost volná nebo nevazana teď přesně nevím název, jako spousta dalších v uvozovkách zajímavých živností, které si jen odškrtáte a buď je máte otevřené nebo ne, tak bych volila raději menší zlo. Ale jde asi o to jestli musíte mít živnost hlavní a tohle bude jen vedlejší?
Muž má dvě hlavní podle sezóny a k tomu si nechal zapsat vše co by se mě nebo jemu mohlo jednou hodit, od výroby a prodeje z proutí, dřeva po zpracování a prodeje živočišných produktu, chovu hosp. Zvířat a pohostinství...

A ještě mě vždycky napadá, máte číslo hospodářství kde zvířata jsou, v případě kdy zvířata přesouvate na jiný pozemek na pastvinu jak se to řeší?
Letos budu pást v jiném katastru.
Jamarov: Jsem ještě student a ještě pár let snad budu, takže o něco to mám jednodušší s tím soc. a zrav. , ale každopádně to budu muset taky zjistit jak to ještě funguje. Já pokud by byla možnost pobírat na to dotace tak se této možnosti vzdám a ani na těch pár ha se to nevyplatí o to více starat o administrativu . Živnost na vypásání pozemků asi není přímo formulovaná, ale dalo by se snad použít z volných živností Poskytování technických služeb (snad se to dá vzít jako "technická služba") nebo Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost, ale každopádně si budu nechávat zapsat i více volných živností, jelikož mám více plánu do budoucna a myslím si že se mi to bude hodit. :) Pak je ještě možnost to vzít na taťku, který má také živnost na technické služby a má to jako vedlejšák k práci (uvidím co zjistím a bude výhodnější).

Jinak k hospodářství bylo mi řečeno že když pasete ve vedlejším katastru tak to není potřeba řešit, ale pokud o pár km dál je potřeba mít zvláštní číslo na daný katastr kde pasete, také budu dělat druhé hospodářství.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak to se máte blaze :mrk:
Až to zjistíte tu výhodnost tak ji sem prosím napište.
Určitě budu muset řešit taky druhé hospodářství.

Ty dotace jsou zajímavé... Spadam pod jiný katastr než muž, když jsem to byla zjistit paní mi tam nacvakala vše podle mých možností, ale zasekla jsem se na tom zeměděl.podnik. Takže znova na szif do jiného katastru kde je muž a tam mu pan nacvakal to samé i s možností že na něj přepíšu celé hospodářství, aby to bylo jednodušší což se nám nechtělo, ale... Teda že jo... Stejně i s dotací mladého zemědělce jsme se dostali na polovinu toho co mi řekla jiná paní v druhém katastru... :cert:
Po té jsme od místních zjistili, že pobírají dotaci mnohem vyšší než nám nabídli v druhém katastru... A to nemluvím o těch co jsou v ekolog.
Tak to už mi hlava nebere...
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Pavel »

Jamarov, zjišťuji vše co se dá :) Mám do cca dubna/května čas pak už začíná pastva a to už musím mít vše vyřešené. Určitě až něco budu vědět něco dalšího podělím se o to.
Já akorát co zatím využívám za dotaci je na plemenného berana na KD. :)
Uživatelský avatar
tom.tady
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2018 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od tom.tady »

Máme plnění 15 mega. Pojistné podnikatelských rizik (specificky spojené se zem. činností - chovem zvířat). Výše pojistného se odvíjí od počtu zvířat.
Platíme cca 4,5 tis/rok.
Výšku plnění bych volil podle reálných rizik - má 20 ovcí a můžou zdrhnout sousedovi na louky - neřeším.
My ale pasem v Praze a i těch dvacet kdyby zdrhlo na magistrálu a způsobilo nehodu...
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od růžička »

Jamarov ,já jsem si byla nucena udělat živnost zemědělského podnikatele,mám to jako vedlejší čínnost k zaměstnání takže se nemusí platit zálohy na sociální ani zdravotní pojištění.To se pak počítá při podání danového přiznání.A pokud nebudete mít nějak závratné příjmy,tak se většinou ani nedoplácí,možná pár stovek na zdravotním.Navícnsi můžete jako zemědělec odečíst 80% nákladů,(pokud uplatnujete paušál),tak to není tak složitý a náročný na papírování.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od PavelIV »

Růžičko, mám to taky tak
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění stáda

Nový příspěvek od Jamarov »

Růžičko děkuji, já jsem se právě rozhodovala... Jsem už dlouho na mateřské, ale příští zimu už končím. Nemám kam nastoupit, podle paní na úřadě jsem nezaměstnatelná :blazen:
Kdybych byla zaměstnanec tak by to šlo.

Asi bych byla podezřelá kdybych byla osvč a platila bych si zdrav.soc. Neměla bych v podstatě žádné příjmy a uplatňovala bych náklady.
Těch nákladů by bylo.... mnohem víc než příjmů :vytlem:
Myslíte, že takhle by to šlo?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 4 hosti