Monitoring stáje

Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Jan »

na 70 metrů , pokud je přímá viditelnost nemusí být nic extra "silného" . Výkony jsou dány normama. Neni vhodné, aby v cestě rostly stromy. Záleží taky, kolik wifi je v okolí. Protože popis na webu je dost nejasný, předpokládám , že kamera bude na 2,4 GHz. Podle popisu umí nastavit AP (že se k ní jde připojit) , ale to zase není až tak důležité, jestli je jako AP , nebo klient. Spíš bych zbystřil , že kamera není , jak je zmíněno z prvním příspěvku jen kamera, ale s pomocí SD karty dělá i "server" . Takže data jsou tam. Což znamená 2 věci - životnost tý karty při neustálím přepisu nemusí být nic moc a pokud někdo ukradne kameru, ukradne i data - protože ty jsou v tý kameře. Přístup přes internet bude potřebovat nějaké minimální nároky na rychlost a ty prodejce nespecifikuje. Doufám , že jsem to napsal dost jednoduše k pochopení.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, to jsou skvele postrehy! Diky moc! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od MartinR »

Jane moc dík za postřehy. Kamera funguje s aplikací v mobilu 360aeys a ano nahrává na Sd kartu. Tu jsem k tomu dokupoval 64G za cca 350kč tak to nebude snad takovej problém po čase vyměnit. No s tím ukradenim je to pravda nevím zatím jesli to zalohuje automaticky při sledování po upozornění a nastavení i na mobil.
Myslíš že teď bude stačit nějaký router cca za pětikilo co se nabízejí. Mám to na přímo bez stromů a překážek pouze bude na půdě pod taškama.
Třeba tento:
https://www.zbozi.cz/vyrobek/tp-link-tl ... erm=router
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Jan »

doporučuju, pokud je to skutečně 2,4 GHz třeba toto :
https://aukro.cz/ubnt-ubiquiti-nanostat ... PkEALw_wcB
Ideálně to dát ven - musí se to nastavit, ale není to zas až taková hrůza.
ohledně zálohování - na mobil se to určitě nezálohuje, ta aplikace pouze umožní laicky řečeno se dostat z mobilu až do domácí sítě ke kameře.
SD karta toho podle mě moc nevydrží , pokud bych to už kupoval, koupil bych jí v obchodě jako třeba alza a připlatil si za výměnu při poruše hned - neni na to úplně stavěná, furt v kuse nahrávat a mazat.
Ještě k wifi - předpokládám, že u kamery je už elektřina, takže buď tam dotáhnout venkovní UTP kabel (na internet) , nebo se dá po těch 220V
třeba : https://www.alza.cz//tp-link-tl-pa4010- ... ymEALw_wcB
důrazně doporučuju zakoupit na osobu a ne IČO (fakturu pak kdyžtak změněj) , aby to fungovalo. Podmínkou je, že je to na jedný fázi (stejný jistič) a ideálně 2.5 mědí. Po levnym prodlužováku to nepojede, nebo ne dobře.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů