Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Odpovědět
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Tak si to představte. Pár dní se mi zdá, že jedna křížená vlaška podivně kvoká. Snáší,její vejce poznám. Je menší, s růžicovým hřebínkem. Mám ji od loňského dubna. Od Olánka. Podle Honzypm je to křížená vlaška a zdrobnělá vyandotka.
Dnes v podvečer, slepice už seděly na hřadech, přijdu do ovčína, že kouknu zda tam není vejce, a ona tam sedí slepinda kvočinda. Popřemýšlela jsem co s tím. Mám v sadu boudičku po kuřatech, dříve králíkárna, pěkně jsem ji nastlala senem, podložila dvanáct vajec, třinácté měla pod sebou, do druhé půle dala vodu a žrádlo. Kvočindě přikryla očka a jemně ji přestěhovala. Hned si sedla na vajíčka , tak jsem ji tam zavřela. Co mám dělat dál?
:udiv:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Profesor1 »

Vy nic, ale kvočna musí sedět :))
Já nikdy kvočnu nestěhoval, nechal jsem ji tam kde zasedla a nijak jsem ji přes den nezavíral, tak nevím jestli při přestěhování se bude vracet na hnízdo, nebo bude muset být zavřená i přes den.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Klidně bych ji nechala kde byla, ale vybrala si místo v ovčíně, kde nyní snáší všechny slepice, tedy všech šest :vytlem: Oblíbily si to tam. Takže by ji vyhodily, přinejmenším by ji rušily.
Právě nevím, zda ji mám ráno otvírat či nic.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Já mám kvočnu taky v "králíkárně". Každý den jí ráno a večer (asi by stačilo i jednou) vyndám ven, aby se proběhla a nažrala. Pak zkontroluji, že si zaleze zpátky a zavřu ji. Já jsem jí dávala vajíčka v neděli, to už pevně seděla na pokladcích.
Dnes už jsem objednala krmení od Mifumy. Bohužel se mi nepodařilo sehnat K 1 s antikoksidiky. Snad jsem vybrala dobře.

https://www.mifuma.cz/chovatel/eshop/8- ... -25kg-smes

A už se těším na krásné vlaštičky. :potlesk:


:bosorka: Nakonec budeme mít kuřátka obě. Ať se to podaří, držím palce.
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

:potlesk: Javorko to je báječné! Já tedy z objednávkou krmné směsi pro kuřátka radši počkám. :vytlem:
Jaká jsi dala vejce? Já moji dvorkovou směsku. Mám šest slepic a dva kohouty. Kdo ví co se narodí. :blazen:
S líhnutím mám minimální zkušenosti. Kdysi slepice někam zalezla a pak vyšla s kuřátky, jejichž většinu pochytal kocour. Jsem opravdu zvědava. :usmev:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Mám vajíčka od krásných stříbrných vlaštiček. Dostala jsem je od našeho hodného a oblíbeného chovatele z G. Přidala jsem ještě 4 vajíčka od mé jediné snášející vlašky oranžové. Hlavně abych taky věděla, jak to tu můj kohout zvládá.
Tak tam má kvočna 14 vajec, což je víc než bych chtěla. Uvidíme až vejce po týdnu prosvítím, co tam zůstane.

Jinak jsem se dozvěděla, že jedna z mých vlašek je kohoutice. Má obrovský hřeben a už i kokrhá! :)) Další slepice, taky neponese. Má asi něco s páteří. Já samozřejmě nic nepoznala. To zkušené oko odborníka odhalilo, proč holky nenesou.

Taky nemám žádné velké zkušenosti. Tohle budou moje teprve čtvrtá kuřata, jestli to teda dopadne dobře.
:hihi:
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Ohoo tak to budou komtesy! Gratuluju Javorko. :) Doufám, žes pana z G. pozdravovala. :usmev:
Mno, já v neděli odvezla mudrovi všechna vejce, takže jsem podsadila co bylo :vytlem: Ale nevadí, možná by bylo fajn, pokud se tedy zadaří a něco doroste, mít i něco opeřeného do hrnce, na polívku a papriku.
Kupovanou drůbež nejíme, takže chuť by byla.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Jani, nech ji tam zavrenou jeden-dva dny a pak ji zkus otevrit, je lepsi prvne prestehovat a podsadit podkladky a az si zvykne na nove hnizdo, tak ji teprv nasadit nasadova vajicka... nektere si nove hnizdo neoblibi a stejne se vraci na to puvodni nevhodne, ale dobra kvocna bude sedet kdekoli, jen aby mela klid je dulezite. Pokud mi ke kvocne lezly jine slipky a podnasely, tak z toho nikdy nic nebylo. Vyandotky jsou dobre kvocny.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

:bosorka:
Pozdrav vyřídím. :ajeje:
Mě se na těch dvorkových směskách líbí, že je to celé veliké překvapení. Vloni jsem měla taková 4 kuřata a každá slepička (3) je úplně jiná a všechny krásně nesou.
Když jsem si jela před časem pro nové běžce, tak tam paní měla na dvorku všechno možné a taky nadšeně povídala, jak jí baví, co z toho vyleze.
Taky zapálená žena. :blazen:
Několik psů a plná zahrada drůbeže. Moc sympatická paní.
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Tak tady sedí naše kvočna. Holka jedna zlatá.
Přílohy
20190521_104253.jpg
20190521_112545.jpg
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Krásný veliký bydlení. Tam se vejde i s kuřaty. Já je po vylíhnutí budu stěhovat. Kdyby byla zima, tak budou ze začátku doma.
Začíná mi sedět ještě jedna slepička. Víc kuřat nechci, tak mě napadlo, že bych jí když tak mohla pár vajíček od kvočny dát. Ale to se všechno teprve ukáže.
Právě jsem zjistila, že si sedla mladá kačenka od běžců. Tak nevím, co s ní. Nechat jí sedět jen na 2 - 3 vejcích? Třeba si to ještě rozmyslí. Nejdřív jí musím sehnat nějakou boudičku a uvidím, jestli se jí tam bude líbit. Běžce jsem teda množit nechtěla. Mám jich 7 a to bohatě stačí.
:usmev:
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Javorko rozeníčko rození, to je čistá radost. :potlesk: :javorka: :bosorka:
Otevřela jsem posed, že jí přilepším, slípka mi vyběhla, no nepřej si to vidět. To byla švanda, honila jsem celé hejno po sadu, dobu. Nadávala, sakrovala, pak jsem doběhla pro podběrák na ryby. Chytáme do něj králíky. A za moment jsem jí odchytila. :hura: Říkala jsem si, to tě, potvoro, nejspíš odkvoká, ale sedí dál. Mrška čiperná. Panu B. jsem nařídila posed neotvírat, vrátím se až ve čtvrtek. Jen nakouknout zda má vodu a dost.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Já když jí vyndám ven, tak chvilku sedí na místě a nadává. Pak se rozběhne a letí jak šílená, aby se stihla zahrabat do popela v ohništi, napít a nakrmit. Pak letí zpátky a honem pod sebe nahrabe vajíčka.
Sednu si na zahradu a pozoruju jí. :usmev:
Píšeš, že máš dva kohouty? Krasavec neskončil na pekáči?
:433:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Zatím ne. :vytlem: Nechce se mi ho škubat. :vytlem: A všichni jsou vcelku v pohodě. Dokonce na hřadě, v noci , seděj kohouti vedle sebe.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Marion108 »

Moje mama ma kohouty tri a taky se nervou... jsou spolu od kurat a maji pres dvacet slipek a asi jsou spokojeni... ja kdysi mela dva zdrobnely a byli ok a pak ze dne na den se zacali rvat, bylo jim skoro dva roky, jeden musel pryc...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Sousedovi jsem dávala dva kohouty a taky říká, že to jsou kamarádi.

:bosorka: To jsem ráda, aspoň po něm budeš mít krásné potomky.
:433:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,ten lov do podběráku bych chtěl vidět,ale mám bujnou fantazii,tak si to dovedu představit. :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Podberak je dobrej! Tim ale nedisponuji. Naposledy jsem uprchle kraliky (tak 2mesicni) chytala “do” hrabi na listi :jakoby: dost vtipne! Prezili to vsichni - jak maji ty hrabe mekke dratene hroty, tak kdyz se pod to kralik priskripl, procedil se krapet mezi temi prsty, ale neutekl. A o to slo - odlapit zive, nezranene a co nejelegantneji :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Janina »

Zdenku s podběrákem to už bylo snadné, jen jsem zhruba patnáctkrát oběhla kurník, snažila jsem se slípkám nadběhnout, několikrát jsem se netrefila, a pak jí lapla. :cert:
Před tím jsem honila hejno po sadu, má 1500 metrů, tak ani nevím, kolikrát jsem běžela sem a tam. Ale adrenalin mi přikázal se nevzdat. Jsem zarputilá. :vztek:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Kouťák »

Asi zarputilá budeš,ale hlavně máš výdrž.Jseš ještě mladá holka. Já bych oběhl ten kurník dvakrát,pak bych s klidem sáhl do jednoho místa,kam sahám jen vyjímečně a za chvilku bych šel vařit vodu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů