Koňské tábory

chov koní...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Koňské tábory

Nový příspěvek od Hhippie »

Vedle jsme začli plevelit vlákno koňskými tábory. Tak to taky můžeme probrat tu :vytlem:

Když jsem už nějakou dobu na svém oddíle jako dítě pomáhala při tréninkách mladších dětí, dostala se ke mě nabídka na brigádu jako instruktor na jezdeckém táboře.
Byla to super zkušenost - krom tábora jsme měly na starost i příchozí turisty, kteří se chtěli svézt, chod stáje, vše… takže dřina jak blázen… ale nějak mi to stálo za to. O vydělaných penězích se radši zmiňovat nebudu, ale jako holka od koní jsem si nemohla představit lépe strávenou část prázdnin než na nádherné agroturistické jízdárně v Máchově kraji…
Mnoho zážitků, mnoho zkušeností (jako průvodci jsme jezdili na remontách a ve “volných chvílích” přiježďovali mladé koně na jízdárně)… nezapomenutelná vůně sena a hnoje, jak se do nich v létě opíralo slunce…
A tak mě napadlo se už jako dospělá, s vlastními malými dětmi, nabídnout znovu jako instruktor… ten rok to bylo naposled, co to organizovala majitelka… je toho vážně moc, s běžným chodem obrovské farmy… aby člověk ještě řešil, jestli “má Adélka alerii na včelí bodnutí, tak hlavně aby jí nic nepíchlo…” a tak :vytlem:
Ale protože nám to přišlo s dětmi líto, že by mělo něco tak krásného skončit, tak jsem se rozhodla v tom pokračovat. A zprostředkovávat tak dál jeden krásný koňský týden v roce pár kamarádkám, se kterými jsme celoročně v kontaktu… je to moc milé. Je to rodinné, rodiče jsou moc milí a součinní… je to moje srdcovka!
Ještě jednou vložím fotky z tábora pro ilustraci, ať to téma uvedu i obrazem :andel:
Přílohy
IMG_6325.jpeg
IMG_6338.jpeg
81b08c6e-e36c-40b8-b1f1-1317ff667e4a.jpeg
cd1ff618-2d4b-4582-b372-2facf152b713.jpeg
IMG_1914.jpeg
IMG_1997.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koňské tábory

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak to taky přidám i sem - náš synek byl asi v 9ti letech na tomhle táboře:
https://www.taboriste.cz/
Spousta vyžití, všechno v pohodě.
Jenže on už v tomhle věku něco s koněm uměl a kvůli nim tam taky jel. Tohle bylo pojatý jako i pro děti, který potkaj koně poprvé nebo jednou za rok. Poníci tomu taky odpovídali. Takže byl vlastně zklamanej...
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koňské tábory

Nový příspěvek od Kayeček »

Já to zbám ze strany, kdy jsem byla požádana o zapůjčení koní. Je mi i z pouhé vzpominky na zvracení, tak to nebudu popisovat znova. Nicméně jsem malé Aničce, byly jí 3 roky, zaplatila ten týdenní pobyt na jednom z 6 nabízených turnusů. Na tábory jezdím od 3 let, respektive od 3 let jezdim "na vodu", a pak kolem 12 roku 3x se skautem na stanovem táborě, po 18 roce 2x jako "čukr". Takže pro mně to byl totální šok jako pro táborníka. No a dozvidala jsem se i věci, ze hlavního vedoucího tábora dělá slečna, která "pouze umí jezdit", a takoví lidé ty děti něco chtěli "učit". Takze tak. Z tábora jsme odjely s Aničkou 3 den, jednak dostala úpal, druhak bych odjela i tak, to prostě nešlo. A konè mi vrátili v dezolátnim stavu, vyhublý, kibylu připuštěnou tažným hřebcem, zaplatit nechtěli, a ještě mne majitek CK obvinil, ze jsem si své konè vzala z jeho pozemku bez jeho dovolení. Kdo má chuť, at si přečte. https://katchabka.webnode.cz/l/jak-jsem ... -na-tabor/
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koňské tábory

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo, škoda, Pavle, že nemám tu možnost pro kluky, no... u nás by si užil.
Vůbec nevím, jak to funguje jinde, ale já prostě první den vezmu všechny nové na jízdárnu a podle toho, co vidím, prostě s tím děckem dělám. Jsou rozdělené do xy skupin (na jízdárně max. po 3) a děláme podle jejich možností. Nejčastější model je střídat jízdárnu a vyjížďku, jeden den to, druhý to, ale velké, co už jsou naježděné, raděj jezdí na vyjížďky, protože nemůžeme chodit na skokovky a nějaká větší drezurní práce se s těmi provozáky taky dělat nedá... takže chodíme ven a blbneme - děláme různé hry a soutěže, na koních i s nimi (loni jsme se fakt nařehtali na soutěži: Cukrkávalimonádačajrumbum s koňmi na ruce... ono než toho poníka rozhýbete, tak už říkač má odříkáno a vy musíte zas nehybně stát. I váš kůň! Což je samozřejmě dost vtipné... docela nekonečná soutěž, když ty hýbající se sochy pořád vracíme na začátek :)) )
Taky Miss pony nesmí chybět... a před lety jsem vymyslela na jedné vycházce bez koní, že budeme hrát na Molekuly tak, že ne, že se budeme srocovat podle vyřčeného čísla na zemi ("Molekuly molekuly hýbejte se po čtyřech" = děti se musí seskupit do skupinek po čtyřech, kdo zbyde, vypadává), ale že skupinka musí být na balíku sena. Což byl o dost větší hardcore! Za prvé jsou po louce vždycky dost daleko od sebe a za druhé na tu stopadesátku, aby se dostaly ty menší děti, tak se jim musí pomáhat... mnohody ani ty velké slečny tam nevyhupnou...nooo...prostě sranda. Takže skoro každý den po večeři chodíme mimo areál a hrajeme dětské hry (hlavně ty brécy nejstarší! :)) No a pak mě napadlo, že se dají Molekuly hrát i na koni. Prostě připarkovat k balíku tak, aby se ho jezdec dotýkal (nohou, rukou, čímkoli) ... taky dost sranda...
Noooo ... a takhle my si tam žijeme! :vytlem: A se začátečníky se chodí na procházky na ruce, když přijdou turisti, tak se přidají do nějaké skupinky a nebo se s nimi pracuje individuálně na lonži nebo jízdárně prostě, podle jejich schopností a taky podle toho, co chtějí... prostě aby byly spokojení.
Protože už dávno jsem přišla na to, že pokud budu moc ambicíozní trenérka, tak budu mít otrávené účastnice :vytlem: Neboť za týden se ještě nikdo jezdit nenaučil :promin:
Přílohy
IMG_6325.jpeg
IMG_6338.jpeg
3b02f937-513b-4079-b0c0-69b852c2b123.jpeg
IMG_1914.jpeg
81b08c6e-e36c-40b8-b1f1-1317ff667e4a.jpeg
cd1ff618-2d4b-4582-b372-2facf152b713.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů