elektrický ohradnik

chov ovcí a koz...
Odpovědět
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

elektrický ohradnik

Nový příspěvek od gajdovka »

Nevite nekdo.kdo prodava vse k el.oheadniku?prodaval na ifaune.nemůžu ho najít
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kostey »

Vůbec mě nenapadá o koho jde.
Znám jen 2 chlápky co doma vyrábí jen a pouze zdroje.
A v Kamíru maj slevu 1x do roka všichni. A pokud si člověk chce u nich koupit i podruhé, tak to holt nechá doručit k sousedoj, aby mohl opět zažádat o 10% slevu jako nový zákazník
:kostey:
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Kostey »

Pokud jsi plátce daně a chceš si dát fakturu do nákladů, tak můžeš požádat o slevu jen 1x do roka.
Pokud jsi soukromá osoba, tak slevu máš taky 1x ročně a abys jí měl vždycky když tam něco kupuješ, tak si to holt musíš nechat posílat pokaždé na jiné adresy a jména.
Každopádně pozor, ta sleva je jen na něco, ne na veškeré zboží.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Myslím, že ta sleva u Kamíra je pro každýho zaregistrovanýho
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Marion108 »

Ano, kazdy registrovany ma slevu. :usmev: Berem tam taky, vetsinou najednou, prave kvuli te sleve...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

Prosím zkušené elektrické ohradníkáře :blazen: o potvrzení (nebo nedejbože vyvrácení :udiv: správnosti mojí teorie. Vzhledem k výkopovým pracem na obecní nádrži a nuceném zrušení ohrady pro koňského důchodce se snažím splichtit ohradu novou, která nebude překážet těžké technice a nyní mi vyvstal jeden problém. Nechci táhnout dvě řády pásky tak, jak jsem to dělala s lankem u koz (tj. na jednom konci začít, celé to obejít kolem dokola, "skočit" o patro níž a jít zase kolem dokola zpátky a tak dále až je to hotové - ono by to šlo i blbě, protože 99% ohrady bude jen z plastových zašlapávacích tyček), nýbrž udělat každou řadu zvlášť. Jenže logicky aby v tom běhala elektrika, musí být ty dva okruhy spojené - a můj dotaz zní - jde to udělat vysokonapěťákem? Na krajních izolátorech jsou na to šikovné dírky, tudy prostrčím šroubek, pod šroubek zaháknu "vidličku" koncovku, ke které přilisuju ten kabel a druhý konec zase vidlička-šroubek (a podložka a matka samozřejmě)-dírka na izolátoru o "patro" níž... Tím bude propojená horní řada se spodní na jednom konci ohrady a totéž udělám na konci druhém (ohrada bude tvaru U, protože tu čtvrtou stěnu tvoří pletivo s kozama). Podle mě by to jít mělo a mělo by to fungovat, když tím kabelem připojuju zdroj na vodiče nebo zdroj - vypínač - vodič (přes izolátor nebo napřímo)...ale radši se ptám, abych se s tím nematlala marně :blazen: (připojení ke zdroji už je hotové z minula, právě stylem zdroj - vypínač - izolátor a na tomto izolátoru budu začínat s páskou)
Proč dělat takovou divočinu? Protože vysokonapěťáku mi tu zbylo hafo, koncová vidlička stojí 7 korun kus (budu potřebovat čtyři) a matek a šroubků mám plnou krabici (dokonce i v nerezu :)) zatímco za jeden!!! blbej origo propojovací kabel (metr dlouhý, pro mě zbytečně moc) s dvěma "plackama" na pásku chtějí přes sto korun.. (a já potřebuju dva) :otraveny: Jako ne že bych neměla dvě kila :)) ale proč nevyužít nevyužitý materiál, ne?
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

Tutok je ten šikovný izolátor s tou šikovnou dírkou :jizlivec:

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Marion108 »

Jo jde to vysokonapetakem, dokonce se pro ty ucely prodava, jen tedy nevim jak velkou ohradu stavite, ale chce ty dve rady spojit na vice mistech
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Marion108 »

Ja to spojuju "na prasaka" oholim kus izolacni hmoty kolem vysokonapetaku a nahaty dratky omotam kolem pasky, lanka... :)) a fakt to kope... hoooodne... :mrk:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

Vzhledem k terénu :nesouhlas: to není ani ohrada jako spíš ohrádečka (obdélník cirka 15x40m) z toho pásky budou jen na těch dvou krátkých a jedné té dlouhé straně (druhá dlouhá je to pletivo, tudy snad neproleze :)) a když by nějakým zázrakem jo, čekají tam na něj čtyři řady lanka :))
Na obou těch krátkých bude ještě brána, aby se dalo jet s hnojem nebo na pole a tak... Nebude to žádná hitparáda, ale hlavně že se dědek prosmradí a projde, on už v těch svých 23 letech nevymýšlí (moc často) žádné velké skopičiny...

Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

X-chipsy, dělám to taky tak, funguje to. To několikanásobný propojení obou pásek/lanek myslím uvádějí v návodu až když se ohrazuje hodně hektarů, postačí dvě. Pozor na jednu věc, nepochopil jsem to napojení na kozí ohradu, ale nesmí se do jedný ohrady zapojit dva zdroje.
Propojení vysokonapěťákem je v pohodě.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

S kozí ohradou to spojené nebude, ta jedna jejich stěna bude zároveň jednou stěnou koňskou, ale elektriku (lanka) budou mít na téhle stěně jen kozy, ze strany koně tam bude jen to pletivo (mohla bych tam taky natáhnout pásku, ale to mi přijde zbytečné, aby byly kozy - lanka - pletivo - pásky - kůň... :blazen:
Pokud koňovi pustím "kozí" elektriku, tak by to bylo přes vypínač - ze zdroje vede kabel do vypínače a z vypínače z "jedničky" na izolátor u koz s lankem a z "dvojky" na izolátor, co bude mít kůň. Vypínač je klasika Stop - 1 - 2 - 1+2. Takže když by byl venku, bylo by to na 1+2, až by šel na noc dom, přeplo by se na 1 (aby zůstala el. kozám). Ale mám strach, aby mu to neublížilo (přeci jen se uvádí, že kůň je "měkké" zvíře a stačí mu zdroj 0,5-1J a já mám u koz 4J...) tak to možná z toho vypínače odpojím a dám to na druhý zdroj (Pomelac), aby to měl slabší (plus samozřejmě dodělat "vlastní" uzemnění toho druhého zdroje...
Čímž vyvstává další otázka - jak daleko by měla být zemnící tyč jednoho zdroje od zemnících tyčí (u koz mám 3) druhého zdroje?

Tady je zdroj, pod budkou je první zemnící tyč, další dvě jsou pak směrem dozadu doprava (zásuvky jsou dvě, místa dost, takže druhý zdroj se do budky vejde..)
Obrázek

Tady je vidět to napojení z "dvojky" na izolátor co bude u koně, "jednička" je napojená skrz dřevěnou stěnu na izolátor u lanek..
Obrázek
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

U toho zemnění si nejsem jistý, ale v baráku jsou spotřebiče taky na jednom zemnění.
Zkonzultuj to s elektrikářem a dej vědět.
Díky
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PavelIV »

Já bych to zbytečně nekomplikoval, podle výrobců je to bezpečný i pro děti, to koňovi ublížit nemůže. Když se toho dotkne 🐄 tím vlhkým mulcem, to je pecka a to mám jen 2 J, někdo mnohem víc.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Marion108 »

Xchipsy, fakt to konovi neublizi... mam zdroj normovany na psi, kone, ovce, kravy a divoka prasata a je bezpecny, ono maximalne si dedek echt zapamatuje te k tomu nema lozit... Ten zdroj je pry nebezpecny max pro lidi z kardiostimulátorem...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle, fakt mas pro kravy jen takhle malo? :vyhlizim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Augenblick »

Další zemnící kolík potřeba není, můžeš použít ten co už máš a jen propojit Vn kabelem rovnou od toho stávajícího zdroje.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

Na jednu stranu si říkám, že zabít by ho to nemělo :blazen: ale zas když vidím, jak reagují kozy (zařvání a úprk) a to jsou "tupá" zvířata...tak nevím, jak by reagoval on... Je na tom údaj 4J - 15000V a to se mi zdá být pro starého koně fakt dost :nevim:
Jako nic složitého na přidání druhého zdroje by nebylo (zvlášť když ho mám doma) a pokud jde to společné uzemnění, tak pak už by to byla úplně brnkačka, de facto jen dát kabel od zdroje na zemnící tyč a druhý od zdroje na ten izolátor (a sundat ten krátký kousek vypínač - izolátor) a bylo by to hotové.. Tak teď nevím no :divis:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Marion108 »

Kozy jsou v prvni rade hrozny hysterky, fakt se bat nemusite, mam stejnou silu zdroje zcela ok i u malych deti... :mrk:
Mimochodem muj dedek (pres 25 let), dostal pecku dva dny zpatky, vylitl jak silenec, frkal, koulel oci, ale je ok, do peti minut byl uplne v klidu...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak jsem se zeptala v Kamíru, jak je to s tím společným uzemněním dvou zdrojů a tu je odpověď...

Pokud byste chtěla použít pro koně jiný zdroj, je potřeba dodržet minimálně 4 m mezi ohradami a každý zdroj má své vlastní zemnění, nelze tedy připojit na společnou zemnící tyč.

Takže nejen že bych musela udělat druhou zem (to by bylo ale na pohodu), ale hlavně navíc 4 metry odstup, to už bych ale neměla kde.. Takže má starý pán smůlu, dostane kozí zdroj a buď ať na to nešahá vůbec no a nebo ať na to po první zkušenosti nešahá podruhé... :blazen:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů