Automatická dvířka do kurníku

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jsem od Ježíška dostala dvířka pro kurník, abychom se nemuseli honit kvůli otvírání a zavírání slepic dřív (nebo později), než je nám milo nebo než se hodí.
Po Novém roce je manžel namontoval dle návodu. Je tam nějaké firemní nastavení - na fotobuňku na světelnost se to otvírá a s nějakou časovou prodlevou (myslím 40 minut) se při sešeření zavírají.
Upřímně... ještě nezačly fungovat. Kurník není v žádném stínu - pravda, obrácený vchodem na západ, ne východ... ale to je tak všechno, co by mohlo vadit. (ale vadit by dle návodu nemělo).
Tak se ptám - někdo z chovatelů tady zmiňoval, že automat na dvířka kurníku má a je velmi spokojen(a). Řešili jste nějaké počáteční "porodní bolesti"? Máme to nějak přenastavit? Říkali jsme si, že kdyby to bylo na časovač, tak že by to člověk jednou za měsíc holt pošoupl a fungovalo by to spolehlivě, dokud by něco neodešlo. Takhle pořád spoléháme a zkoušíme a upřímně... už jsem na ten výrobek dost naštvaná.
Zakoupeno na chytrykurnik.cz (zn. chickdoor). :cert:
Ráno manžel otvíral celé dveře, vypustil holky, protože tam byl ještě za tmy a zas je zavřel a když jsem přišla - pravda, později, než jsem chtěla (asi v pět), nakrmit přežvýkavce a zkontrolovat slepice, tak jsem našla dvířka stále zavřená, ale evidentně se přes den neráčily otevřít, takže jsem holky sbírala po slamníku, jeho dveřích a za balíkem slámy, kam chodí snášet... dost naštvaná :nesouhlas:
Přílohy
4EB99E4B-CB80-46EF-A4BB-9004795AE08D.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od čtenářka »

funkci světelného čidla zkuste ověřit přes den jeho zakrytím a večer posvítit baterkou. mám ale systém od pána z Příbrami, nevím jestli je to stejný systém. :nevim:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od Jan »

Nemám, ale na stránkách výrobce je návod.
https://chickdoor.cz/SIMPLE/Chickdoor%2 ... _navod.pdf
Na straně 13 je popsán test. Funguje? Jestli ne, jediné reklamace. A nebo je potřeba verze s externím čidlem.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
MichalCH
Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2021 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od MichalCH »

Dobrý den, řešil jak si ulehčit práci ze slepicemi a vymyslel jsem jednoduchý systém za slušné peníze. Myslím, že je nejlevnější na trhu. Připravil jsem systém stavebnice je o dost levnější. Kdyby jste měli zájem klidně napište nebo se podívejte na https://www.kuraven.cz.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od Františka. »

Úplně jednoduchý systém otevírání kurníku, který si může udělat opravdu každý, pokud se mu podaří sehnat natahovací budík:
https://www.stream.cz/receptar-prima-na ... -internetu
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od čobanak »

U nás si ňekteré slepice zvikli hřadovat asi 2m nad kangalovím pelechem.S trochou nadsázki jsou to taki taková automatická dvířka.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od Františka. »

Ono to s tím budíkem je hlavně proto, aby člověk nemusel vstávat tak brzy. Nechápu, jak je možné, že kohout i ve tmě pozná, že venku je úsvit, to je ta chvíle, kdy se od sebe dá rozeznat bílá a černá nit. Kokrhá vždycky přesně v tu chvíli a ten čas není stejný během roku. Ale jestli by už slepice v tu dobu šly ven, to nevím. Teď je to v 5 hodin. Je ještě docela temno. Já je pouštím až o hodinu nebo hodinu později, po východu slunce. Někdy i o něco později.
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od Jana P. »

A já když zaspím :stydim: tak někdy i o dvě hodiny pozdeji :stydim:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od Jan »

čobanak píše: 14 bře 2023 08:09 U nás si ňekteré slepice zvikli hřadovat asi 2m nad kangalovím pelechem.S trochou nadsázki jsou to taki taková automatická dvířka.
Takže i kombinovaná s ochranou před kunama a spol :)
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od arus »

O prázdninách to byl rok, co mám automatická dvířka v kurníku. Myslíte, že bych měla už vyměnit baterie nebo vydrží až tři roky, jak se někde uvádí? Nerada bych je měnila uprostřed zimy. Jak často je měníte? :stydim:

P.S. Kontrolka svítí zeleně.
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od Hhippie »

Mám je určitě už dýl, ale nikdy jsme baterku neměnili :souhlas: fungují pořád spolehlivě :mrk:
Jsem za ten výmysl opravdu šťastná! :srdicko:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dvířka do kurníku

Nový příspěvek od arus »

Hipí, přesně tohle rád uslyší můj syn..jeho jsem začala uhánět, aby na zimu vyměnil baterky a on mi oponuje, že na to je ještě spousta času :vytlem:
:arus:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů