elektrický ohradnik

chov ovcí a koz...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

takže nevím, jak jsem to doteď mohl bez pulzního zdroje vydržet :vytlem: . Nejdřív mi to probíjelo, že to bylo slyšet, ale i přes to jeden beran strčil hubu k síti a funguje. Potom jsem všude ubral stonky kopřiv , tam to probíjelo nejvíc a podle řevu jednoho prasete jsem slyšel, že vše funguje , jak má.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

Takhle silný zdroj na jednu síť, to musí mydlit velmi hodně. Hlavně ať se ti do toho žádné zvíře nezachytí. Když to zvířata se sítí ještě neumí, mají tendenci ne cuknout dozadu, ale naopak poskočí dopředu když dostanou ránu a vrazi hlavu do sítě a nemůžou se vymotat. Jehňata, nebo jiná menší to může umlátit, když dostávají šoky opakovaně. Taky u rohatých zvířat se může síť postavit mírně šikmo ven z ohrady, aby se nepověsili za rohy. Jak sklání hlavy a žerou dole až k lanku, může se to stát. Ale jinak je síť pochopitelně super věc.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

uvnitř jsou prasata , mají každé cca 80-100 kg. Ty berani jsou ve výběhu, kde je ta síť. Nic je nenutí k ní chodit. Ten jeden dostal pecku, protože byl zvědavej, co se tam děje.
Je to nouzovka, chci udělat výběh větší, aby měli víc prostoru.
doplnění, větší výběh chci dělat pomocí lanka
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Bekky, jj, dobrý postřeh a tipy.
Přestože jsem jednou nové kozy učila na síť a sáhly si, stalo se druhý den neštěstí a jedna z nubijek protáhla hlavu a síť jí utloukla (a to jsme extra silný zdroj neměli). Tak to bylo hodně smutné :plac:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

No vy jste mi tu radili, čím víc pruhů, tím víc Adidas. Jako i když to probíjeli asi na 3 místech, přes rukavici to slušně kopalo. V budoucnu chci tu síť jako ochranu slepic před liškami , myvalama a pod . Slepice by byly ve svým výběhu. 6.9 J byl nejlevnější kombinovaný 12V zdroj.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Sit bych bez inteligentniho zdroje nechtel ani zadarmo. Zdroj musi umet pri uzemneni ( rozumnej zamotany zvirte ) snizit napeti ( nebo proud? ), a snizit frekvenci uderu. Par dni zpatky daval ten pycus Groesl z CSOP Libosvary na FB fotky umlacenyho muflona. Kecu plnou hubu, kdovi co mel za zdroj. Bych mu pral, aby se zamotal na par hodin sam.
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

Tohle je otázka, protože my jsme takové zdroje dostali a v kombinaci s těmi protivlčími sítěmi, které se přes spodní vodivé lanko uzemňují i když je vlhko to nefunguje. Mnohokrát jsem přišla ráno k síti a byla bez proudu. I když třeba spadne větev ze stromů do sítě...
Ale je pravda, že neřeším už to, že by si zvířata musela jako celé stádo na sítě zvykat, léta už to umí a mámy to jehňata naučí. Kromě toho když vyrážíme na pastvu je jim už minimálně 2 a půl měsíce a mají rozum. Takže jsme tyhle zdroje nakonec vrátili.
Na druhou stranu je to bezpečné pro zvířata, a na to naučení určitě fajn.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Bekky, to je snad uz myslim i ve vyhlasce, ktera urcuje maximalni silu a myslim ze i povinnost mit tuhle bezpecnou elektroniku. Mozna jsme v CR zase papeztejsi nez v EU. nevim, zakony nejsou moje silna stranka. A jasne, cokoli sit uzemni tak elektronika reaguje. Šnek, zaba, vetev, je to jedno. Kdyz clovek vezme v uvahu, ze vlci radi lovi kdyz je venku marast a velka sance ze neco spadne na ohradu, tak je to docela prekerka.

Nedavno jsem byl u Marion strihat a jeji muz se zamotal do ohradniku a mel na male, elektonika byla nejak porouchana.
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

S tou vyhláškou to fakt nevím.... Tady je povinnost síť tam, kde je nějaká veřejná cesta viditelně označit.
Ono i když by třeba vítr nebo déšť sítě povalil, což se u větší ohrady stát může, že jedna strana prostě lehne, tak pokud to zůstane pod proudem, zvířata do toho ne lezou, ale bez proudu dříve nebo později zdrhnou, což není nic moc hledat stádo po kraji. U malého stáda, pokud mají v ohradě co žrát se to nejspíš nestane. Ale větší stádo dostane chuť na čerstvý a je venku.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od jupik »

Já naopak mladý na jaře učím na síť plnou palbu, začínám jednou sítí a málokteré to zkusí dvakrát. Mám je tam jen přes den, takže cokoliv se stane, jsem tam do minuty. V létě stavím ze 6, mám jistotu že i když je někde nějaká chybka, furt to kope dostatečně. Chytrý ohradník nemáme, ale kolikrát se do toho zamotají spíš, když to není pod proudem. Jinak si dávaj majzla
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

No taky dávám šťávy co nejvíc to jde, ale taky na to dohlížím, první 2-3noci jdou spát ještě do stáje. Ale když člověk nemá možnost pořád koukat, tak to asi není od věci, když se to vypne.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

Nevím, zda je to jen můj dojem, ale vypadá to, že tady v Německu výrazně zlevnily ovčí sítě výšky 90 nebo 108 cm. Vzhledem k tomu, že chovatel dosáhne na plné odškodnění pouze když má sítě 120cm, tak ty nižší se neprodávají a zlevnily. Nevím jak v Čechách, ale možná by to pro někoho mohlo být zajímavé.
https://www.agrar-fachversand.com/de/we ... chafnetze/
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Jan »

108 cm 111 ojro, 120 114 ojro, to zas takovy kauf není.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

??? Na tom odkazu začínají 90cm v 50ti metrech dvojitý hrot na 70ti eurech...
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj, jsou o kus levnější než v Čechách a hlavně je jich obrovský výběr. To bych ani nevěděla, kterou… :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Bekkky »

Možná posílají i do Čech
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PaK »

Jaký vliv mají Ah baterie u ohrady? Čím víc Ah tím delší výdrž? Nikde jsem nevyčetl.
A lze použít roxory jako sloupky ohrady, samozřejmě s izolátory?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od Hhippie »

Roxory se běžně používají. Jen pohlídat tlouštku roxoru vůči dostupným izolátorům. Stalo se mi, že jsem měla tyč moc tlustou a izolátor na to nešel navléknout.
A moc slabé roxory se zas rády ohýbají nad zemí.
:Hhippie: Bubáci forever!
mastnacek2
Příspěvky: 1377
Registrován: 29 bře 2022 08:06
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od mastnacek2 »

Pako nebo Paku ? :) amper hodiny, to nemusis snad ani nikde vycitat a odvodis si, ze to je pocet amper ktery ti baterka je schopna dava po dobu 1 hodiny. Vim vyssi cislo, tim ti vydrzi ohradnik dyl tlouct.
Neni duvod proc by neslo pouzit roxory. I kdyz pri dnesni cene roxoru. Nevyhoda je ze roxor se ti ohne, kdyz to prezenes, laminat je pruznej, staci ho predsponovat ( treba v rohu ).
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ohradnik

Nový příspěvek od PaK »

Roxory mam zdarma prumer 32 mm, neohnu ani kdybych chtěl. Izolátory už mám pořešené. Díky
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů