elektrický ohradnik

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Ten pachovej jednou vyčichne..
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kouťák »

Pavle,pachový ohradník se doplňuje každé 3 měsíce.Já budu raději doplňovat po dvou měsících.Mám pouze problém,kde ten dávkovač uskladnit,protože ve stodole to strašně smrdělo.Zatím jsem ho uzavřel do 3 litrové sklenice a cítit není.Gumové rukavice jsem musel odnést do popelnice a kalhoty také. :vytlem:Poučení pro příští doplňování. :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kalhoty a rukavice nech u vody :souhlas: Škoda to vyhazovat hned po aplikaci PO :))
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

No, jestli pachový ohradník pro vydry smrdí podobně jako vydří :bobek:, tak to ještě tu popelnici odvézt někam do dáli.... Jednou se mi fenka v tom vyválela a skutečně to bylo velkolepé a nehynoucí.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kouťák »

Bekkky,opravdu první použití kolem rybníka byl nezapomenutelný zážitek.Tak jen pro pobavení.Kalhoty na které jsem si to stříknul jsem napíchl na vidle i s rukavicema a šel jsem na konec Koutů do kontejneru.Kdo tam šel po mě, tak si to určitě užil a popeláři jistě také. :vytlem:
Další moje cesta vedla do sprchy a tam jsem si chtěl nohu odseknout. :vytlem: Mám hloupé nápady,ale ještě,že jsem když to přišlo poštou do bytu, na to doma nemáčkl.Musel bych jistě prodat i byt. :))
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

Sice to bude trochu mimo téma, ale nebylo by vzhledem k fotce z fotoapasti vhodnější kolem celého rybníka udělat šikmé bednění tak 150 cm , na něj klidně i ten elektricky plot, dodělat kolmé břehy a naopak bednění směrem ven, to by pak asi bylo bezpečné a protože by to současně sloužilo jako stříška, drát dole by nezapadal sněhem , takže by se vydra ani nepodhrabala.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kouťák »

Jane,ono se to špatně radí,pokud jsi u mě nebyl.Rybník jsem si nechal vyhrabat, ne pro intenzivní chov ryb,ale protože jsem po něm dlouho toužil.Rád se v něm v létě vykoupu,mám vodu na zalévání zahrady,sázím si kolem kosatce,vrbičky a prostě pro radost.Bednění by všechno to hezké zničilo.Pokud na mě bude vydra hodná,tak tam nějaká ryba zůstane a že se snažím jí nějak odpudit,tak to je pochopitelné.Hlavu si z toho však nedělám a škodu žádnou nemám,protože zarybňuji tím,co zůstane po výlovech na stokách a že toho tam je hodně.Snažím se rybník nepřerybňovat,abych měl vodu čistou a tak to bývá kolem 20ti kaprů,nějaký amur a to,co chytnem se synem na sportovních vodách a nechcem použít v kuchyni.Fotky z léta a uznej sám.Dal by jsi tam 150cm bednění?
IMG_1855.JPG
IMG_1684.JPG
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

Nedal. To je těžký, já měl takhle na volno slepice a buď by měly ošklivou voliéru, nebo byl já bez slepic .
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Lisbeth »

Taky bych to sem nedala a okamžitě bych se sem odstěhovala :ruzicka: Tady bude hyzdit jakýkoliv ohradník či stavba! Pokud to není pro intenzivní chov ryb, což takhle nechat to dvě-tři sezóny úplně prázdné, aby se vydra odnaučila sem chodit lovit? Není potrava není predátor. Nemám představu, jak moc si pamatují, jestli by se sem čtvrtý rok neomylně vrátila? Jinak bych to nechala na těch pachových odpuzovačích.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od irčan »

Vyskytne se potrava, briskně se objeví požíračka, třeba nejaká jiná.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Lisbeth »

To je asi fakt!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

Vzhledem k tomu, že se asi běžně používají oka izolátor s vrutem , který jde vrtat i do živých stromů a keřů, to asi bude taky o pokutu, co?
Tenhle
https://www.google.com/search?client=ms ... A4GvLtxhCM


https://www.novinky.cz/clanek/domaci-to ... .seznam.cz
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Taky o tom občas přemýšlím. U nás se jedná o náletové dřeviny… ale stejně - pořád je to živý strom… :nevim:

Upřímně, ta firma, to musela být banda úplných kreténů!! A město jako zadavatel na tom má taky svůj podíl, protože nejspíš ani řádně neprováděl kontrolní dny na stavbě, protože jinak by to u prvního odhalil.. :soufl:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

Náletová dřevina má stejnou ochranu. Můžete ji pokacet, pokud má parametry . K tomu článku, to někdo musel vymyslet, podle mě tam měla být spona se třmeny, ale možná i spona je poškození.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Dělám to celkem běžně, max 2 3cm díry
Snad se žádnej žalobce nenajde
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 15 hostů