kuřata, kvočna a kočky

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Kostey »

Asi před 2 týdny mi kvočna vyseděla 14 kuřat. Jedno mi jedna koza zašlápla a tak jich zbylo 13 a teď mi postupně každý den jedno zmizí a teď jsem na 9 kuřatech. Nemám to vizuálně potvrzený, ale mám pocit že to dělá kočka.
Kolik tak kuřat je schopna kvočna uchránit před kočkama?
Do jaké velikosti (stáří) kuřat po nich kočky jdou?
Mám to nechat na přírodě a nechat kvočnu ať odchová tolik kuřat kolik jich bude schopna uhlídat?
Nebo byste doporučili ji někam zavřít i s kuřaty?
Nebo mám kuřata pochytat a dát bez kvočny tam někam kde jsem odchovával nejmenší brojlery, kam se na ně kočky nedostanou a sebrat jim tak přirozené prostředí?
Co myslíte?
V drůbeži se vlastně vůbec nevyznám, nikdy jsem je moc neřešil, žijou si tu uplně na volno vlastním životem. Ani na noc je nezavírám.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od oreb1 »

Jestli máš kam, zavři kvočnu i s kuřaty. Moje dcera to tak dělá právě kvůli kočkám a kunám. Měli na to volierku nebo ji dávala do ohrádky do stáje ke koni. Od kvočny je neodděluj, aspoň je něco naučí a na větší kuřata si pak kočka netroufne. Myslím, že kuře velikosti většího kosa by bylo v přítomnosti kvočny pro kočku obtížné na lovení. Snad se ozve nějaký odborník.
Uživatelský avatar
honzapm
Příspěvky: 178
Registrován: 10 říj 2018 09:51
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od honzapm »

Joo, odborník už je prý na cestě. Zatím těžko radit. Při tomhle způsobu volného chovu to může klidně být i ježek.
Nevíte někdo, jestli už ježci spí? Potkani na horách naštěstí nebývají.
Jsou různé kočky a různé kvočny. Dobrá kvočna ochrání před kočkou neomezené množství kuřat.
Před normální domácí lidmi krmenou kočkou. Občas stačí kočku pokropit hadicí, kdyby jevila náznaky číhání,
je lepší, když se jí vysvětlí zafčasu, že co je v domě, není pro mě.
Kočka není blbá, naučí se to po 2-3 pokusech. Nejhorší jsou mladé kočky bez zkušenosti, že tohle se nesmí.
Spíš si ale myslím, že to kočka nedělá.
Ve mně to je. Jen to probudit. :hvezda:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od oreb1 »

Tady ještě ježci nespí. Ale na horách už asi ano. Potkan i kuna by sebrali víc než jedno.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Augenblick »

Nebo dravec?
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Kostey »

Ano předpokládám, že klasická divoká škodná by vzala víc než jedno. U kočky bych právě čekal že skočí jen po jednom ať má pestrou svačinku.
Ježek mě nenapadl, ale letos jsem tu snad ani žádného neviděl. Kvočna s kuřaty spává ale v místě kde na ní může přijít kdykoliv cokoliv.
Jedna z koček pořád chytá ptáky a tak mě právě napadlo, jestli to nedělá náhodou ona.
Kuřata už mají pěknej rozptyl. Bývaj roztroušený na 2m všemi směry od kvočny, to je přes 12m čtverečních a v nepřehlednym terénu a náletu prostě nemůže být kvočna schopna je v každý okamžik všechny uhlídat. Sice když zmerčí nebezpečí tak udělá nějaký zvuk a ony se k ní seběhnou, ale holt predátor je asi rychlejší.
Tak jsem jí teď odchytil a dal jí do bedny která má 1x1m a z vrchu pletivo. Tam se k ní nic nedostane a tak je něaký čas na to vymyslet co dál. Ale jak říkám, radši jsem ochotnej mít nižší odchov, než je držet zavřený jak v koncentráku, ale zas nechci mít odchov nulovej ;)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Janina »

Já bych je také zavřela. Do bedny bych udělala dvířka, větší část stropu zakryla, at tam neprší, a celé to dala do nějaké ohrádky na trávu. At nemohou kuřátka utíkat daleko od kvočny a ona je má na dohled. A at se maj všichni kam schovat před nepřízní počáska. Dala jim tam vodu a jídlo a hotovson.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od oreb1 »

Augenblick: Nezdá se mi, že by dravec tak pravidelně chodil na jedno místo. I když možné je vše.
Kostey: Možná by stačila ohrádka ty 2x2 metry na nějakém místě, kde je rovina a tráva. To by kvočna uhlídala a trápení by to nebylo. Je s tím ale zase další práce, udělat ohrádku s boudou. Ale mohlo by se Ti to hodit i příště, třeba i preventivně.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Janina »

Obrázek
To byly vlašandám čtyři týdny, v tomto byly přes den, pokud svítilo sluníčko.

Obrázek
A v tomhle přes noc, pod světlem.
Predátoři bez šancí. Byly to siroty, maminku nemaje, ale měly mě. Bylo to veliké vzrůšo, když jsem je chtěla dát ven či zpět domů. :D
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Janina »

Když slípky poporostly a šupajdily k hybridkám,tak stříška sloužila k provětrání králíků a bedna ke králičím odchovům.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Mám podobnou zkušenost s kočkou a s kačaty. Vylíhlo se jich 14 a druhý den jich bylo 13 a našla jsem kousek vedle pár žlutých chlupů. Dneska nezmizelo nic. Máte někdo zájem o pižmovku s kačaty? V loňském roce se nezadařilo všechny ptáky uskladnit do mrazáku a kačenky začaly snášet a sedí jich 6. Když bych je teď zabila, tak se neomastí ani polévka. Teď zrovna se klube další hnízdo.
Profesor1
Příspěvky: 8380
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Profesor1 »

Odkud že jste?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Profesore, jsem z daleka. Z vašeho směru to je ještě 10 km za Chocní.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Jamarov »

I pro me je Chocen dalako...to by mel muj Donald Tramp radost...Ja nemam letos zadnou.O kachnicku s kacaty bude urcite zajem.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od xchipsy »

Pokud to dělá vlastní kočka, tak se to odnaučit dá, náš kocour je normálně lovec A1, uloví kde co a když jsme pořídili holuby, taky na ně zkoušel číhat. Ale stačilo ho párkrát okřiknout a dnes klidně leží za dílnou, holubi chodí kolem něj a nevšímá si jich. Občas když někteří přelítává, tak se dokonce lekne a prchá :vytlem: Ale zas je fakt, že ten holub už je taková menší slepice, tak ho to možná tolik neláká, kdo ví.. Ale hrdličku zmákl bez problémů...
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Marion108 »

Prezdivko, od Chocne kterym smerem? mame to kousek, pouvazovala bych... :stydim: klidne do sz.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Přes pole od mlýna KORUNKA. Je to asi 15 km k Vám.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Marion108 »

A jooo, ta hlava derava... :zed:
:usmev: pojedem pro mouku, uz je semleta, tak napisu sz.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od přezdívka »

Tak se mě pomalu daří kačeny s kačaty posílat do světa. K dnešnímu dni odjelo do nových domovů 104 kačat se 7 kachnami. A další postupně dělají hnízda a sedí. Jedna si udělala hnízdo na takovém místě, že ji nejde zkontrolovat kolik tam má vajec. Rekord z jednoho hnízda 20 mladých. Aby toho nebylo málo, tak do jednoho kačeního hnízda chodila snášet slepice. A pak si usmyslela, že si hnízdo zabere pro sebe a vysedí si mladé. Manžel mě ukecal, ať ji dám slepičí vejce, když chce sedět, ať nesedí nadarmo. Vyměnila jsem s neteří 20 vajec. 8 jsem dala po slepici a 12 do líhně. A na doplnění líhně jsem přidala 60 křepelčích vajíček. Po týdnu v líhni jsem vyřadila jen jedno slepičí vejce. Pod kvočnu jsem nelezla. Je jak pes. Mám co dělat, aby se šla alespoň trochu nazobat a napít. Křepelčí vejce se mě prosvítit nepodařilo. To bude překvápko.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kuřata, kvočna a kočky

Nový příspěvek od Janina »

To snad nejni možný, takových káčátek? Přezdívko máš normální množku. :vytlem:
Jen jestli jsou čipovaný. :vyhlizim:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů