Králíci nerostou

chov králíků...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od Hhippie »

Jo? Ne? Tak snad ne.. :promin:
Uvidime, jak jim to pujde dal..

Ted jsem zrovna sebrala jednoho zmrzlicka z noveho vrhu (asi 6denni). Uz pred 2 dny jsem ho davala 2x zpet do hnizda. Mel tehda krasne kulate brisko, tak jsem si rikala, co mu chybi, kdyz najedeny vypada... ostatni jsou normalne v pelisku, jen ten jeden jezdil jak motorova mys z kopce z hnizda dolu a pak po kotci... zkusila jsem ho dat k mame, kdyz zrala, ale prisat ho nenechala...tak jsem ho zahrabala na dno k sourozencum, ale dnes zas vyjel.. nojo...tak to holt cestovatel nedal. :nevim:
Ted se mi do hnizda lezt nechtelo - mame na nule, ale odpo zkontroluji, jak je na tom zbytek...
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od Hhippie »

Dnes jsem vážila mladé králíky - 7 ks z vrhu 9 ks.
Narozeni 18.1.; rodiče čistokrevní samec BU x matka Velká kuní
Mají od 1,2 do 1,4 kg.

Nic na nich není poznat, v čem je problém. Lesklá srst, chuť k jídlu, aktivní. Odstaveni ve 2 měsících.
Krmeni nejdřív pouze oves s matkou, po odstavu přidány výkrmové granule + oves, občas odkrojky zeleniny, vždy založené seno / teď už napůl seno a čerstvá tráva do jesliček. Občas jabloňová větývka. Voda.
Stláni na dno piliny, přes to ovesná sláma (část požerou).

:nevim: :mrzimeto:
Přílohy
7425EC1A-EE39-4C4D-A462-058C113FA451.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od xchipsy »

Kolik váží matka?
Proč do odstavu jen oves? :udiv:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od Hhippie »

Jakože když začnou žrát s matkou, tak mají jen oves, pak trochu těch granulek dám, aby byli zvyklí, ale zas mi po tom tloustnou chovné matky, což je nežádoucí.
Ale jen na ovsu je má mnoho lidí. V tom bude těžko problém. Ten vyjádřený “šok” asi není úplně správný pocit...? :promin:

Rodiče jsou s papírama, odpovídají standardu svých plemen. Předpokládám mezi 5 - 5,5 kily.. nevážila jsem..
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od xchipsy »

Kojící matka ti NIKDY neztloustne, notabene při takovém počtu králíčat. Kolik toho ovsa dáváš?

Já mám teď mladé u tří samic, burgundu nepočítám, ta má celá DVĚ :hrabeti: Ještě dostane jednu šanci a pak směr mrazák.

Činčila má 7 (nar.3.3., připuštěna MSč), novozélandská červená 8 (28.3., připuštěna Vss) a krmím 2x denně 250-300g směsi oves + vločky + granule + mléčné granule (poměr 1 : 2 : 1 : 0,5) Seno nonstop. Mladí už se futrují s mamou.

Pak tu mám sedm odstavených nar. taky 18.1. jako ti tvoji, ti dostávají už jen oves/granule 1:1 a váží 1,7 nejmenší zákrsek (toho poznám, piplala jsem ho kvůli zalepenému oku) a pak jsem lapla jednoho z větších a ten má 2,1 kg. (matka je kříženka Bu s meklenburákem a z nouze jsem ji připustila jejím otcem, protože Vss měl zrovna nějaké odmítavé období :blazen: a samice už byla skoro roční a nechtělo se mi čekat, až se milostpán umoudří..)

Rozhodně bych upravila to krmení, jen oves je fakt málo, to dávám jen mimo reprodukci. Ikdyby samice něco "nabrala", po odstavu se z "bohatého" krmení vrací na půl hrníčku ovsa jednou denně, takže do dalšího připuštění je v optimální kondici.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od Hhippie »

Ok, Xchipsy, díky. Zkusím “přitlačit” na jádru. Dřív jsem dávala i “kojicí” granule. Ale dodavatel už je nedováží, tak mám jen výkrmové..
A zkusím je dát do menších kotců. Zůstávají v tom “porodním” - má m2 ... tak třeba když budou mít méně pohybu... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

očkování

Nový příspěvek od kosta »

jedna známá má doma zakrlslýho králíčka.Chová ho uvnitř.Je nutné ho očkovat proti moru a myxomatoze?
Nemám zkušenosti s chovem králičků mazlíčků .Jak je to s léky proti kokcidioze? Já osobně kdybych měla doma
v bytě králíka tak bych ho neočkovala.Proti kokcioze bych mu něco dala jako normálnímu králikovi.Ptám se
protože ona chce poradit ajejí vet.nemá s králikama zkušenosti.Díky za radu.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od xchipsy »

Rozhodně je vhodné očkovat i "byťáka", nikdy nevíte, co si "přinesete" na rukách nebo botách odjinud..
Pokud je králík zdravý a správně krmený, není třeba mu dávat léky na kokcidiózu. Prevence je právě ta hygiena chovu a vhodné krmivo.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci nerostou

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky máme doma zakrslíka, očkování mě ani nenapadlo, nikde s jinýma králíkama do styku nepřijdeme, maximálně se staženým :usmev:
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů