Chovné stádo jak šel čas..

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Hhippie »

Pavle, dobra prace! :souhlas: Preji mnoho stesti a radosti s OD! :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Pavel »

Hhippie, děkuji. Uvidíme jak se bude dařit, doufám že to půjde :usmev: Mám v plánu se i nějak angažovat na výstavách a podílet se i na činnosti v klubu, kde jsem již členem, tak snad to půjde . :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Hhippie »

Vis, co se rika: “Vsechno jde, kdyz se chce!” :mrk:
Me to treba neslo a vyhodnotila jsem to jako ztratu casu, to KU. Ale je to taky proto, ze 1) nemam plosne dost prostoru, delat i plemeniky a 2) mam i jine zajmy, tedy toho casu, ktery bych chtela ovcim objetovat, neni dostatek :nevim:
Skoda, ze mi nevysel cistokrevny chov tech walliserek. Ale kdyz mi prijel slechtitel je tehda posoudit, zjistil, ze matky nemaji uvedeneho dedecka, tedy ze nejsou brany jako cistokrevne... a to me odradili uplne. To, ze se prakticky nedali sehnat v zahranici prodejni plemenici pro dovoz do CR a to, ze bahnice, na ktere jsem spolehala, se nakonec ukazaly jako “necostokrevne”... tak jsem se na to vykaslala a delam si to jen doma, pro radost. A tu z nich mam, tedy je vse v poradku. Protoze kvuli tomu preci ovecky chovame :mrk: :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Pavel
Příspěvky: 230
Registrován: 29 lis 2018 17:46
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Pavel »

S tím máš pravdu hhippie, "Všechno jde, když se chce." :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A když chtějí dva, tak je hřích aby to nedopadlo :souhlas: :)) :stydim: :nazdravi:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Profesor1 »

Kříženci, prostě všehochuť, všech věkových kategorii :mrk: :souhlas:
Přílohy
IMG_20190921_160440.jpg
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Hhippie »

Něco pro radost... bubáčí námluvy :andel:
Mám z nich radost. Doufám, že budou mimina zase nějak ještě na zimu. Evidentně to bahnicím svědčí víc, že se stihnou dát dokupy než se znovu připouští. Tak, jak psala Bekky, když jsem její ovce obdivovala, že mají super kondici. Mají celou pastevní sezonu pro to, aby se zase vrátily do optimální kondice. Pokud ovce laktují do května, června, pak jim ty 2-3 měsíce nestačí... tedy, mým zwartblům...ne v mých podmínkách. Evidentně. Kříženka a walliserky jsou v pohodě. Zwartblí holky nejsou kulaté.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od oreb1 »

Profesore, ta Vaše teta je skvělá. Opravdu to umí, je to krása. A ty nápady! Neznám ji, ale vyřiďte jí, prosím, že její dílo moc obdivuju. Vždyť ono to vypadá jako opravdovská krajka. I když je na to asi zvyklá, tohle musí obdivovat každý. :ruzicka:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od přezdívka »

Tak už to zase vypuklo. Založení nového ovčího potomstva na příští rok. První tři ovčí holky už jsou u ženicha. O měsíc dřív jak loni. :potlesk: :potlesk:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Janina »

přezdívko jak připouštíš? Nedáváš plemeníka do stáda?
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od přezdívka »

Dělám KU a mám víc jak jednoho plemeníka, tak musím dělat skupiny, a zabezpečit je tak, aby se tam náhodou nedostal další beran. Třeba letos jsem měla u jedné skupiny rezaté romanovky místo šedé. Nevím odkud se to vyštěpilo, protože ovce i beran byli barevně, jak mají být. Tak budu dělat další kombinaci. Je to vždycky docela napínavé čekat, jak se potomstvo vybarví, protože když se narodí, tak jsou jasné jenom bílé znaky na hlavě a nohách a jinak jsou černí a teprve tak v šesti týdnech se začíná ukazovat, jak budou vypadat.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Janina »

Naše stádo. :vytlem: Nejstarší chybí zdrhla ke kravám.
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od minie »

jak vědí, kam jít, to je hezký, poprvé tudy nejdou, co :souhlas:

No měla jsem v plánu letos připouštět tak 11bahnic, nechat si dorůst tak 3-4 mladé, plus tu mít moji babičku. Chci jít na kvalitu a ne na kvantitu. Bohužel realita je jiná, u berana mám 15 bahnic a dalších asi 7 jehnic mi dorůstá. Beran si užívá holky plnými doušky, je tam 4 dny i s cestou a má obskákáno minimálně 6 ovcí :vytlem:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od čobanak »

k ovcím mam nového plemeníka původní valaški linie vašek a u koz mam hnedího kozla línie herman.toho už mam třetí sezonu,ale dosud se choval jako hnup,nebejt na nej dotace,tak se ho zbavim.ale letos překvapivje začal mužne páchnout a skákal o stošest,tak doufám,že z nej konečne něco bude.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanak: parada! :souhlas: Fotecka by nebyla? :andel:

Minie, ja mam nakonec taky to stado jinak, nez jsem planovala. :vytlem:
Jak nemam moc velke vymery, a hlavne mizerne obrustaji, protoze tu jsme na tech kamenitych brdskych svazich, tak si porad drzim spis min nez vic ovci. Navic odbyt neni az takovy, tak je zbytecne se s tim na podzim zlobit.. Jenze...na letosek jsem rozsirila walliserske stado o dve jehnice z vlastniho odchovu - jedna z nich je opravdu spickova a navic uzasna povahove...jsou to velci mazlici a kamaradi... a deti me uprosili nechat jednu krasavici, co jsme meli na flasce...
Takze ted je stado: 5 zw s Pop + 1 50% zw + letos zkousim texel a 2 walliserky + walliserak, plus oddelene 2 walli jehnice + jehnice krizenka zw x fris. Mno...kdyz to tak ctu, uz je to pekny mix :stydim:
Kluci pujdou po pripousteni z domu, na jare bychom meli rodit 8 bahnic a tri jehnata zustanou jalova do pristiho roku. Na jare, po odstavu, planuji neco ze zw odporazit, tak uvidime. Trochu si rikam, jestli nepustit pryc jednu walli jehnici - neni moc kontaktni a nemyslim si, ze zvladnu mit u skolky 4 velke ovce. Ale uvidime. Prodavat se muze vzdycky :usmev:
Přílohy
8E6C6E05-105D-4A58-860B-EF502A16CE30.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od čobanak »

IMG_20191021_171044.jpg
IMG_20191021_171247.jpg
Toto jsou naši krasavci :usmev:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Hhippie »

Tyyjo! Parádní kousci! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Justa
Příspěvky: 23
Registrován: 20 dub 2019 14:44
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Justa »

Tak mi jdem do zimy se stadem 8 holek s pop a 2 bez..plus beranek z linie javornik..budem v KU.. Stranou mam jeste 2 letosni jehnicky a 3 lonske ktere se nam zdaji jako mensi tak uvidime jestli je nakonec nesoupnu k ostatnim...a nebo jim dame jeste cas ale pry jsou z chovu kde celkove jsou mensi ovecky...
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od minie »

hhippie..to je teda pěkný mix, ale tam u tebe je to potřeba :souhlas: Nebála bych se říct, že čím ošklivější, tím zajímavější :vytlem: A máš jich teda požehnaně. Bubáčici asi nebude problém prodat, ale čím budeš připouštět tu druhou mladou? Tam chceš zachovat 100%, ? :stydim:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovné stádo 19/20

Nový příspěvek od Hhippie »

Minie: tak ze zwartblu jdou stejne cast na vypas lidem a cast zustane na maso, tak je to jedno, cim se pripousti. Kdyz uz nedelam KU, tak spis hledam efektivni kombinaci plemen :mrk:
A na pristi sezonu musim zas sehnat walliseraka noveho. Skoda, prptoze tenhle byl vyborny. Problem je, ze se stale spis nedovazi, protoze proste neni odkud a jak a tak se bojim, abych uz v CR nenatrefila na nejake příbuzenstvo. Coz bych vazne nerada :smutek: Sice nemuzu delat s POP, ale zakladam si na kvalitnim a zdravem chovu. Coz zahrnuje i nepribuzeneckou plemenitbu... tak uvidime. Ale kdyz jsem byla svedkem, jak se šmelí se znamkama zemrelych plemeniku, pak nemaˇ samci to poznat jen z “puvodu”. Protoze to bych musela delat genetiku, nez bych koupila... :nesouhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů