Odčervení

chov koní...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

Pokud se tu najde nekdo s funkcnim odcervovacim schematem, hodte to sem.
Jinak jsem dostala radu odcervit noromectin praziquantel duo nebo equest. Naposledy byli odcerveni equivermem pred vic jak rokem.
Jen doplnim. Koprologie na zacatku leta smesny vzorek cisty. Nyni vzorek primo od kone, co zhubl take uplne cisty.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Hhippie »

Ti "Koně" jsou takoví mrtví, viď? ...

Hele, já odčervuji dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Na slepo, protože mi veti tvrdí, že v tom stjeně nic extra nejde poznat, a účinné látky střídám. Na jaře jsem měla Ivermecitnum, teď něco jiného.

...jestli je to funkční schéma nevím, ale koně mi nechřadnou, tak asi ano... ;)
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

Mrtvi nejsou vubec, naopak.:) Ted se nejak zpravuje, tak snad dobry, pristi tyden jedu pro to odcerveni, mam si do pondeli rozmyslet, co teda chci objednat...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Janina »

HHippie myslela, že vlákno Koně je takové mrtvé, ne tvůj koník Marion :)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, a proč chceš odčervovat, když nemají zvířata problém a vše je v pořádku i podle rozboru?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

Oreb, protoze Bilej zahadne zhubl... A moc nepribira, to co do nej nyni futruju jsem nikdy nemusela, normalni to neni. Je fakt, ze se malinko spravil, je to chvili co se delaly zuby, tak treba to bylo fakt tim, i kdyz zadny velky problem tam nebyl... Krve v poradku. Tak zbyvaji paraziti. A navic jsem dlouho neodcervila... Neodcervuju rada, hucul s tim ma problem, neni mu po tom odcerveni nikdy dobre... Ale asi budu muset.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od oreb1 »

Aha, Marion, já si nevšimla, že jsem na koních :mracim: . Tak do toho kecat nebudu, dcera sice taky neodčervuje už delší dobu a snaží se to nahradit krmením, ale do koní kecat nebudu. Už mlčím.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

To klidne kecej, co dcera dava konikovi?
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od oreb1 »

Zkusím ji sem přilákat, jestli by o tom nenapsala sama. Abych nemluvila za ni. Jestli bude chtít na stejné fórum jako já ;) .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

To by bylo bezva.:)
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Hhippie »

Tys to ještě nepořešila?? :shock: Už je to pár týdnů, co jsme se o tom bavily, že je to poslední možné řešení bez toho, aby mu udělali celkové vyšetření na klinice, když doteď nikdo nic nenašel... nebo jsi se tak dlouho rozmýšlela, jestli to udělat? Já z odčervování zvířat taky nejsem nadšená, protože tím zabíjíme mnoho nezúčastněných živočichů, ale ... když už ty naše domestikované chováme v podmínkách jim nevlastních, tak to s sebou přináší i tyhle povinnosti. Vlastně za to, že máme takovouhle zábavu, na sebe bereme odpovědnost za vše, co díky ní musí padnout... koně jsou drahý koníček nejen ve finanční rovině... :|
Teď jsem před plošným odčervováním všech svých zvířat...krom králíků v králíkárně. Njn... na jaře jsem málem přišla o walliserky, kvůli neodčervování, to už bych nerada opakovala... :?
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, to jste se do Marion pustila hodně ostře. Až mi to připadá příliš. Jako nátlak a téměř odsouzení. Tak jste to snad nemyslela.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

Jo, dost dlouho me vet presvedcoval, ze je to zcela zbytecne a ze mam pockat az je stahnu z pastvy uplne... Pak taky, ze za mrazu atd, no to bych se taky nemusela dockat. Nejde o penize, ale o to, ze musim odcervit oba a ted druhy to zle snasi. Nemyslim si, ze bych neco zanedbala. Vet del testy mnoha mnoha konim a pry jeste nezazil, aby dva vzorky za sebou, spravne sebrane, byly ciste... No slozity a taky obhajit to doma.
No, vsrchny jsrm presvetcila, a pristi tyden to bude, konecne...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Janina »

Dnes jsem byla na sběru žaludů pro ovce , možná by podávání malé dávky po dlouhou dobu mohlo podpořit zdravotní stav-trávení i u koňů. Našla jsem rozporuplné názory.
Přílohy
45210572_342014243214164_5515448103596982272_n.jpg
Naposledy upravil(a) Janina dne 02 lis 2018 16:21, celkem upraveno 1 x.
Host Hhippie

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Host Hhippie »

Oreb,to si nemyslim. My to uz resily,s anamnezou,atp.
Marion to myslim pochopila,jak to bylo mysleno. To,ze jsem se zarazila nad tim,ze to jeste nema vyresene,bylo vazane na to,ze uz asi pred mesicem aktivne resila vyzivovy stav sveho kone a byla smutna,ze uz delala kdeco a nepomaha a posledni, co zbyva,je odcervit..

Me vlastne to odcervovani stve. Prave,ze penize jsou az to posledni. Me je lito,ze ublizuju skrz ty preparaty. Tak,jak jsem to psala vyse. Vsak jsem psala,ze to me stve,ze skrze svuj konicek skodime... ale nedokazu si predstavit,jak neco odcervovaciho prirodni cestou podavam 600kilove mase..u tech malych prezvykavcu ke to neco jineho,tam je to jednodussi.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Marion108 »

Jj, nejhorsi je, ze to moje jedno zvire tim fakt trpi, tech minimalne 24 h mu je viditelne zle, ale on to tak ma u vseho, staci nahla zmena sena a je problem...
Ja kazdy rok odcervila v mrazech hlavne na tasemnice a loni to proste vynechala, nejak se to ve vsech tech zmenach vynechalo/zapomnelo a to mi neda spat, pak zacalo to hubnuti a i kdyz ted vypada o mnoho lip, tak to muze byt klam, pac mu narostla zimni srst...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Janina »

Hhippie no podáš jí 5xvíc než beranovi. :)
Sokolka

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Sokolka »

Ahoj, chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti ohledně hubnutí staršího koníka. Jak už tady zmínila mamka, mám nyní 25 leteho křížence haflinga a hucula. Náš předchozí veterinář byl hodně nakloněn přírodnímu směru chovu koní, byl to starší pán, bohužel už není, ale některých jeho rád se držím dodnes. Asi 5 let zpátky nám koník taky začal z ničeho nic hubnout, už jsme byli v koncích, začerveny nebyl, zuby ok, prostě jako by mu z ničeho nic přestalo chutnat (jindy je až nadmíru žravý) a veterinář nic nenašel. Také jsme se bavili co dál, jestli i tak odčervit a nebo zda udělat nějaká další vyšetření, ale nakonec bylo řešení aspoň pro nás úplně jednoduché-veterinar nám poradil, ať změníme krmení, že starší koně občas proste potřebují něco na zpestření, že za ty roky je to prostě nudí :-). Shodou okolností to bylo taky před zimou, takže jsme krmili už seno kolik chtel, předtím navíc dostal max vitamíny, ale jádro jsme nedávali. Teď začal dostávat museli bez ovsa+sladový květ+melasu na zlepšení chuti. A občas samozřejmě Jablko a koupili jsme ještě 2 pytle krmné mrkve. Na odčervení nám poradil sušený hrůzným a pelyněk, ty používáme doteď a žádné problémy Koník nemá. Koník se přes zimu dal do pořádku a je fit doteď. Melasu teď dáváme jen výjimečně, na zimu dostává svoje museli ale jinak krmíme v létě stále stejné jako dřív, i když večer i když je na pastvě dáváme seno celoročně, jen tráva mu bohužel už nestačila, asi už tak dobře netráví.
Sokolka

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Sokolka »

Aj ta automatická oprava pravopisu, máte mou omluvu :-) Takže pro upřesnění: odcervujem sušeným brutnákem a pelyňkem a ještě dáváme sušený česnek :-)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odčervení

Nový příspěvek od Janina »

Sokolka děkujeme za příspěvek do diskuze a vítáme, lajk vám jako hostu dát nelze, ale takto ano :souhlas: )
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů