Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Fakt je, že tyhle debaty už nebaví ani mě, i když jsem se tomu párkrát zasmála, přezdívka myslím taky. Ale je to čím dál větší otrava :soufl: . Jediný, koho to teď baví, je kukačka :blazen: . Už v tom nenacházím vtip, ani když se fakt snažím.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Co měla říct? Že Vás to baví? No vypadá to tak.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

No tak vidíte, aspoň Vás, když mě už ne.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

DAD David Abrahám píše: 04 úno 2021 12:38 Čoby, beze srandy, máme dva voříšky :souhlas: , toho co mám v avataru, 24 kg, a pak čubu cca 8 kg, pomáhají tak se štěkáním za bránou
mít něco velkého s vlastní hlavou tak už sedím za to, že sežraly toho ultra nadšence na týrání všeho kolem :cert: :nesouhlas: , bych musel mít vysoké, neprůhledné a zvuko neprodyšné oplocení :otraveny:
máš náročného soused,dade?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

To bude nadšenec v rodině :smutek: .
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Čobanaku, mám zamindrákovaného souseda přes ulici už v jiném katastrálním území
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Tak se omlouvám za špatné pochopení :andel: .
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od petanena »

Já nevidím na správně postavených dotacích nic špatného, naopak. Jasně, tak jak je to teď, kdy pole vypadaj, jak vypadaj a ještě je dotujeme to dobře neni. Ale právě dnešní nepříjemná doba ukazuje, jak neskutečně významné je, mít všude okolo sebe hezké prostředí, kde je člověk rád, jestli mi rozumíte. A právě tohle bezprostřední okolí vytváří z vlastních prostředků a za nemalého osobního nasazení zemědělci, zahrádkáři, chovatelé zvířat, prostě všichni, kteří pracují kolem svých domů. Proč by neměli dostat nějaký příspěvek, já nemalou část svého výdělku investuju do rostlin, z kterých z valné většiny nemám po finanční stránce vůbec nic. Těší mě, když nasázím nebo naseju něco, díky čemu se množí hmyz, ptáci a tak. Část lidí to dělá a lidé z města se potom mají možnost potěšit výletem do krásné krajiny. Spousta projektů by se bez dotací neuskutečnila, je jenom dobře, když někdo dokáže oběhnout úředické kolečko a dostat je. Stejně to tu všichni nakonec investujeme do něčeho, z čeho mají užitek i ostatní. Nevidím důvod, proč by se zemědělec měl mít po finanční stránce hůř, než dejme tomu úředník. Dělá společensky prospěšnou věc, utváří prostředí, kde musíme žít všichni. Já bych klidně vyplácela i nějakou formu příspěvku za vzhled pozemků. Spousta lidí jezdila na drahé zahraniční dovolené a přitom žijeme v nejkrásnější zemi na světě. :ruzicka: :usmev:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jana P. »

Hezké ráno Péťo, napsala jsi to dobře. A v 5.55 :vytlem: takže pět hvězdiček.
Vypíchla bych správně postavené dotace. Ono je to totiž těžké úmysl bývá dobrý , ale nakonec to dopadne jako vždycky, jak se říká. Jednoduše záleží na lidech, na jednom každém. Zneužít je možné vše. Například dotace na ovocené sady. Vysadily se na orné půdě, tam se pět let pěstovaly , jak byly dotace a pak? https://bruntalsky.denik.cz/zpravy_regi ... 60201.html z toho je mi do pláče, kdo dokáže porazit krásné pětileté jabloně?
Tuhle tu někdo psal, že dotační výsadby černého rybízu se ani nesklízí. Dotace na solární elektrárny ani nebudu komentovat. A další a další. Dotace většinou všechno velmi prodraží. Nádrže na dešťovou vodu, tepelná čerpadla, kotle apod. Rozhledny na rovině. Cyklostezky od nikud nikam.
A pak jsou tu nadšenci jako my. A to je dobře.
Nečtu parlamentní listy, ale tento článek se mi pro ilustraci mého názoru hodí. Myslím si, že celý systém dotační politiky je špatně. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ani-475976
Je to jako s dětmi, dokud je budou rodiče dotovat(podporovat) tak se nepostaví na vlastní nohy. Nepřevezmou odpovědnost. Většinou, možná ne vždy.
Já jsem si našla způsob života, který mi naprosto vyhovuje, jsem spokojená. Máme všeho dost. Zahradničili a chovali jsme vždy , minulé generace sedlačily, mám to v krvi, těší mne to. Máš pravdu, že prostředí, které je kolem nás , je penězi k nezaplacení. Bohužel vidím, že lidé z měst, kteří se o to nezasloužili vlastní prací, si toho neváží, a v tom to právě je, dle mne tedy.
Takhle to mám já, jiní jinak, a to je správně. Lidé jsou různí. :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jana P. »

Kukačko, vy jste je sem vytáhl, jako konečně do různých vláken různé sračky. A přece každý si může psát co kde chce. Není liž pravda?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jana P. »

Myslíte Babiše?
Je mi jasné, že váš záměr je, aby malochov skončil. Takže ať si kdokoliv kdekoliv začne o čemkoliv povídat, diskutovat, tak vy do toho budete stále kecat, ne k věci, ne slušně, ne přínosně. Jen abyste zúčastněné otrávil, jako ryby v Bečvě, a že by se vám to u mnoha už nepodařilo, to nemůžu říct.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od petanena »

Kukačko, máte absolutní pravdu, že jsem napsala mimo téma. Překvapuje mě, že právě vám to vadí. O dotacích a věcech, které mě absolutně nezajímají tady melete dokola především vy. Forma, jakou jste si zvolil je vaše věc, do vašich hádek a bojů je mi hovno a zajímají mě asi stejně jako to hovno. Zrovna tak mě zajímají vaše odhalení, kdo je kdo. Když budu chtít někoho blíž poznat, zařídím si to sama a vaši pomoc k tomu nepotřebuju, tím míň ve formě trolení. Až sem vy, budete psát, podle toho, jaké je téma, třeba se tím budou řídit i ostatní. Založte si na toto téma a tam svá odhalení pište, sem tedy pište pouze na téma vlci, já se tím na vaše doporučení budu snažit řídit a vy doufám se svých moudrých slov budete držet taky. :krik: :krik: :krik:
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od petanena »

Mír, proč, stačí se chovat slušně. Nevadí mi, když mě někdo oprávněně sekne, no ne až tak moc. Ale vadí mi nechat se napomínat, když sám porušujete přesně to samé, naprosto pravidelně a dřív. O tom kdo a jak převlíká kabáty, to je všude, NEZAJÍMÁ MĚ TO. :cert: Sám jste psal že je to téma o vlcích, tak se toho držte. Navíc, proč mír, my snad máme mezi sebou vyhlášenou válku? :nazdravi:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

jano,máte naprostou pravdu.tadi se v každé obci postavil altán.na co?obnovil park za staťisíce.proč?-máme asi 100ha lesa,tak k čemu park?dotace se už vipisujou tak,abi se dali snadno zneužít.je to socijalismus.....dade,to je smúla,takovej soused.Mi našťesťí bidlîme trochu stranou,ale plaťíme za to ťím,že nemáme zpevňenou cestu aňi možnost připojit se na vodovod a kanalizaci
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od petanena »

To je v zásadě jedno, kéž byste si to vyříkal přes soukromé zprávy a ty vaše narážky na ostatní nešly přes veřejná témata, pak by se mě to netýkalo. Vzhledem k tomu, že téma se týká vlků, pokud mi chcete na tuhle notu něco napsat do zpráv, využijte prosím tuto možnost, jinak s tím pouze obtěžujeme ostatní. Jinak zde už s vámi pouze o vlcích. Díky.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Čoba, jak dlouho bydlíte? a jak daleko od nejbližší kanalizace, či od vodovodního řádu?
Na obec přijdou lidi a že tady a tady chtějí stavět.

"Ale to je mimo územní plán obce.

To neva, my tam chceme, zaplatíme si změnu Uz. P..

Ale není tam solidní cesta, sítě . . .

Neva, my nic nepotřebujeme . . . . "

Začne se na tom pracovat, dojde k prvnímu placení za změnu a už to začne -
"A proč to nezaplatí obec . . . "

Při stavbě zjistí že musí mít septik- na vyvážení -
"Chceme připojení ke kanalizaci"

Zjistí že vrt-studna nemá dostatek vody -
"Chceme vodopřípojku . . ."

Přijde bláto -
"Chceme cestu. . . "

Přijde sníh -
"Proč jste nám prohrnuli až na poslední .. . . "

"Musíte vydržet, jste v pořadí. První se dělá tam, kde je domácností víc"

"A próóóč, my chceme hned a hned a hned. ."
Proč se staví altán, kde se zastavují turisti, schází mladí . . . .? Ano z dotací.
Proč se staví hřiště, umělky, workoutové hřiště . . . . .
Protože jinak ti mladí zalezou někde do stínu a je na průser zaděláno.
Navíc je na to vyhlášen dotační program a je škoda ho nevyužit. Bez těch dotací by obce nezbudovaly ani polovinou.
Ano je to všelijaké, přiživí se na tom spoustu mezičlánkových parazitů, ale tak to je.

Věřím že to není váš případ, ale takhle to je v 90%, že někdo postaví na samotě u lesa, nebo se tam nastěhuje , první slibuje, ale pak chce asfalt hned. :nevim:

Jo a v noci se pak na samotě bojí vlků :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Máte bohaté zkušenosťi profesore.Ale ten domek postavili před více než stoleťím.Před sto rokama tu bidlela roďina,vichovali tu 2ďeťi.Já to koupil od té jejich dcerki,už je to paňí přes 90let a nejezďila sem.Ta nespevňená cesta aňi neňi obecňí,patří jedňem sousedúm.Prdel svjeta. :vytlem:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jana P. »

Čobi kouzelný místo to musí bejt. Něco jako u Kláry na kopci. S výhledem na Sněžku. :usmev:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Gdiž vilezem na kopec,koukáme na poledňík.Klidňe se stavte
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

To nejsou zkušenosti bohaté, ale spíše na ho. . . uby. :nene:
Prdel světa bývá opravdu kouzelná, ale pro většinu jen chvíli.
A ten problém s cizím pozemkem tak to nezávidím. Jestli je majitel normální, tak co nejdřív bych to řešil a vyřešil, abych mohl v budoucnu klidně spávat.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů