Odčervení

chov koní...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od oreb1 »

Sokolka, prima, žes přišla. Podrbej Filípka za ušima místo mě.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, četla jsem to jako nezúčastněná osoba a působilo to na mě tak, ale je dobře, že myšleno to tak nebylo :) .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

Sokolka, bezvadny.
Ja pozorovala velkou zmenu po zabrouseni zubu. Zere vic s nadsenim, vic si krmeni hlida, i proto jsem cekala, zda nepribere, no zda se, ze ano podle oka, ale nemerila jsem ani nevazila...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Lisbeth »

Janinko, prosím Vás, jak působí žaludy na zažívání ovcí či kozen? Já mám totiž přesně opačný problém než holky koňařky tady, moje kobyla je tak tlustá, až bude nejtlustší na celém světě a brzy praskne :lol: :lol: :lol: !! Obezitu jsem řešila aktivně s krmivářkou již před léty, teď se výživě koní věnuji amatérsky sama a specializuji se právě na koně obézní, s IR, schvácené. No a právě celý rok zuby nehty držím kobyle "tajli", do té doby než přijde podzim - mám totiž vě výběhu několik dubů a tedy i žaludů a kobyla futruje a futruje a stává se z ní kouloidní monstrum, tže vždy na každou zimu jde extrémně zakrmená a teprv tak v březnu zas vypadá normálně :o !Kovář mi říkal, že žaludy obsahují hodně tuku, proto tak tloustne, myslíte, že upravují trávení i jinak?
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od oreb1 »

Nejsem sice Janinka, ale cítím se trochu oprávněná odpovědět ;) . Žaludy kromě tuků obsahují i sacharidy a pro trávení nejdůležitější je tanin, což je tříslovina, hořčina, která podporuje tvorbu trávicích šťáv. Jeho příjem je zdravý i pro lidi. Kromě podpory trávení je účinný i proti střevním parazitům.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

Diky.:)
Je to hezke to tady cist. Ja vcera byla az u lesa, je tam spousta dubu, ale zaludy na zemi jen spatne, asi to tam chodi vyzirat zver...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Lisbeth »

Oreb děkuji, tohle jsem nevěděla, fakt je, že tam mám asi 4 vzrostlé duby (výška tak do 30 m) a letos žaludů požehnaně, asi před 14 dny měla kobyla tak nacpávácí období, že o jinou stravu ani moc nestála, tohle ji zasytilo na 100%, každý rok se bojím, aby jí to nezpůsobilo nějaké obtíže a ono je to tedy spíš prospěšné. Naštětí nikdy netrpěla kolikami, nechutenstvím, či něčím podobným, tak třeba k tomu přispěly i ty žaludy, odčervuji 1x za 2 roky, na jaře, víc u nás není třeba, kobyle pasta šmakuje (asi jako všechno ostatní), problémy z odčervení jsem nezaznamenala.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Janina »

Lisbeth s žaludy se to má takto: žalud obsahuje 18% sacharidů, 7% bílkovin a až 46% tuků. Jeho energetická hodnota je zhruba 2100kJ ve 100g, což odpovídá nutričním hodnotám například arašídů. Výživovou hodnotou 2100kJ se žaludy dají srovnávat s tučným vepřovým masem, které má ovšem samozřejmě odlišné složení. Žalud je ideální survival jídlo, jelikož se dá v nějaké formě najít po celý rok a je velice výživný.
Není potom divu, že koně jsou jací jsou. :D
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Lisbeth »

Páni, Janinko děkuji moc, tak teď už se opravdu ničemu nedivím!! Kdybych se celý podzim ládovala bůčkem, taky budu na zimu jak koule :D !Zkoušela jsi dát žaludy i králíkům? Já tedy nikdy a mám vzásadě oddělené krmení dospělých králíků, určených k dalšímu chovu a jinak krmím králíky určené k prodeji na maso a do mrazáku, pravda teď už mi na porážku do mrazáku zbývají jen 2, ale jsou takový nic moc, asi tušej co je čeká, tak ne a ne mít jateční váhu :D Že by se po žaludech zakulatili?
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Janina »

Lisbeth píšu už o tom na Králíkách, že to zkouším, podávat žaludy, tedy po jednom kousku na kus. Samice si z misky s jádrem vzala nejprve žalud!A rychle ho zchroupala. Přitom jádro miluje. Googlila jsem něco smysluplného kolem králíků a žaludů, ale jen dojmy. Nic ověřeného.
Dnes jsem zas na prochajdě s fenama posbírala plné kapsy žaludů, cestou kolem králíkárny jsem jim dala, žerou to všichni.
Povím ti, že vrh jedné údernice z 20.5. také pomalu rostl. Už jsou poražení, ale váha nic moc. Kolem kila a půl, čistá váha bez hlavy. Ještě mám jednoho samečka z vrhu, je takový drobný. Porazíme ho 20.11.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Lisbeth »

Janinko přesouvám se na králíky, ať to tu neplevelím, teprve teď jsem si toho tématu všimla:-)
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů