Neviditelný plot

Pes, nejlepší přítel člověka. Co pěkného nás společně čeká? Doporučte plemeno. Vybíráme štěňátko. Barf kontra granule. Odčervení, očkování, čip. Cvičák ano či ne? Venku nebo v bytě? Péče o starého psa.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Neviditelný plot

Nový příspěvek od Augenblick »

Mám problém s 4 měsíčním štěnětem. Je hodně kontaktní a miluje lidi, bohužel i ty na silnici před domem. Pozemek máme oplocený, ale vjezdová elektricky zašupovací brána má u země mezeru, kterou podlézá a utíká za kolemjdoucími. Tu mezeru bohužel technicky nijak nedokážu zmenšit tak, aby nepodlézala, protože terén je troch svažitý. Nejsem moc velkým fandou elektrických výcvikových obojků a neviditelných plotů, ale jestli nechci aby mi jí přejelo auto, tak asi nic jiného, než tam nainstalovat ten neviditelný plot nezbude..
Máte někdo s tím plotem nějaké zkušenosti?
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Bekkky »

No, je to trochu ošemetná věc. Určitě bych to udělala tak, že bych pejska učila s obojkem ve chvíli, kdy tam nejsou lidi. Ono se totiž může stát, že pokud pejsek dostane ránu ve chvíli, kdy vidí lidi, může si to spojit a stát se extrémně bázlivým, což může vyústit i v agresivitu. Tyhle obojky fungujou, ale taky se tím dá hodně a nevratně pokazit, hlavně u takhle malého štěněte, které nedávno přišlo od mámy.
Co je to za plemeno? Hodně záleží na povaze psa, jak je psychicky vyrovnaný.
Jestli mu jsou čtyři měsíce, tak asi ještě poroste. Bude mít v dospělosti takovou velikost, aby pod bránou neprolezl? Protože pak bych mu radši třeba i dočasně vyřešila kotec a pouštět jen za dohledu a na obojek bych se vybodla. Taky se dá očekávat, že časem bude poslušnější, spíš bych se ho snažila naučit, že tam nesmí. To jde celkem snadno.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Augenblick »

Je to Velký švýcarský salašnický pes. Každý den s ní obcházím 3ha pastvu bez vodítka, nikam neutíká. Oveček se trochu bojí, ale pomalu se to zlepšuje. Když jí venčím na zahradě, tak je vše ok, do té doby, než někoho uvidí jak jde po silnici. Učíme se základní povely a válčíme z hygienou, přivolání jakž takž funguje, ale jen do té doby než jde někdo po té silnici... sebere jí to soustředění na povel. Já vím, je ještě moc malá a teprve si zvyká.
Máme jí teprve 14-dní ...

IMG_20191217_203758126.jpg
IMG_20191217_200633944.jpg
Tykat, díkes ....
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Janina »

Augenblicku, ta je krásná! Řešila bych to stejně jako Bekkky. Nic elektrického.
Chápu, že se o ní bojíš. Nemůžete mít ta vrata snad tak vysoko, aby je podlezla i když povyroste? Naše Cita se naučila, že nepřekročí hranici vrat, i když jsou otevřená dokořán, nevyjde ze dvora. Ale trochu to trvalo.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Augenblick »

No je mě ta elektrika taky proti srsti. Přidělám tam hold prkno, který budu muset několikrát za den sundávat.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Je moc pěkná.
Dej tam místo prkna gumový pásek nebo něco podobného jestli to máš. Ten uhne a zase se vrátí.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Janina »

Taky mne to napadlo. :vytlem:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Mám doma taky podploťáka :)) , ale s vědomím, že ty mezírky jsou pro něho doživotně průchozí :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

IMG_20200101_091852.jpg
IMG_20200101_091848.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Janina »

Roztomilouš! :andel:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jó, mylouš. Na fotce je reakce na pokyn ven. :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Augenblick »

Parádní medvídek :souhlas:
Brána je ukotvená v betonové kostce, nad kterou jezdí. Nepomůže ani guma, je to velký výškový rozdíl, cca 40cm.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Bekkky »

No, je to krasavice inteligentní. Tady vedle mě jí mají sousedi a je už starší a celý den leží před vchodem a hlídá.
Osobně mám zkušenosti jen s bernským salašnickým a nevím, zda je tam rozdíl v povaze. Ale pokud je povaha stejná, nebo podobná myslím, že by neměl být problém slečnu pejskovou naučit zůstat na pozemku, protože berňák je hlídací a poměrně teritoriální.
Na to přehnané kamarádění s kde kým se mi osvědčilo prostě štěně brát mezi lidi tak dlouho, až mu to zevšední a lidi ho přestanou zajímat. Nenechat ho hladit, ale aby pochopilo, že nemůže běžet za každým, koho uvidí. Na vodítku na nákupy, do města.... dle možnosti. A taky dbát na to, aby si hlídalo svého člověka. Na to je dobré se mu občas, když hned nepřijde, schovat. Za chvilku začne hledat, tak ho nechat trochu vykysnout a pak ho politovat, že se ztratilo a pochválit, že přišlo.
Obojek bych řešila až ve chvíli, když by to bylo zcela nezvládnutelné a tak v roce....
Vím, že spousta lidí považuje kotec za něco děsného. Ale pokud slouží jen na krátkodobější umístění psa, tak je to poměrně užitečná věc. Štěně (i dospělý pes) si totiž potřebuje nějakou část dne odpočinout a strávit nové zážitky a uklidnit se na místě, kde se cítí bezpečně a kde ho nikdo neruší. Některá štěňata se nedokážou uklidnit samy od sebe a proto potřebujou omezit prostor a podněty. I psi jsou dnes hodně zatíženi stresem a tak je potřeba je trochu ochránit. Pes který je psychicky unavený se už nedokáže kontrolovat a ztrácí poslušnost.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak to zkus vyfotit.
Víc hlav víc ví :souhlas: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od čobanak »

augenbliku,co tvuj salašňík?naučil se zustávat na pozemku?
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Augenblick »

Pod bránu kudy podlézala jsem udělal násep a dobrý. K sousedovi, kde byl rozpadlý plot jsem natáhl pastevní síť. Tahle opatření zafungovala. Teď jsme měsíc po operaci kolene, takže jsme stále doma, ven jen na vodítku. Hodně se tím zklidnila. Teď je jí rok a měsíc a konečně začíná reagovat na povely a má chuť se něco učit. Tuhle jsem zapomněl zavřít bránu, tak šla ven ale na přivolání šla zpět. Jednou utekly z pastvy na zahradu ovce a jednou kozy, pokaždý nám je pomohla zahnat zpět, bez toho aby na ně vyjela. Když je teď doma, tak stejně neustále hlídá, leží v pelechu a hlásí každého, kdo jde po silnici před domem, aniž by ho viděla..
Tykat, díkes ....
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od čobanak »

tak to je dobře.na operaci kolene bila salašňice? :udiv: náš kangal je narozen V/2019.od třičtvrťe roku fakt strašné.puberta.kozám nechťel dovolit žrát po dojeňí zrňí z miski,hoňil slepice,jehňata,kuzlata. :otraveny: A takvé hodné šťeňátko to bilo!ale od roku postupňe zklidňuje,kozi nechá žrát zrňí,prochází se mezi ňima a dává pozor.ze dvora zaháňí slepice k ňim do víbjehu,ale šetrňe.salašňice teda pomáhá s manipulací?to šarplaňinka vubec,což ale nevaďí,protože žije vjetšinu času s dobitkem.od malička nemá samostatnej kotec,ale spí v kozím chlívku.kangala tam postupňe taki zvikáme,kozi už nehoňí,ale viháňí odtamtud slepice.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Augenblick »

Po té operaci je ze salašnice, pelešnice..
Jak byla měsíc doma a venku jen na vodítku, tak se jí už samotné moc ven nechce. Když se oblékám tak má radost hned jde se mnou ven, jinak stráží dům zevnitř....😃, Ono je tak asi lepší a nebude to koleno hned zatěžovat lumpárnama naplno
IMG_20201023_181641721~2.jpg
Tykat, díkes ....
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od čobanak »

moc hezké,jen co je pravda augenbliku :vytlem: znal jsem staforda,co mňel operovaná obje kolena a lokti,ale bil dobře osvalenej,tak mu to ve skotačeňí nebráňilo.ale salašňice bi se jisťe mohla stejňe pohodlňe rozvalovat na slámňe s ovcema!?
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neviditelný plot

Nový příspěvek od Augenblick »

To určitě mohla, každý den se mnou chodí na obchůzku kolem sítí, oveny nehoní. Ale mám jí pro radost, jako společníka který zároveň hlídá domov.
Jinak by u oveček musela být už od štěněte, aby se socializovala se stádem a vzala ho jako svojí rodinu. Jestli koleno bude do budoucna v pohodě a mě se časem podaří od holek nadojit 20 litrů mlíčka z jednoho dojení, tak bude vozit konev na vozejčku 😃 , k tomu bylo tohle plemeno ve Švýcarsku využíváno. Ale než to bude asi ještě uteče hodně vody..
Tykat, díkes ....
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů