Ochočení kamerunek

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ochočení kamerunek

Nový příspěvek od oreb1 »

Ptal se mě jeden starší chovatel, který má rok kamerunky, ovci a berana, jak je ochočit. Že prý když něco dělá v ohradě, opravoval krmelec nebo co, přijdou si ho očuchat a nechají na sebe sáhnout, ale jinak jsou takové zběsilé, nedají se chytit ani nalákat. Chtěl by ještě aspoň jednu, spíš dvě ovce, aby byli stádo, a neví, jestli by nebylo lepší jiné plemeno, jestli nejsou kamerunky takové všechny a nedají se ochočit. Ale zase jaké plemeno k nim, aby se tyhle zklidnily? (Ovce tak dobře neznám, slíbila jsem mu, že se tu zeptám.)
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochočení kamerunek

Nový příspěvek od ivan613 »

Kamerunky jediné na čo reagujú a prídu ku mne je kyblík s jádrom.Ináč sú to potfory plaché.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochočení kamerunek

Nový příspěvek od Jana P. »

Můj nesyn Lubor Křížek má kamerunky pár let, dvě tři matky, beran, jehnata. Jsou ochočené jak něco, ale přišlo to postupně. Bydlí na samotě, kamerunky maj ohrazenej prostor , ale jen tak jako ohrazenej. Přešupnou to a pasou se po okolí. Když Lubor zapíská, tak přiběhnou domů. Daj se hladit, za pamlsek.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochočení kamerunek

Nový příspěvek od arus »

Moje kamerunky se dělí na několik skupin, dvě jsou přítulné a vždycky si příjdou pro pohlazení. Jednu mám vyloženě drzou, ta příjde a první jde čumákem do mých kapes, pak mám dvě opatrné, ty příjdou, ale stačí rychlý pohyb a jsou fuč a zbylé tři jsou plaché, ty si nevezmou ani pamlsek z ruky.
:arus:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů