HOLUBI

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Dnes krásný slunečný den a tak jsem se kochal na chalupě.Barevnohlávky jsem přistihl při koupání v rybníku a mám z toho opravdu radost.Už mě potřebuji jen na to ,abych jim dal nějaké krmnení do samokrmítka. Narodilo se dalších 8 holoubat a jsou nacpaná k prasknutí.Naprosto životaschopný a samostatný holub.
DSCN1563.JPG
DSCN1559.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Zdeňku moc velká krása . I to slunce. U nás cely den zataženo a pod nulou.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Chtěl jsem to napsat když se nedaří,ale patří to sem.První třímesíční výletek barevnohlávka byl uloven.Roztrhal ho Sokol stěhovavý,který měl na noze červený kroužek a kde se vzal v lednu v Koutech nevím.Dítě barevnohlávků asi moc ostražitosti nepobralo a tak se Sokol nažral.Jediné co je dobré,že zjistil,že je u mě lov barevnohlávků dost obtížný a tak se přestěhoval ke kamarádovi o 10 km dále a tak plení jeho chov..Už tento týden mu roztrhal tři.I když je to smutné,tak jsem si musel z kamaráda udělat legraci,protože je ornitolog a ten Sokol určitě ví,kdo mu dal na nohu kroužek.
DSCN1554.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Zdeňku chybka se vloudí. Ale jinak jsou dokonalí. :ruzicka:
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od kosta »

Čápi. Včera u nás přeletěl čáp.Je to možný tak brzo?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Je sice pravdou,že čáp začíná jarní tah v únoru,ale ona se letos asi příroda zbláznila.Každý den si čtu pozorování ptáků a včera už se tam objevoval i Jeřáb popelavý.Zvířata na tom jsou prostě lépe než lidé a ví co mají dělat,nebo jsme jim to klima tak zničili,že jim už tak instinkty neslouží.Včera mezi kachnama u prakoviště v Chlumu u Třeboně se živila i busa běločelá a vůbec se nebála.Hřivnáče už jsem viděl v minulém týdnu a to je určitě o 14 dnů dříve jak jiné roky.V holubníku také vše sedí,nebo má už mladé a jaro bych si přál já také.
DSCN1592.JPG
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Janina »

Dle předpovědí už je jaro za dveřmi.
A holoubci to vědí koukám. :usmev:
U Sedlčan jsou hejna bílých volavek.
A já se chystám osévat skleník.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Dotaz na Zdenka jakožto zkušeného chovatele: Co dělat s osiřelou holubicí, která včera snesla jedno vajíčko (a nejspíš zítra snese druhé), ale včera přišla o samce? Sama to samozřejmě neobstará, jiného samce na spárování tady sice mám, ale ten se asi nebude mít zájem starat o levobočky, že? Takže hnízdo teď zlikvidovat, samici spárovat a až pak dát "nové" hnízdo?
Díky.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Xchipsy: myslela jsem na Tebe rano, jestli se nenasel... :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Xchipsy,pokud máš u jiného páru stejně stará vejce,tak jim přidej třetí.Pokud bude jiný pár teprve snášet v rozmezí týdne,tak vajíčka ulož špičkou do zrní a do týdne musíš podsadit.Když je dobrý pár,tak odchová i tři holoubata.Hnízdo vyhoď a dej holubici do páru s jiným.Holuba jsi našla roztrhaného,nebo ho nějaký prevít odtáhl?
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Jiná vejce nemám, holubi se teprve párují (dovezli jsme další, protože všechny výletky, co jsem měla, byli od jednoho páru, takže vzájemně příbuzní), jediný stabilní pár byli tihle rodičové všech mladých.. (plus jeden pár rysů, ale ti taky zatím nesnášejí). Jedno vejce mi mezi balíky sena vedle koňského boxu snesla hnědá holubice, ale tu mám v plánu "zlikvidovat", protože má blbou barvu (měla by být hnědá celá a ona má modrošedý ocas, což je "vada")
Holuba ráno přinesl soused, našel ho v rybníce, osobně si myslím, že ho lapil nějaký dravec a přecenil své síly, tak ho zase pustil - bohužel nad vodou.. Našla jsem asi tři jeho peříčka u holubníku a když jsem ho prohlížela, má trošku krvavé dva prsty a trošku okraj křídla. Sice včera fučelo fest, ale pochybuju, že ho "vzal vítr" a hodil přes víc jak dvoumetrový betonový plot, navíc jak jsem psala, on zrovna nebyl z těch, co by někde cestoval, byl to fakt pomalý procházkář, z holubníku přes zahradu ke krmítku a zpátky..to výletci jsou mnohem akčnější (střecha kurníku, střecha holubníku, bryčka, střecha králíkárny, střecha domu.....)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Ještě by mě zajímalo - jeden mladý samec má křivý prst - ten nejdelší prostřední - nemá ho normálně dopředu ale má ho jakoby u toho vedlejšího. Je to spíš po úrazu nebo genetická vada? Jeho sestra to neměla. Na výstavě v Brně jsem si všimla, že jeden king dostal výluku právě s poznámkou "křivý prst" a měl to zhruba stejně, jako ten náš... Ne že bych ho chtěla nechávat za každou cenu do chovu, ale nejsem si teď honem jistá, jestli se mi to podaří všechno řádně spárovat a nezůstane mi tu nic lichého (tak abych věděla, jestli ho lze v nouzi použít...)
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Křivý prst,nebo dokonce plovací blány,nebo křivý krk,tak to je vždy známka příbuzenské plemenitby.Na výstavu to není,ale když vezmem v úvahu,kolik let se king matlá do sebe,tak už nepříbuzného nikdo nalézt nemůže.Bylo to stejné u NVH,které jsem choval a jediná možnost byla jít do meziplemenného křížení,což by bylo u NVH na dlouhé roky.Řešil jsem to tak,že jsem šel do křížení barev,které by žádný holubář nedělal.(plavou červenopruhou na tygra a pod.)Trochu to pomáhalo osvěžit krev.S křivým prstem si hlavu nelam,pokud se to nezačne objevovat pravidelně u odchovů tak se nic neděje.Většina kingařů si pomáhá příbuzenskou,protože koupí v cizině jednoho a kdo rozumí genetice,tak ví,že stejný odchov lze v třetí a čtvrté generaci udělat,když se dá holoubě na otce a pod.Příbuzenskou se utvrdí ty perfektní znaky,ale také ty špatné.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak objevilo se to jen u tohohle jednoho, všichni ostatní byli a jsou v pořádku (myšleno všechna holoubata od toho páru zrzka - strakáč). Tak jsem si právě myslela, že by to mohl být spíš úraz, ale zase mě nenapadá, jak by to dokázal. Ale mám dojem, že ze začátku to neměl, oba sourozenci chodili normálně, až pak si partner jednoho dne všiml, že jeden z nich trochu kulhá... Tak nevím.
Ono je to teď takové naprd, tím, že jsem tu měla jen ty výletky od jediného páru, tak se to samozřejmě začalo párovat mezi sebou, něco jsme vyřešili výměnou (hnědou samici, která se spárovala se svým strakatým bratrem - z jiného hnízdění - jsem v sobotu odvezla a dovezla jsem modrou pruhovou a samec ani nemrkl a hned si ji vzal za ženu :souhlas: druhá hnědá (ale bohužel s tím modrošedým ocasem) se spárovala s modrým samcem, což by bylo sice z hlediska nepříbuznosti ok, no ale ta barva je prý špatná, tak tu budu muset asi vyměnit... Pak tu mám hnědou Pipku, která se spárovala se svým mladším černým bratrem, ty budu muset přepárovat (a Pipku nejspíš uložit do polévky, protože má taky tu blbou barvu ocasu), mám tu ještě jednu modrou pruhovou nepříbuznou. Pěkná černobílá straka je zatím lichá, pořádně nevím, co je zač, myslím si, že samice, tak tu bych mohla spárovat s maďarem, kterého jsme taky dovezli v tu sobotu. Pak jsme dovezli mlaďounkou bíločernou straku, samici, ale pro tu právě nemám samce (byla plánovaná pro toho strakáče od zrzky...), tak že bych ji zatím dala ke křivoprsťákovi (ale to má čas, protože ona je hodně pozdě, někdy září nebo říjen, takže ještě tak dva měsíce bych ji nechala). No a zbyde mi tu lichá Zrzka, matka pluku, tu buď budeme muset klepnout a nebo klepnout tu hnědou a modráka nechat Zrzce...
No a nebo zlikvidovat obě hnědé, křivoprsťáka i Zrzku (to nám i chovatel doporučoval, ale mě je jí líto, je pěkná, veliká a dobrá matka) a pak to nakombinovat modrá - strakáč, modrá - černý, modrý - černobílá a bíločerná - maďar... Bylo by o jeden pár míň, ale všechno nepříbuzné a "nové"...
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

To jsou ty radosti párování na jaře.Někdy je to sázka do loterie,protože když si vzpomenu na mou éru NVH,tak jsem někdy přepařoval v sezoně i dvakrát.Zaujalo mě,že chceš zlikvidovat hnědou s modrošedým ocasem,když jí máš v páru s modrým.Nevím jaké zbarvení chceš,ale toto spojení by bylo pro modrou barvu nejlepší.Z tohoto spojení by jsi měla všechny holubičky v barvě modré a po té hnědé by u nich nezůstal ani jediný gen.No záleží na Tobě,co požaduješ,zda hnědou,nebo modrou.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tak pokud je to tak, tak ji nechám, byla bych jen ráda. To ten chovatel na ni koukl a řekl, že je ta barva špatně, že by ji na výstavě "vyhodili", že musí být hnědá celá.. :nevim:

Zkusila jsem vyfotit toho samce křivoprsťáka, jestli je na tom něco vidět.. Taky je mi líto ho zabít, má pěknou barvu - hnědobílý..
Tady na té fotce je to ten vpravo.
(ale zase postava na Kinga nic moc.. :nene:
IMG_20200212_171335.jpg
IMG_20200201_122209.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od xchipsy »

Tady je Pipka, není to úplně dobře vidět, ale prostě není hnědá celá, ale má na horní straně ocasu (to není tady vidět vůbec) a na bocích místo hnědé tu modrošedou.. A to je prý špatně. Tak nevím no. Té mě bude líto nejvíc, pokud ji budeme likvidovat, protože je pěkná postavou..
pipek1.jpg
pipek2.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

O holubech vím akorát, že mají dobré maso. Hlavně holoubata a staří do polévky. O nějakých barvách už vůbec nic. Brácha měl kdysi asi 3 páry, ale co to bylo zač vůbec netuším . Pářili se tak jak se líbilo jim.
Nešlo by z tohodle zbarvení přidáním jiné barvy udělat nějakou jinou barvu, popřípadě skvrnitost nebo pruhovost? Když je jako matka dobrá, tak bych se jí snažila použít na něco takového. Je to vůbec možné? co na to odborníci.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Nééé, Pipku nééé, té bude nejvíc škoda! To je takovej pantáta, jak se tam promenádovala... :)) jsem z ní byla úplně vydřená! :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od oreb1 »

Ta Pipka přece může mít pěkná holoubata, i když neušlechtilá, ale do kuchyně vhodná. Je to pěkná holubička a kvůli pár peříčkům v barvě proti předpisům ji sníst je možná škoda :smutek: . Zvlášť když ji máte ráda.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů