Krmítko na příkrm.

chov ovcí a koz...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Janina »

Kozy krmit uvnitř, dvě uvázané, zavřít dveře. Kozla venku. :)
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od xchipsy »

Venkovní úvaz bych teoreticky mohla vyřešit přiděláním kroužků s kouskem řetězu na ten kmen, co mají venku, z každé strany jeden (to by tam mohlo být pořád), k tomu vždycky cvaknout hnědky no a buráky už bych si (snad) pohlídala...

Obrázek

Nejlepší by bylo, aby se naučili, že prostě dám do jednoho korýtka a je to pro kozu číslo jedna, není třeba, aby se tam cpala číslo dvě, protože té nasypu do dalšího korýtka... Zlatí psi!!! :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Janina »

Jo jo , psi maj každý svoji misku a běda, kdyby druhý jim do ní jen nakoukl.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od xchipsy »

Jani, zavřít dveře nehrozí, jak za ně vezmu, v tu ránu jsou kozy venku, nechtějí být zavřené.. Nehledě na to, že jsou to dveře jako kráva, na celou výšku, těžké, mám je zapřené kusem pražce, aby je nezavíral vítr...
Jsem už od začátku říkala, že bych to chtěla nějak proříznout a udělat na prostředku té dlouhé stěny normální "člověčí" dveře... no zatím je nemám :smutek:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od gajdovka »

máte krásnou salašku,je potřeba přístřešek pro VF na zimu zabednit? já mám zepředu a z jednoho boku odkrytou,jelikož mi to beran likviduje
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Jamarov »

Není to krmítko ale možný způsob krmení,sice trochu pracnější ale muzu tak konkrétně dávkovat krmení každé koze zvlášť,mít jistotu,ze dostanou i ty málo průbojné a dračice nejsou přecpané,zároveň kontrola veminka a zdravot.stavu je snadná.
Plot s kozama pokračuje do L-ka takže nemůžu vyfotit všechny najednou. Navíc mužů v ohradě přikrmit v klidu bejčka a až bude třeba i ovce.
WP_20191114_09_30_20_Pro.jpg
WP_20191114_09_33_39_Pro.jpg
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od oreb1 »

Jamarov, je to pěkné, ale zkuste to s 50 kozami :usmev: . Každopádně ale z těch fotek čiší klid a pohoda :souhlas: .
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Jamarov »

Oreb to bylo spis pro xchipsy kdyz řešila přikrm.Do 20dospelych kusu to je možné,a kuzlatum se muze davat zvlat do velkeho korytka spolecne,ale pokud bych mela mít ještě větší chov tak bych musela vymyslet něco jiného A jelikož me nic nenapadá jak zachovat každé koze krmnou davku ve velkým počtu tak jsem rada ze jich tolik nemam :vytlem:
Tohle praktikuji při a po zasuseni až do porodu. Při dojeni dostávají na dojičce každá po jedné,kdyz nedojim tak je ztráta času čekat na každou až se nadlabe,prikrm po cely rok se mi osvědčil,kozy jsou v lepší kondici,problém s porody a ani přerostlýmikuzlaty nemám a po porodu vypadají mnohem lépe proto tenhle způsob.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Hhippie »

Nenašla jsem vhodnější vlákno ohledně příkrmu, tak dávám sem…
Už jsem na to narazila mnohokrát, že se mi ostatní chovatelé “smějí”, že co to mám za divné ovce, že nechtějí pamlsky, co jiným udělají radost.
Nedávám krom období před porody a začátku laktace příkrm. Občas ale, když jsou k mání nějaké pamlsky, nabízím jim je. Ale nežerou mi nic. Jen vždy jedna dvě, ostatní se toho nedotknou.
Ať je to krmná řepa nakrájená na kousky nebo jablka. Je to zvláštní. Ani na kousky rozkrájená jablka nežerou krom jedné bahnice. Fakt nevím, jak je přesvědčit. Nemám drtičku, šroťák na řepu, takže s tou už jsem to vzdala. Krouhat ručně nehodlám, to je děsná pakárna. A rozkrájenou mi nesežerou. Navíc je s ní děsného crcání a je to dřina. Takže řepu jsem zavrhla.
Ale že nevezmou ani jablka, mě fakt mrzí. Těch máme mnoho a jsou zdarma a je to dobrý příkrm na nabrání… ale ani prd :ajeje:
Dnes jsem jim přinesla půl kýble žaludů, tak uvidíme, jestli je najdou a co na ně řeknou..

Máte někdo takhle vybíravé ovce?
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Františka. »

Nemůžu se vyjadřovat k ovcím, ale u koz je to tak, že se to učí jedna od druhé Když jedna řekne, že se jí to nezdá, další to nechají. Teprve když to začne žrát některá bez oheldu na jejich odmítání, váhavě se přidávají, až to pak žerou všechny. Takže byste potřebovala půjčit nějaké ovce nebo ovci, které to žerou a naučí je to.
To je fakt k naštvání, že nežerou ani jablka
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Hhippie »

O tu jednu jsem dnes měla až strach, protože ta jablka vyluxovala sama. Ale ono jich nebylo nadměrné množství… ale ostatní čuměly, co jako dostanou jiného… kdybych jim na to nasypala oves nebo něco, akorát by to ocucaly a vyplivly a už by to nesežrala ani ta “jablková” :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Bekkky »

Asi mají dost a nepotřebujou to. Mý holky žerou vše, momentálně kukuřičné klasy na strništi, umí si je vybalit a ohlodat a jablka sjedou celá. Švestky, trnky, šípky.
Ale když jim něco takového dám v době když jsou ve stáji, tak to nežerou. Otočí se a jdou ke žlabu, kde mají to na co jsou zvyklý. V zimě jim zleniví huby.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od PavelIV »

To je asi pravda a bude to podobný. Ty moje potvory rohatý teď, když padají jablka a hrušky, tak by se užraly. Ale párkrát doma nějaký kupovaný jablka už nevypadaly nic moc, tak jsem je vzal holkám mimo běžnou jablečnou sezónu a žádný nadšení. Teda Julča je sežrala, ale jen tak jako by se neřeklo. Ta je ale divná, kdybych jí dal jablka vedle šrotu, vybere si jablka :vytlem:
Myslel jsem si, že když nejsou eko-bio z našeho sadu, tak je problém, ale asi je to tou sezónou.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Hhippie »

Bekky, to zní logicky. Díky :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Augenblick »

V celku mě je taky nežerou, musím je nakrouhat a nejlíp do té šlichty zamíchat trochu jádra.Řípu to samý, když to není nakrouhaný, tak jak to zkoušej baštit, vypadne jim to že žlabu na zem a už to nechtěj.. když jim chci v zimě přilepšit, tak koupím jablečné úsušky které míchám s řepnejma řízkama.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo… ale to stojí peníze. :nevim:
To já si dovedu přestavit, že budu umět sestavit krmnou dávku. Ale pro neprodukční ovce mi to přijde zbytečné plýtvání.
Šlo o to, že když se dostanu k něčemu, co pro ně může být prospěšné, zadarmo, tak že je škoda, když to nežerou. :nevim:
Nitraner krmí řepu v celku. Ovce si jí postupně ostrouhají. I v zimě, když zamrzá. Fakt je to zajímavé, jak každé to stádo funguje úplně jinak :nevim:
Ale díky za sdílení :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Bekkky »

Tady u jednoho stáda krmí přes zimu jablečnou tresť, protože mají ve vsi moštárnu a berou od nich zbytky z lisování. Míchají je s jádrem a ovce i jehňata jsou jak kuličky. Ovcím většinou chvíli trvá, než si na nějaké krmení zvyknou, ale když už to znají, tak nezapomenou a za rok už ví....
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Augenblick »

Zkus ty jablíčka jen nastrouhat, to přece tolik nestojí.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Hhippie »

Asi jo. At jim to muzu davat.. pak uz to treba vezmou i jen nakrajene
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmítko na příkrm.

Nový příspěvek od Jana P. »

Naše ovce jsou po celý život od října do dubna ve starém sadu. Máme mnoho různých stromů. Žerou všechno, švestky, jablka, hrušky, co spadne sežerou. A jestě si zabečí at jim otřesu. Když už na stromech nic není, nosíme jim ze sklepa až do jara. Milujou ovoce.
Vždycky v létě do sadu úmyslně dáváme odstavené beránky. Pěkně vyluxujou i nezralý srpnový propad plůdku, nikdy jim nic nebylo.
Jednoduše naše ovce ovoce milují, všechny.
Zajímavé je, že vedle kam se chodí pást jsou dvě vzrostlé kanadské borůvky. Ani jedna z ovcí nežere ani borůvky, ani listí, prostě tyto rostliny naprosto ignorují.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů