Králík ochrnutý na zadek

chov králíků...
Františka.
Příspěvky: 8363
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Králík ochrnutý na zadek

Nový příspěvek od Františka. »

Setkala jsem se se starým pánem, kterému králík Černý Quasimodo :usmev: ochrnul na zadek. Kdysi, když jsme chovali králíky, se stalo jednomu samci u nás to samé. Mrskne sebou do strany, přeskočí páteř a už jen tahá nohy za sebou. Prý je to dost časté. U nás to byl Černé ouško, kterého měla ráda dcera, čili o králíka se starala a on byl celkem spokojený i s postižením a žil ještě dost dlouho. Pán má své králíky taky rád a nechce ho zabít. Krmení má dost, králík se zřejmě netrápí, žere, pije, není skleslý. Nemáte někdo zkušenost s podobným postižením, příp. s jeho léčbou? Přemýšlím totiž, jestli by nepomohly nějaké minerály nebo vitamíny, když přece mícha taky zčásti regeneruje podobně jako nervové dráhy. Nemyslím, že by se to spravilo úplně, ale třeba by mohl nastat i mírný pokrok.
Pán mi napsal: Jestli mi někdy umře králík, zakopu ho na louce a bude tam mít označený hrobeček. Musím se ho zeptat, jak to dělá, že mu žádný králík ještě neumřel.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 859 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králík ochrnutý na zadek

Nový příspěvek od andre.marek »

Osobně jsem se s tím naštěstí nesetkal, snažím se na to dávat pozor, ale vím, že to může vzniknout při neopatrné manipulaci - při prudkém zvednutí králíka bez opory zadních končetin nebo zadku. O léčbě nevím, ale nemyslím, že by měla nějaký smysl vzhledem k charakteru poranění.
Františka.
Příspěvky: 8363
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králík ochrnutý na zadek

Nový příspěvek od Františka. »

Děkuji, andre. Myslela jsem si to vlastně taky, ale co kdyby... Tehdy u nás se to stalo tak, že se králík lekl a poskočil zadkem do strany, když kolem něho proběhl pes. Stát se to dnes, zabila bych ho, ale je fakt, že ten králík tehdy byl na světě i tak docela rád a nic ho nebolelo. Starat se o postiženého králíka je mnohem lehčí než o psa. A když na to ten pán nebo králík nebudou mít náladu, zabít ho může vždycky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti