Alergie na savý hmyz

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Hhippie »

Ráda bych se zeptala, zda někdo další krom zwartbláků řeší alergii ovcí na muchničky? Tedy... je to jen doměnka, ale shodli jsme se s vícero chovateli... jedná se o kusy, co nemají vlnitý obrost celého těla. Na místech srstnatých se v létě postupně objevuje vyrážka, která u některých kusů může přejít až do velkých bolestivých mokvavých ploch.. :mrzimeto:
Byl rok, co jsme se s tím setkali masově u jednoho kusu prvně, tak jsme vehementně všemožně léčili (potírání léčivými mastmi, odčervení proti vnějším parazitům, omývání desinfekcí na mokvavých místech... bez většího úspěchu...), ale bylo to prd platné. Kus jsme nakonec vyřadili.
Ostatní to mají také, ale míň a nejde to až do mokvava. Je to převážně suchá kůže bez srsti, která evidentně svědí...
Znáte to? Umíte zvířatům něčím pomoci?
Děkuji. :ruzicka:
Přílohy
FC99EF57-6D3A-4E3E-8B9B-19918B386C91.jpeg
3A7D5CE1-1E0F-402A-A5D1-7402EDAF96EC.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Lesni »

Taky jsem měl. 2 roky zpět jen u jedné bahnice a letos 3/4 stáda, nejdřív jsem léčil na svrab a nakonec došla s nápadem vet. , že to jsou ty muchnicky, tak jsme podali repelent ( něco ja frontline na psa) na záda na kůži. Zjistím jak se to jmenovalo. Jako moje ovce meli ten průběh teda hodně zhoršující, nakonec se jim ani nechtělo na pastvu a bolaky co meli na uších a brichu by nikdo nechtěl...
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Lesni »

8 let jsem s tím neměl problém...
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Lesni »

Jako já bydlím prakticky v lese a tady bude vždycky toho bodového hmyzu dost...asi je toho víc poněvadž ty ovce to už prostě neustojí, hlavně s tím má letos problém víc chovatelů co jsem slysel.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Augenblick »

Psal jsem v jiném vlákně, tak dám fotky alespoň sem...
IMG_20190930_213017347_HDR.jpg
[attachment=0]IMG_20191006_211340155_HDR.jpg
Přílohy
IMG_20191006_211340155_HDR.jpg
Tykat, díkes ....
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Lesni »

Tý moje to meli úplně stejný, taky tam kde není vlna, slecha, břicho a veminko a kolem konečníku..Dneska jsem je kontroloval a už mají jen suchý strupy, tak jsem to namazal indulonou :)) ať to nemají tak suchy
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od čobanak »

známá mi viprávjela,že jedno léto ji ovce napadli masařki.stříkali to octem,ale ňekteré kusi museli zabít :otraveny:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Hhippie »

Chlapi, jak jsem psala na začátku - máme za sebou totéž. Většina to letos zvládla bez větších problémů a tu jednu, co jsem koupila jako starší kus na doplnění chovu od kamarádky, co má chov zw s POP a vyřazovala jí, protože neměla dost dobré CPH... to byl prostě můj překlep. Jako ovce mi přišla dobře rostlá, jako máma mladé odchovávala pravidelně, tak jsem jí na rok dva koupila. Jenže jsem si v tu chvíli neuvědomila, že je to právě ten náchylný typ - malý obrost vlnou, víc plochy srsti, holý krk... takže podle toho vypadá :nevim:
Takže taky půjde do klobás. Sice jsem chtěla mít stále stádo čistých zwartblů s PoP a na nich chovat, ale mám tu jednu letošní jehnici ze spojení T x ZW, tak zvažuji, že jí nechám. Stejně musí být od stáda kvůli tomu, že dělá parťačku mladé wallisce, kterou ještě nemůžu mít u berana, takže díky tomu ta kříženka myslím pěkně naroste a na příští rok by mohla být dobrá matka... :promin: a je dobře zarostlá, takže snad odolnější než čisté zw. Uvidíme, no... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od čobanak »

kamarád co bil v británii říkal,že kvuli muchničkám zalejzajzaj za soumraku liďi do domu,asi hoďinu je pobit venku nesnesitelnej.ďelal tam v ňejakí zahraďe
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od PavelIV »

Mně ty potvory (muchničky, ne ovce) jednou málem sežraly. Toulával jsem se s bicyklem a spal pod širákem. Jednou jsem si ustlal asi 100m od velkýho hnojiště. Při soumraku děs, hodil jsem si přes hlavu mikinu, zbytek ve spacáku a do hodiny to bylo v pohodě.
Ráno jsem myslel, že mě sežerou, tak rychle jsem nikdy nebyl sbalenej a na kole. Odhadem tak 4 minuty, včetně převlečení :))
:PavelIV:
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od jupik »

kukacka píše: 24 říj 2020 19:16 chce to ovce do nasich podminek, cely zarostly a strihat az pozde na podzim kdy tyhle potvory tolik neradej.
Tyjo kamarad ve vsi ma krizenky a loni je dal neostrihany k potoku a jednu mu hmyzaci malem sezrali za ziva, drzely se pod zaparenou vlnou. Letos nemel az do ted problem,na jare ostrihal a nic.Az ted ta stejna znova. No,uz ji porazil
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od čobanak »

jupíku,a bili to muchňički,nebo masařki?to mi právje řikala ta známá,že se jim stalo jedno léto,že do zapařené srsťi kladli vejce masařki.mňe se to asi stalo jednou,u poďílovího zwarbla.buď se zraňil a já si nevšim,nebo ho napadli mouchi jen tak.ale bil to jeho konec.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od Profesor1 »

Letos je těch potvor hodně. Ale ne u baráku.
Před měsícem, když jsme jezdili sbírat do sadů švestičky, tak bez čepice se to tam před večerem nedalo.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergie na savý hmyz

Nový příspěvek od jupik »

Těžko říct, čobanaku, čím to začalo. Jestli muchničkama a pak masařkama...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů