Dezinfekci stáje

chov ovcí a koz...
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od Lesni »

Takze_ Ivermectin podané 3x po 10 dnech. Nevidím progres, spíš zhoršení. :mrzimeto: No stáj vykydana, vystrikana motorakem se savem a cely pohazeny vapnem! No než je tam pustim tak to z nich musím dostat. (6 čistých bahnic CHarollais) jedinej beran je v cajku .fakt nevim....
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od Lesni »

jupik píše: 22 zář 2020 21:02 Gratuluju ke svrabu, taky se nám letos urodilo:( Doufám, že než se vrátíme na ovčín, budou holky v cajku. Taky doporučuju plamen, zabírá to na ledacos. Neostomosan si napíšu, pro případ, jo a vetka mi říkala, že zabírá i solfatanová koupel, prý to používá na zvířata, co jsou citlivá na ivermectin, funguje prý i na bzučivý hmyz....
Čím jste to léčila?
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od jupik »

Ivermectin podkožně celé stádo, ty co to viditelně měly (hlava nebo uši nebo břicho) dostaly do týdne druhou dávku. Vše ok
Edit: u některých chvilku trvalo, než se to začalo hojit. Podle mne máte moc dlouhou prodlevu, druhá dávka by se měla dávat po týdnu co já vím. Asi kvůli vývojovému stadiu.
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od jupik »

Jo a na jehněti po charolákovi to bylo nejhorší, pak se mu ta hlava začala celá loupat, vypadalo to hrozně;)
Lesni
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2019 07:10
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od Lesni »

Takže nakonec to byla asi alergie na muchničky. Zabral repelent(nevím název) co dá na záda na kůži, podobnej jak frontline na psa. Účinná látka tam byla teda aji na svrab ale myslím že to byl spíš ten hmyz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od Hhippie »

Lesni: tak alergii na muchničky mají moje zwartbly taky. Ale to mají jen na místech, kde je srst, ne vlna..
Postupně porážím ty, co k tomu mají větší sklon. Každopádně se mi i zdá, že se to s věkem zhoršuje..

Tuhle jsem porážela loni. Předtím to nikdy tahle zlé neměla... :mrzimeto:
Přílohy
B8C4D1AF-4391-4823-BD72-955DB7BA9DD5.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od Jan »

muchničky jsou pěkný potvory. Ale aby to nebylo tak jednoduchý, nebudou ony přenášet nějakou virovou/bakteriální infekci? Tam, kde mam ovce jich je strašně moc, ale tohle sem na nich teda neviděl.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekci stáje

Nový příspěvek od Augenblick »

Měl jsem u jedné ZW něco hodně podobného, nevím ale muchničky jsou asi sezónní a pak by to odeznělo. Ta moje to měla permanentně. Odrodila dva kluky, jeden to měl a druhý ne. Udělala se jí na břichu i na vemínku krusta. Na hlavě a na uších to měla málo, spíš něco jako mozol. Ivermectin s opakováním nepomohl, ani přípravky proti svrabu.....
Tykat, díkes ....
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 16 hostů