Ohrady

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak tak, muj na me prani take. :mrk: :hihi:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PaK »

Jak na husto maji byt vodorovna prkna na drevene ohrade pro suffolky a holandske zakrsle kozy? A staci 1m vyska kdyz tam budou i ty zakrsle kozy nebo musi byt vyssi?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Hodně na husto. To je tak dobré pro koně. Nebo ještě k tomu elektriku. Metr se mi zdá dost málo.
nitraner

Re: Ohrady

Nový příspěvek od nitraner »

Abych řekl pravdu, tak hustota byla daná paletamy. Do 5 cm. Asi bych víc jak 10 max 15 cm šířku nedelal.
Výšku mám 120 cm. Přemýšlel jsem že palety dam na vyšku 100cm. Ale ušetřil bych asi 15 palet, 😂 20 palet nehrá žádnou roli. Tak 120 cm vyhrálo.
Navíc jsem měl v živé paměti, že beran Romney Kent 85 cm vysokou kary síť přeskočil.
Sloupky jsou 15-20 tlusté, zapuštěné v zemi 40 - 50 cm. Podzemní čast natřená gumoasfaltem.
:nitraner2:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Hhippie »

PaK: zakrsle kozy jsou pro zlost :nesouhlas: mam dve a to nejsou zadne mikrokozy a maji bajecny styl prolezani ven: normalne podelne se napasuji nejdriv jednou predni nohou, pak na te stejne strane zadni a postupne vybouli ten tramek, az se dostanou mezi ne a vylezou ven. Vodorovna prkna mam max.15 cm nad sebou, ale dulezite je, aby byla dostatecne pevna a nezvladli ji vyboulit do boku... pokud trvas na takovemhle stylu ohrady, taky bych to pojistila elektrinou. Opruz je, ze kvuli tem pidikozam to musi byt pomerne nizko, tedy hrozi nutnost podsekavani, pokud nepases uplne na kratko...
Co do vysky, tak u pevne ohrady bych taky volila radsi 120 cm. Elektriku mi pres sit neskocej a ta je 105 cm :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od oreb1 »

Taky se mi pro kozy takovýhle typ ohrady moc nezdá. Mezery by podle mě mohly být tak 10 cm. A nejnižší prkno hned u země, dokážou i podlézt. Jestli tam budou jejich kůzlata, prolezou i těch 10 na šířku. Asi bych na tu ohradu ještě natáhla nějaké slabší pletivo z vnitřní strany. Když bude zvnějšku, vyboulí ho a odtrhnou.
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PaK »

Fajn. Moc dekuju. Ty kozy byl jen takovy momentalni napad, ale koukam ze je s nima vic starosti nez uzitku. Drevena ohrada kvuli materialu , chci zkusi udelat z japonskyvh topolu co mi rostou za barakem. Jo jen takovy poznatek k ohradovym sliupkum, kdyz jsem oplocoval topoly tak jsem se sadbou koupil i sloupky z topolu. A ty sloupky mi normalne obrostli a zakorenili. Takze takove zive sloupky ktere neshnijou jen je obcas zariznout. Jen ja blb jsem je striknul roundupem a pristi rok kupoval betonove sloupky :nesouhlas: :mrzimeto: ale az budu delat ohradu pro ovce tak to znovu zkusim.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

To jako vážně? Já chci taky živý sloupky :vytlem:
O pár vesnic dál se válí posekaný stromy, tak se asi zkusím domluvit. Nebude problém kamenitá, málo úrodná půda, 450 nad mořem?
K čemu se to dřevo dá přirovnat z toho, co tu známe?
:PavelIV:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Máme kolem letních pastvin mnoho olší, teď děláme sloupky z nich. Někdy taky zakoření.Máme ovčí pletivo, zatím se nic nezvedá.
Dělat sloupky z olší je pro nás praktické, jsou tu všude, lehce obráží, je to hned hotové, výměna uhnilého velmi snadná.
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PaK »

mastnacek píše: 01 říj 2019 08:18
Mas pravdu spicky mi vitr taky obcas polame ale kdyz zavrtas 2metrove kuly 10cm a vice v prumeru tak ty se tak snadno nepolamou a kdyz zakorenili tak nehnali do vysky ale davali do vetvi. Tak vetve v zime ostrihat. A zakoreneny sloupek hnit urcite nebude. Takze sloupky za zkousku stoji, co se tyce tech vodorovnych tak tam z toho mam tak trochu obavy ale zase jsou zadarmo a postupne v zavislosti na financich, muzu vylepsovat.
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PaK »

Ono to proslapnuti v mem podani bude na dlouho. Ohrada se bude delat az tak za 3 roky az druzstvo uvolni me pozemky :vztek: . Jen jsem zvykly planovat a zjistovat informace dost dopredu.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Taky bych to zkusil, nebude vadit, že už nejsou úplně čerstvý? Válí se tam pokácený několik měsíců, možná i od zimy. Co myslíte, zakoření i tak?
:PavelIV:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Snad jsi pánovi nepsal? Já jo, i s žádostí o svolení se zveřejněním tady :vytlem:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

No jo, neumím číst, tak uvidíme.
:PavelIV:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

V plotě se sousedou, co mám staré koníky, sama je stará, a nejvíc bioekoperma co znám . :)) Ale tak nějak od přírody, od přirození, jak by řekl pan B. máme "sloupky" živé, jasan. Musí tu být už řadu let. 30 nebo 40. My tu jsme 9 let a to byly stejné jako dnes. Různě je tak přes rok ostřiháváme, kmen je stále stejně vysoký. Vyfotím.
Jsou to vlastně takové bonsaje- :vytlem:
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PaK »

Tak on p. Šatenka, ten na videu, je pomerne hodne komunikativni a ochotny. A za reklamu tady i kdekoliv bude urcite rad. Prave od neho jsem mel sadbu i ty sloupky. Myslim ze web ma vypestujsiles.cz nebo tak nejak.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PavelIV »

Jo ten web sedí, už mi odpověděl, ale ještě mám doplňující otázky, tak to sem pak dám.

Jani, jasně, takových si tu pár můžu vyrobit taky, ale zrovna ty potvory nerostou na místě, který bych potřeboval :vytlem:
Mně se na tom líbí, že si ho vysadím, kde chci, ale je to lehce komplikovaný, víc bude v tý komunikaci, co sem dám, až bude odpověď.
:PavelIV:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Ne vyrobené, jasany jsou zasazené, kdysi, a pak vyrostly.
Na letní ohradu, už třetí oplůtek, co jsme dělali zjara, jsme použili stávající olše. Co tam rostly, zařízli jsme jim korunku. Tak budu sledovat, jak obrazí a porostou.
PaK
Příspěvky: 139
Registrován: 05 zář 2019 20:25
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od PaK »

mastnacek píše: 01 říj 2019 12:04
Tak neco bych mohl uriznout u sebe. A samozrejme to zkusit zapichnout i bez ohrady ale to mi prijde jako plytvani. Takze kdyby jsi mel pro par pokusnych sloupku upotrebeni tak muzu dodat. Ale budou se muset predvrtat diry, zatloukanim by jsi to drevo rozbil.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohrady

Nový příspěvek od Janina »

Také jsme se obávali, že olše nepůjde zatlouct, ale šlo to dobře, nerozštípaly se.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů