Omrzání hřebenů

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Javorka »

Hhipie, začínám mazat až když hrozí větší mrazy. Myslím, že týden to vydrží, když se to neošidí. Mažu podle potřeby a hlavně kohouty, ale slepice pro jistotu máznu taky. Asi je lepší Nivea, protože přece jen sádlo, když je ho hodně, tak se rozteče.
:433:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Františka. »

arus, řekla bych, že asi tuk bez soli, sůl by ty hřebeny spíš rozežírala. Čobanak má pravdu s tím lojem, protože ten se nevsákne a udělá ochranu. Jako jelení lůj na puse.
Ale jak ty slepice chytáte, když jim chcete namazat hřebínky? Už jsou na to naučené nebo je to lov?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od arus »

Tak, jo, jelení lůj bude lepší než sádlo. Františko, chytat je nebudu, počkám až si sednou na hřad a pak si jednu po druhé vezmu do parády. :usmev:
:arus:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Jana P. »

Javorka píše: 26 lis 2020 11:46 Hhipie, začínám mazat až když hrozí větší mrazy. Myslím, že týden to vydrží, když se to neošidí. Mažu podle potřeby a hlavně kohouty, ale slepice pro jistotu máznu taky. Asi je lepší Nivea, protože přece jen sádlo, když je ho hodně, tak se rozteče.
Sádlo, mohly by se začít vzájemně ozobavat možná :nesouhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Hhippie »

Slepice mají hřebínky nízké, ale kohout má opravdu vysoký... to byl tedy dárek! :prekvapeni:
O jakých teplotách se bavíme? Upřímně si moc nedokážu představit, že se tomu budu věnovat... :nevim: co se může stát? Umře na to?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Javorka »

Já jim je mažu, až když je tak - 5. Stačí namazat jen kohouta, to je hned. Nejlépe večer, když už sedí na hřadu. U omrzlého hřebenu, zuby zčernají a špatně se to pak hojí.
:433:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od andre.marek »

My nikdy nemazali... Občas když má kohout velký hřeben, tak mu kousek omrzne. Se zhojením problém nikdy nebyl, jen zůstávají defekty.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od čobanak »

kamarádka musela vlašáka pravidelňe uklízet dovňitř.já sem ale nemňel choulosťivé kohouti,aňi než jsem poříďil šumaváki.múže to bejt rúzné.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Hhippie »

Ok, díky. Jen jsem chtěla vědět, jak moc to je citlivé. Jestli pak třeba mohou dostat od toho sepsi, nebo se to zhojí... jak říkám - kohouta jsem nepořizovala, dostala jsem ho jako přítěžek... je to malej šmudla, ani se nehodí na oplodňování slepic, ale nevím, co s ním. Zabít ho je nesmysl - žádné maso na něm není, kohoutů je všude v nabídkách plno, těžko ho někde udám. Tak tu prostě je, no... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od čobanak »

hippie,a co je ten kohout zač?možná ho s ťím oplodňováňím podceňuješ! :cert:
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Tada »

Kohoutu je všude hodně mý máme zdrobnělého kohouta a kohouta dominta a slepicím stačí když bylo období kdy zdrobnělej nestačil a měli jsme dva teď máme taky dva protože na třicet slepic je jeden málo to se pak stávalo že si před mnou slepice sedla a myslela si že jsem kohout. Ono se řekne malej ale on i s velkým se dokážete dost (poprat) a přehlušit ho.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Hhippie »

Myslela jsem to tak, že mám hempšírky a moravie a kdyby náhodou nějaká na jaře sedla na vejce, že ikdyby něco vyseděla, tak to asi nebude žádná hitparáda, když je kohout zakrslej, ne? To já chápu, že vodit slepice bude umět i malej vocmrndek a oplodnit taky. Ale na to nechávat si od něj potomstvo je to asi zbytečné prznění chovu, ne? :nevim:
Ono ale asi tahle plemena stejně nekvokají, nebo téměr nekvokají, tak je to asi jedno...neměl by to kdo vysedět a líheň pořizovat neplánuji, na to je ještě čas, pokud vůbec..
Tak takhle jsem to myslela. Oplodní, ale pro pořízení odchovu to není.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od čobanak »

gdiž je dost slepic,tak si gdicki ňejaká sedne,takovou mam zkušenost.tak kolem 10ks.voňi jsou to holki společenské a snášej do jednoho hňízda a je to taková kolektivňî práce.no a plánujete chovat hempšírki?nebo moravie?budete pořizovat čistého kohouta k ňim?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Tada »

Mě letos kvokali dvě slepice vlaška a a zdrobnělá wyandotka pod wyandotku jsem dal 6 vajec a pod vlašku 12 (byly to vejce od kachen indických běžců) ale udělal jsem tu blbost že jsem slepice s vajíčkama nechal normálně mezi slepicemi a oni ty vajíčka postupně rozbili :nesouhlas: tak jsem se žádných káčat nedočkal. Hhippie že zakrslýho kohouta a velké slepice asi nebude dobrá kombinace pokud nechceš čistokrevnech chov slepic tak ti na to vodění a pojímaní stači
Myslím si že i moravire občas kvokají ale není ti tak často. :nevim:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanak: já neměla žádný plán, jaké plemeno budu chovat. Sháněla jsem prostě slepice na vajíčka - s něčím se začít musí a tyhle jsem sehnala v okolí.. tím, že nejsou burzy a výstavy, zas takový výběr samic není... a zas kvůli slepicím, o kterých nic nevím, nepojedu světa kraj.. :promin:
Takže jsem sehnala tyhle a jen uvažuji nahlas s tím kohoutem a odchovem.. že předpokládám, že když bude malý kohout, tak že kdyby se povedlo něco odchovat, tak že si budu slípky zbytečně zdrobňovat a zmenšovat vajíčka..
Na druhou stranu se “bojím” měnit kohouta, protože tenhle je hodný a tichý, což vyhovuje.. vždycky je to sázka do loterie, jaký bude..

Jak se vyvíjí trh skrz rok? Teď je v nabídce málo samic a skoro samí samci. Bude reálné sehnat na jaře samce? Nebo to mám udělat ještě teď?
:Hhippie: Bubáci forever!
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Tada »

Hlavně si nepořizujte kohouta vlašáka na pohled velmi krásný kouhout ale jinak je to parchant našemu dědové jednou dokonce skočil na hlavu.Bohužel na něm není ani žádné maso ale slepice velmi pěkně nesou dokonce mi příjde že více než dominantní Nejvíc se lihne na jaře tak by mělo být slepic dost a pokud vám neáleží na plemeni tak se zkuste podívat jestli v okolí nejni nějaká líheň která prodává kuřice/kuřara dominant mám známého v líních studenec který mi vozí jednodení slepičky dominant. Nebo jestli chce zachránit pár slepic z velkochovu tak většinou na podzim nějaké velké drůbežárny prodávají roční (pro ně vynesené) slepic a šly šel jsem že po pelichání docela dobře snáší.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Hippie, až pojedeš kolem dostaneš Minorku - černá vlaška,
zlej kohout patří do polívky :souhlas:
mně kvokají hybridky dost často jak o závod :nesouhlas: , snad je to krmením :nevim:
kuřátka jsou paráda :souhlas: a jestli budou menší nevadí :souhlas: , tak budou s nádivkou, nebo rovnou dvě k obědu :stydim:
občas, když je možnost, tak si koncentráčnice pořídím, jak přepeří a zvyknou si na sluníčko, že se dá hrabat a další vymoženosti malochovu tak jsou OK, je to taková zásoba na vývary a rizoto :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od andre.marek »

Zrovna včera jsme jednoho kohouta vlašky měli na oběd - byl moc dobrý :vytlem: a ještě zbylo...
Samozřejmě to není koule masa, jako některá jiná plemena - faverolky jsou minimálně dvojnásobné. Zabíjeli jsme 2+2, tak jsem měl přímé srovnání.

Ty "vynesené" slepice z velkochovu jsou asi ta nejlepší investice v malochovu :souhlas:. Opravdu se to vyplatí, nesou krásně minimálně rok a potom ještě dobrý oběd. Jejich nevýhodou je vzhled - nemyslím po nákupu, ale po přepeření je to pořád jen dominant, většinou červený. Proto jsme je přestali brávat. Když je dvorek pestrý, více čistokrevných plemen, je to takové zajímavější.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Javorka »

Mám 2 kohouty, jsou to vlašky a jsou moc hodní a krásní. Myslím, že to není plemenem.
Kdyby někdo chtěl, tak tu mám 7 krásných mladých kohoutů. Je to vlaška stříbrná.
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omrzání hřebenů

Nový příspěvek od Hhippie »

Dad: abych nezapomněla a nebyla neuctivá - velice děkuji za nabídku. Až pojedu kolem - v květnu na závody, budou-li nějaké, tak se ozvu :))
Myslím, že dřív pojedeš Ty do té Rudné! :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů