Koupě plemenného berana

chov ovcí a koz...
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Savarka »

Dobrý večer všem,

děkuji za tyto stránky, děláte dobrou práci. :usmev:

Chtěla jsem se zeptat zkušených na administrativu kolem nákupu plemenného berana. Někde jsem četla, že prvním krokem je nahlásit nákup šlechtiteli. Šlechtitel původního majitele mě odkázal na stránky SCHOKu, našla jsem si podle svého kraje kontakt a napsala na něj. Zatím bez odpovědi. Když jsem viděla, že pán má na starosti dva kraje ČR, nejsem si úplně jistá, jestli to řeším s tím správným člověkem. Existuje nějaký obsáhlejší seznam kontaktů na šlechtitele? Může si člověk vybrat jakéhokoli šlechtitele nebo je mu přidělen SCHOKem? Pokud ano, na jakou e-mailovou adresu SCHOku mám vznést dotaz? Dále by mě zajímalo, jestli si musím vyžádat nový PoP vystavený na mé jméno nebo mi stačí PoP se jménem původního chovatele. Předem díky za jakoukoli odpověď.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od PavelIV »

Vítej/-te na Malochovu, s tímhle neporadím, chovám skot, ale on brzy někdo napíše
:PavelIV:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od minie »

Když jsem začínala s chovem plemenných ovcí, kontaktovala jsem - telefonem- šlechtitele, který dle stránek spadalna naši oblast. Představila jsem se, řekla jsem z jaké oblasti sjem a zda volám na správné číslo. Tím chci říct, že raději volám, než píšu meil. :souhlas:

Další zkušennost: Při nákupu berana s již vystaveným POP. Taky jsem uvažovala, zda si nechat přepsat kolonku majitele, bylo mi řečeno, že nemusím. Za dobu, co jsem berana měla mi to v ničem nevadilo, ale třeba tu chovatelé napíší svoje zkušennosti :souhlas:
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Pavel »

Savarka píše: 06 kvě 2019 21:07 Dobrý večer všem,

děkuji za tyto stránky, děláte dobrou práci. :usmev:

Chtěla jsem se zeptat zkušených na administrativu kolem nákupu plemenného berana. Někde jsem četla, že prvním krokem je nahlásit nákup šlechtiteli. Šlechtitel původního majitele mě odkázal na stránky SCHOKu, našla jsem si podle svého kraje kontakt a napsala na něj. Zatím bez odpovědi. Když jsem viděla, že pán má na starosti dva kraje ČR, nejsem si úplně jistá, jestli to řeším s tím správným člověkem. Existuje nějaký obsáhlejší seznam kontaktů na šlechtitele? Může si člověk vybrat jakéhokoli šlechtitele nebo je mu přidělen SCHOKem? Pokud ano, na jakou e-mailovou adresu SCHOku mám vznést dotaz? Dále by mě zajímalo, jestli si musím vyžádat nový PoP vystavený na mé jméno nebo mi stačí PoP se jménem původního chovatele. Předem díky za jakoukoli odpověď.

Šlechtitele si můžete vybrat, já mám třeba p. Vladimíra Bařinu, který to dělá soukromě tedy ne skrz svaz, je z Broumovska a já z Vysočiny.Takže vzdálenost nehraje roli. Pokud neděláte KU u ovcí tak k Vám ani nemusí jezdit. Vše řešíte poštou popř. emailem,nebo po tel. Vše nám poslal a vše ochotně vysvětlil, proto právě on. :) DOPORUČUJI!! tel. najdete určitě na netu, kdyby ne napište do sz pošlu.
POP nemusíte měnit, stačí na původního majitele. Nebo alespoň toto vím já. Pokud to není teď jinak.
Naposledy upravil(a) Pavel dne 06 kvě 2019 21:31, celkem upraveno 1 x.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Profesor1 »

Už si to přesně nepamatuji. Nakupuji plemenné berany na aukčním trhu, nebo jak se to jmenuje a první kontakt je s prodejcem. Ten má svého plemenáře a ten plemenář nás pak "směřoval " co a jak vyplnit, nahlásit . . .. . Tak že na stránkách si vyberte chovatele, měl by tam být i tel. kontakt, nebo adresa a zkuste to přes chovatele.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od oreb1 »

Mezi nákupem plemenného kozla a berana asi nebude velký rozdíl, já kupovala letos kozla. Našla jsem si inzerát, kde prodávali mladého ohodnoceného kozla, který ještě neměl vystavené papíry. S chovatelem jsem se domluvila, kozla koupila a napsala na SCHOK do jejich formuláře, že žádám o vystavení průkazu. Asi za 14 dní mi přišel poštou. Musela jsem vyplnit jméno původního chovatele, svoje, trhy, na kterých byl kozel hodnocen a datum trhů. Myslím, že víc nic. Šlechtitele jsem na to nepotřebovala. (Zatím jsem ho v životě neviděla a není mi jasné, k čemu by mi byl kromě podpisu na žádost o dotaci na plemeníka :usmev: .)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Hhippie »

Vítej Savarko! :ruzicka:
Napiš z jakého kraje jsi a třeba tu někdo bude mít kontakt na konkrétního šlechtitele, kterého Ti doporučí.
Je to nejlepší, protože tomu zavoláš a přímo jemu položít otázky, které Tě ohledně chovu a papírování tíží ;) Protože jinak to může být co člověk to názor a zkušenost a sama se do toho zamotáš.
Právě od toho jsou šlechtitelé, aby začínající chovatele provedli počátky a pochopili porozumnět systému.
Hodně štěstí v chovu! :goodluck:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Kostey »

Kdykoliv koupím berana, nebo kozla tak napíšu mail šlechtiteli, že jsem koupil to a to zvíře od toho a toho a o víc se nestarám. Jezdí ke mně Konrád. První kontakt se šlechtitelem je ale dobrý přes telefon. Já s jejich nekomunikací taky trochu bojoval, místem jsem spadal pod jednoho, ale ten mi na mail neodpovídal a nemohl jsem se mu ani dovolat, tak jsem zavolal Konrádovi a ten se mě "ujal". Nakonec ke mně stejně jezdí na vážení jehňat tihle dva společně a nemůžu si na nic stěžovat.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Savarka »

Moc děkuji za milé přivítání i za všechny zkušenosti. Pěkně jsem si je k sobě poskládala a jdu konat. :usmev: Přeji úspěšné chovy a :dest:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od xchipsy »

Nejde o koupi (už je doma :blazen: ani o berana (je to kozel :blazen: ale v podstatě jde o tu administrativu, tak to píšu sem.
Kozla mám doma od konce září, šlechtitel tu byl koncem prosince. Sepsali jsme smlouvu (de facto jen kvůli dotaci na krmné dny, KU u koz dělat nebudu), na které se píše, že mě "služby" budou stát 600 ročně. Ptala jsem se, kdy kam a komu to zaplatit a bylo mi řečeno "Oni se ozvou..."
Teď je konec února a já stále nic nevím, ne že bych chvátala na vytahování peněz z peněženky, ale nerada bych něco prošvihla, aby mi pak někdo neřekl "Už je pozdě..."
Jak to řešit? Mám se obrátit na SCHOK? Nebo to nechat být a čekat, až se ozvou sami s nějakou složenkou? (na smlouvě krom částky není žádné info, číslo účtu, splatnost...nic)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od oreb1 »

Já už mám dávno složenku, myslím někdy od konce roku. Posílají to obyčejnou poštou spolu se smlouvou o administraci dotace. Ale Vy jste smlouvu podepisovala už předtím, tak asi na Vás zapomněli.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od přezdívka »

Pokud jste kupovala berana koncem září, tak je pořád dost času. Dotace na krmné dny se vyřizují za období 1.9 - 31.08. Začátkem září dostanete tiskopis, kam vyplníte potřebné údaje .... č. zvířete, od kdy do kdy je na hospodářství, a další údaje z rodokmenu. Co je hlavní musíte doložit č. účtu, který je psaný na toho, na koho je psané zvíře. Stačí okopírovat hlavičku z výpisu účtu, tak aby to bylo z toho poznat. No a čekáte. Asi koncem října nebo začátkem listopadu pak dostanete fakturu. A kolem vánoc příjdou peníze na účet. A potom ještě příjde vyúčtování dotací ve dvou vyhotoveních . Jedno je pro vás a druhé podepíšete a pošlete obratem zpět. Důležité, že máte všechno se šlechtitelem sepsané a že jste tím pádem v systému.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Augenblick »

Mě to taky dorazilo koncem roku.. myslím, že tam byla i složenka na členský příspěvek.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od Marion108 »

My zatim jen dolozili udaje na SCHOK a bylo nam receno, ze vse poslou nejpozdeji v zari... tak jsme zvedavi...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od oreb1 »

přezdívka se trefila, platit budete až za rok :usmev: .
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od přezdívka »

Pokud nepříjde nic do poloviny září, tak začněte urgovat. Protože vyplněné tiskopisy musíte vrátit do 25. září zpět šlechtiteli. Ten to odkontroluje za svůj obvod a do konce září už musí být všechno v Brně. Jinak můžete na penízky zapomenout.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od xchipsy »

oreb1 píše: 27 úno 2020 11:55 Já už mám dávno složenku, myslím někdy od konce roku. Posílají to obyčejnou poštou spolu se smlouvou o administraci dotace. Ale Vy jste smlouvu podepisovala už předtím, tak asi na Vás zapomněli.
Smlouva má datum 20.12. (Smlouva o zajištění přirozené plemenitby v chovu ovcí a koz)
Tak já zkusím zavolat/napsat na SCHOK a zeptat se no a pak budu čekat. Jako mě by to bylo jedno, jde o "jejich" peníze :blazen: ale aby pak nebyl nějaký problém, že mi řeknou "Nic nedostanete, nezaplatila jste za služby..." :nevim:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě plemenného berana

Nový příspěvek od oreb1 »

xchipsy, nevolejte, protože období je od 1.9.2019 do 31.8.2020 a platí se za uplynulé období.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů