Drencher pro jehňata

chov ovcí a koz...
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Drencher pro jehňata

Nový příspěvek od Pavel »

Zdravím,
máte někdo zkušenosti s tímto drencherem pro jehňata?
Chtěl bych ho objednat pro případ podání mleziva, když by jehně nemělo sací reflex nebo byl nějaký problém s jejím přijetím či pak mléka, kdyby nechtělo moc či vůbec pít. Jelikož jsem četl nespočet diskuzí, že již mnoha chovatelům zachránil tento drencher mnoho jehňat a že spousta chovatelů si to bez něj již neumí představit, ho nemít v záloze.
Příp. nějaké rady jak ho jej pak následně požít při podávání? (jak hluboko, na co si dát při použití pozor, nějaké fígle, rady atp...)
Předem děkuji.

https://www.driml-napajecky.cz/cz/ovce- ... 13076.html
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drencher pro jehňata

Nový příspěvek od Jan »

Mám zkušenost jedinou a použil jsem stříkačku bez injekce. Hadička by tam asi šla taky. Stříkačka se podle mě může líp čistit. A je levnější.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drencher pro jehňata

Nový příspěvek od Pavel »

To já právě taky doposud používal, ale když prostě jehně nechce úplně pít, tak to bohužel nejde. :(
Takže jsem si říkal, že by ro mohlo být pohodlnější jak pro mě tak i pro jehně, ale proto se ptám ostatních na názory a zkušenosti.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drencher pro jehňata

Nový příspěvek od Františka. »

Připadá mi to riskantní a bohužel si na zavedení netroufnu, bojím se, že bych hadičku zavedla do plic. To se lehce stane i se stříkačkou. Na druhou stranu je fakt, že někdy není co ztratit. Nikdy jsem neviděla zavádění ve skutečnosti, sama to nechci zkoušet.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drencher pro jehňata

Nový příspěvek od Profesor1 »

Až se objeví Kostey tak vysvětlí. Loni, nebo předloni jej používal několikrát. I když teď nevím jestli u telat, nebo u jehňat. Zkušenosti ale má. Dalo by se to tu určitě najít.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drencher pro jehňata

Nový příspěvek od čobanak »

Pokud je mláďe jako kus hadru a nepije,použijte selen.Jeho nedostatek způsobuje svalovou ochablost!V kravíňe žaludečňí sondu nemáme,vše je ponecháno na šikovnosťi a trpjelivosťi ošetřovatele.Ňekteré mláďe se musí postupňe aktivovat a choďit k ňemu opakovaňe a rozpít ho.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů