Kočky ničí zahradu

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kočky ničí zahradu

Nový příspěvek od Hhippie »

Máme teď asi 5měsíční kočky.
Už asi měsíc pozorujeme, že začly vyhrabávat hlínu mezi bramborami a ničí tím úrodu (brambory zelenají, odhalují kořeny a rostlina slábne…). Dnes jsem přišla k okurkám a jedna rostlina byla téměř uschlá - od včerejška přišla většina povrchových kořenů o úkryt před výhní a rostlina umřela.
Jsou to naše první kočky. Máme je rádi, ale tohle nás opravdu velmi netěší :smutek:
Může mi prosím někdo vysvětlit, z jakého důvodu se to děje a co proti tomu dělat? Chápu, že je lákají třeba venkovní květináče, že do nich chodí kálet (což mě taky štve!), ale aby mi takhle ryly zahradu, to fakt nejde. :nesouhlas:
Přílohy
145885DC-4B94-437F-80A4-8839DE0FC8BB.jpeg
60312294-4CD3-4A1D-87E6-78076246F369.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky ničí zahradu

Nový příspěvek od Kouťák »

Měl jsem stejný problém.Zasel jsem si kytičky,zasázel jsem zeleninu atd..a vždy z toho bylo kočičí WC a nebyl to jen můj kocour.Kyprá zem,kde mohou hrabat je láká.Zakoupil jsem odpuzovač koček BIOPROPECT.Postříkal jsem kolem plotu zahrady a kolem záhonů a byl klid.Mému kocourovi jsem za stodolu nasypal kbelík písku a podle rozhrabání zjišťuji,že to pochopil. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky ničí zahradu

Nový příspěvek od Františka. »

Kočka je čistotné zvíře, chce své výkaly zahrabat. Kde je mokro a hrabat nejde nebo se nevsáknou, tam nekálí. Teď je sucho, to se jim líbí. Mně občas takhle vlezou pod stolek, protože tam neprší, ale jinak ten problém se dá vyřešit i tak, že budete mulčovat. Brambory, okurky, dýně, všechno, co jde. Tam kočky sice kálí, ale jsou spokojené, protože se to vsákne nebo jen rozhrábnou povrch. Ten píseček u Kouťáka za stodolou je dobré, ohleduplné řešení :ruzicka: . Vím o lidech, kteří to tak udělali taky, navíc přes něj dali pár prken, aby písek zůstal suchý.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky ničí zahradu

Nový příspěvek od Hhippie »

Mulčování je fajn, ale když máte čím. Zahrada je sice veliká, ale část se nechává jako květinová louka, tedy seká dlouhá, část se seká prasatům ke žrádlu a mnoho nezbývá, aby se sekalo sekačkou a mohlo být používáno za “použitelnou odpadní trávu”. :nevim:

Ale děkuji za poznatky. Zkusíme to vyřešit pískovištěm.
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky ničí zahradu

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Nam sraly pod tramposlu kdyz se pod ni sekalo. Kdyz se neseka, do vysoky travy nejdou. Jeste muzes zkusit zvukovy odpuzovace. Jsou s pohyb cidlem, takze bez kocky to nic nevydava. Jsou kombi i na dalsi zver. Silarne napajeny apod.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky ničí zahradu

Nový příspěvek od Savarka »

Hhippie píše: 18 srp 2022 11:04 Mulčování je fajn, ale když máte čím. Zahrada je sice veliká, ale část se nechává jako květinová louka, tedy seká dlouhá, část se seká prasatům ke žrádlu a mnoho nezbývá, aby se sekalo sekačkou a mohlo být používáno za “použitelnou odpadní trávu”. :nevim:

Ale děkuji za poznatky. Zkusíme to vyřešit pískovištěm.
My mulčujeme slámovou podestýlkou od kachen a housat, ale měníme často, takže není tak zadělaná. Beru to, co je navrchu kompostu, vyschlé.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky ničí zahradu

Nový příspěvek od Františka. »

Přesně tak, nepoužívám vůbec trávu, té je škoda, ale staré seno, sláma, vrchní vrstva podestýlky, suché listí, to všechno se dá ještě takhle využít.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů