oteklá tlapka

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

oteklá tlapka

Nový příspěvek od gajdovka »

asi dva dny kulhá náš Jerinek.Tlapku jsem dnes prohlížela, je oteklá a teplá,kňoural,bolí ho to,až by mě kousl,peřinky napuchlé,dala jsem obklad s višňovkou,zavázala a počkám do zítřka,není poznat,jestli tam má zánět nebo je zlomená.Zítra ,když tak, jedu za vetem.Co myslíte? Máte nějakou zkušenost?
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

Tipla bych na neco co si driv zapichl nebo se jinak zranil a bakterie jsou nekde zapouzdrene.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Javorka »

Naše kočka měla asi prokousnutou tlapku. Chvíli to trvalo, než jsme na to přišli. Téměř to nebylo vidět. Kulhala, packu měla opuchlou. Na veterině to vyčistili a za pár dní to bylo dobré.
:433:
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od gajdovka »

tak dnes veterinář laser proti bolestem,údajně si něco zapíchl a zhnisalo.Dostal injekce s antibiotiky a proti bolesti,zítra vyčistí.Jak jsem oddělala gázu s višňovkou,viděla jsem krev,možná to prasklo a už se čistí.Snad to bude dobré.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Janina »

Určitě bude, kočky maj devět životů. Mikeš má od letoška kousínek ucha pryč. Asi z bojů i když je kastrovaný.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

No vida. Za tyden to bude pryc. Jestli to prasklo tak tim lip. Nasemu psovi to neprasklo a lecili jsme diky tomu o tyden dele. Pro priste vim ze takove rany mam poradne vyplachnout. Nahnat desinfekci (doporucen mi byl peroxid) injekci (bez jehly) pod tlakem do rany a pak teprv resit zatazeni rany roztokem betadiny. Ale ne vzdy si clovek vsimne nejake rany hned.

Nas velkej ma porezanou bradu. Strkal tlamu kam nemel. Taky se to zatahlo driv nez jsem na to prisla. Ale sledujeme to. On si nastesti takovou peci dost uziva. :) od chvile co jsme zavedli ze za bebí dostanou vanilkovy rohlicek z vanoc je to jeste lepsi. :D
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od xchipsy »

Máme venkovního kocoura, bydlí na půdě, ale ometá se všude po dvoře i dílně. Krmení má u vchodových dveří a jednou večer nepřišel. Asi nemá hlad, jsem si říkala a neřešila to. Ale neukázal se ani druhý den ráno a to už jsem ho začla hledat. Ležel na půdě, zadní packu oteklou až po kyčel, ale nikde nic nebylo vidět ani ho nebolela manipulace (zlomenina a tak..) Další den byl zalezlý v bedně s pilinami, tak jsem ho lapla do přepravky a jeli jsme na veterinu. Ještě nebyl v té době kastrovaný a asi se někde porval s jiným a skončilo to - ASI - kousnutím, protože měl úplně "vyhnilou" tlapku, byly vidět všechny šlachy prstů :smutek: Dostal atb, na packu ponožku a domácí klid na lůžku a do týdne byl v pohodě.
Jestli je pravda to s devíti životy, tak náš Béďa má už minimálně dva v pryč, jako malé mrně spadl z půdy, naštěstí ne až na zem, ale na sud s ovsem, tak jsem ho vysadila zpátky - matka kočka mě málem skočila na hlavu, musela jsem ho tam jen vyšoupnout (abych nebyla za tyrana - nastěhovala se nám na půdu zdivočelá kočka, porodila tři koťata a když jim bylo s bídou šest týdnu, našla jsem ji tam mrtvou, koťata dopiplala a dvě umístila, Bedřich nám zůstal).
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od gajdovka »

tak už léčíme tlapku týden, antibiotika, proti bolesti,kocourek má tlapku vylízanou na kost,pořád na ni nešlápne a má ji pořád teplou,tak nevím,zkusím mu znovu dát na ni višňovku a zavázat ,i když vet říkal,nechat volně,ale už je to dlouho
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od oreb1 »

Gajdovko, určitě nedávejte mast a obvaz. Možná mu spíš urychlete hojení řepíkovou koupelí nebo omýváním, ten nevysušuje a nenechá uzavřít hnisavou ránu, ale dezinfikuje a pomáhá hojení.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

No, chyba je v tom ze si lize tu tlapku. Proto se to nehoji tak jak ma. Takze bych udelala neco aby si to nelizal. Nejaky limec nebo tak neco. Rozlizana rana se nechce hojit protoze to sliny a drsny povrch jazyka drazdi.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od xchipsy »

Rozhodně zavázat. Ale nedělala bych to obvazem nebo něčím "pevným", když jsem ošetřovala toho našeho blázna, tak jsem ze pruhů starého trička spíchla jakýsi futrál, ten mu natáhla na nohu až nad patu a přelepila náplastí tak, aby to drželo jak "ponožku", tak chlupy. Samozřejmě byl po dobu hojení zavřený doma, protože někde venku nebo na půdě apod. by to bylo mokré, špinavé a někde by to strhl.

Ještě doplním, na hojení je bezkonkurenční Alaptid mast (lze volně zakoupit), případně peruánský balzám (jestli jde někde koupit nevím, mě ho odlila do lahvičky vetka)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od oreb1 »

xchipsy, s takovýmhle obvazem máte pravdu. Když to bude vzdušné a plandavé, ale překryje to ránu, bylo by to nejlepší. Normální uzavření obvazem ne, ale tohle by mohlo být dobré.
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Bekkky »

Určitě se porval s jiným kocourem. Kousnutí skoro není vidět, tlapka oteče a zhnisá. Pokud má antibiotika, tak se to nešíří ale hojí se to opravdu dlouho. Měli jsme kocoura, který se pravidelně rval. Dvakrát jsem ho vzala na veterinu, ale pak se stalo, že se porval a nepřišel domů dva týdny. Když dorazil, packa byla zhnisaná a protože jsem měla auto v servisu, tak jsem mu to vymačkala, a vydesinfikovala a pak koupala také v řepíku. Pochopitelně si to lízal. Přesto že to vypadalo děsně a několikrát si strhnul strup atd. nakonec se to zahojilo a tlapku měl jak novou. Ale trvalo to víc než měsíc. Ale když dostal ta antibiotika, tak to zase o tolik kratší nebylo. Tak asi o týden....
S tím obvazem nevím, vždycky si to počural a tak jsem mu to nakonec přestala obvazovat.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Kouťák »

Třeba se to někomu nebude zdát,ale napíši to sem.Uřízl jsem si na cirkurárce kousek prstu.Lékař chirurg krásně sešil,ale neustále to hnisalo.Zajel jsem za kamarádem také chirurgem,ten rozdělal lžičku chloraminu ve vodě a řekl ať do toho prst strčím na pět minut.Doma jsem to dvakrát zopakoval a bylo po hnisání.Od té doby jsem takto léčil každé hnisání,jak u mého psa,tak u holubů, rovněž poradil kamarádům a vždy s úspěchem.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od oreb1 »

Kouťáku, proč ne? Dezinfekce na podlahu dezinfikuje všechno. Ale koho by to napadlo ;-) .
Náš kocour přišel s natrženou kůží na hlavě, celý oteklý, hnisalo to, ale nechtěl se moc nechat ošetřit, tak jsem ho nechala. Na umření nevypadal. A vyléčil ho náš menší pes, který mu to pořád olizoval. Psí sliny léčí leccos i u lidí.
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od gajdovka »

náš pejsek mu to olizuje,ale pořád mu z toho teče i krvácí,má to i na zadní tlapce,proti sobě,vůbec nechápu,co se mu mohlo takhle stát.Řepík nemám, můžu Betadine?
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od oreb1 »

Gajdovko, nemohlo na něho něco spadnout nebo nějaká past nebo třeba přelézal někde pletivový plot narychlo? Betadine je dezinfekce, jo, můžete.
Je lepší, že je to otevřené a vytéká hnis i krev, než aby se rána zavřela a zánět se šířil uvnitř. Jestli je jinak čilý a žere, bude to dobré, jen to chce čas.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

Ja bych s betadinou byla opatrna. Z mych zkusenosti dost napomaha hojeni. Takze aby ranu nakonec neuzavrela i s breberkama (bakterie?). Ja davam betadinu az na vycistene rany. A bacha nesmi ji byt zas moc. Pry umi pekne spalit kuzi.
Slysela jsem o hypermnganu a v jeho roztoku vymachat nohu (rada na rizly polstarek psa).
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od oreb1 »

Tedysku, máš s Betadinou častější zkušenosti? Já jsem spíš na přírodní prostředky, ale jednou jsem ji použila, když pes měl hnisavou ránu na zádech (podlézal ploty) a doktorka mi na to dala Betadinu a měla jsem to s ní umývat 2x denně. Což jsem dělala jen 1x denně a ne tak dlouho (3 týdny říkala), jak jsem měla, ale výsledek byl dobrý.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: oteklá tlapka

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb uz asi 9 let mam doma betadiny (mast i roztok). S uspechem pouzivam na psy, kocky i pritele. :-) ale nikdy ne na cisteni rany.
Nevim uprimne co je betadina presne zac. Mam ji pojatou tak ze pomaha hojeni a brani tomu aby se do vycistene rany dostal bordel (bakterie? Proste breberky).
Pouzivali jsme ji v praci i na popaleniny hadu a zatrzenou kuzi jesterek tak i na poranene nohy hlodavcu. Uzasna vec. Vzdy pomohla. Ale naposled Yaxovi jsem spatne vycistila ranu a napatlala betadinu a betadina ranu uzavrela a tam nastal problem prave ze ty breberky nemohly ven a zacala se delat boule a bylo to dost bolestive.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti