HOLUBI

Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od andre.marek »

Tak jedině něco většího :vytlem: třeba nějakou pěknou kravičku, tu orel neodnese :)) a na noc zavírat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Profesore, jsem dcera malovčelaře. Znám nádhernou vůni plástů i čerstvého propolisu. Ale jako domácí zvířátko na koukání mě tedy včelky neoslovily. Já musím moct zvířátko pomuchlovat. A když nejsou zrovna k dispozici trubci, tak jsou včely v tomhle ohledu “jaksi na nic” :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Holoubků je mi líto. Zahnutý zobáky útočili i u sousedů včera. :smutek:
Zdeňku, sezóna je pro kozu moc dlouhá doba. Ta by ti zahradu zničila mnohem dřív.
Mě nejvíc pobavila Františka, jak by ti dvě kozy zpestřily život. Kdybys tedy tam byl každý den. :vytlem: :vytlem:
Rozhodně piš, piš, nebo tě sežere myš!!♥️
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani neboj.Zas tu budu něco blábolit,ale o holubech už ne.Mám přece ještě kocoura.Už pozná po hlase mé auto a čeká slušně u brány.Když si sednu na lavičku,tak ho mám hned na klíně a jemně mě pohladí pacičkou po tváři.Včera jsem řezal větve z té lísky a tak věrně ležel vedle mě a dával pozor, abych si neuřezal pazoury. :vytlem: Jak napsal Profesor,ona ta voliera prázdná nezůstane. :vytlem:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak zase musím psát o holubech.Včera už jsem neměl žádného holuba a tak jsem holubník vyčistil a do voliery dal písek,aby bylo vše připraveno až tam pustím slepice. :vytlem:Dnes jsem se vrtal na zahradě a kolem 13,oo hod. jsem zasedl na kávu se ženou a kocourem.Najednou jsem uslyšel vrkání holubů a bylo to jak blesk z čistého nebe.Vyletěl jsem k holubníku a tam se naparovali 3 holubi.Nevěřil jsem vlastním očím.V holubníku byl můj nejstarší holub,který u mě žil 4 roky a ztratil se jako předposlední před týdnem.Vedle něho jeho holubice a červený holub,kteří se mi ztratili v listopadu 2021.Zase je někdo zavřel na zimu a nyní je pustil.Létali do Rakouska,tak asi tam se budu muset porozhlédnout.
Můj nejstarší holub,kterému říkám "věžák" je prostě borec.Přiletěl sice zdrchaný(viz 1.foto),ale přivedl si svou holibici a červeného kamaráda opět domů po pěti měsících.
IMG_1031.JPG
IMG_1030.JPG
IMG_1033.JPG
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Asi čekali až jim uklidíš :vytlem: nebo vědí, že si pro tvůj poslední pár chci přijet :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

To mi vysvětlete, proč je zavírají v cizím holubníku? Myslí si, že zůstanou a budou mít novou krev nebo se bojí, že někde v mrazu padnou? My jsme je vždycky nakrmili, nechali odpočnout a pak odletět. Ale v zimě se k nám žádný nenastěhoval.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Augenblick »

" Dobří holuby se vracejí " :vytlem:
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,každý holubář, když odletí vlaštovky,tak holuby zavře a pouští je až na jaře,aby mu je dravci přes zimu nesežrali.Já jsem barevnohlávky testoval,zda jsou ještě tak odolní a nezavírám.
Každý normální holubář,když mu přiletí cizí holub na holubník,tak ho nakrmí a on odletí,pokud je to holub poštovní.Jsou však holubáři,když k nim přiletí cizí holub,tak ho chytí a snaží se ho usadit a ponechat si ho.Psal jsem,že je zase někdo zavřel.Už se mi to stalo v loňském roce,kdy se mi vrátilo po půl roce 6 holubů a u některých bylo znát,že jim někdo svázal na křidle brka k sobě,aby nemohli létat.V mém okolí mejméně 10 km jsou pouze dva holubáři-kamarádi a ani jeden by to neudělal.Viděl jsem,že mé hejno létá do Rakouska a tak asi nějaký holubář tam.Však já to zjistím.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Hhippie »

Kouťáku, už trochu začínám chápat Tvou lásku k holubům. Jsou to obdivuhodní ptáci! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od čobanak »

Kouťáku,to ťi moc přeju,to je paráda,setkat se se svejma oblíbenejma opeřencema!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jana P. »

Zkřížíž holoubky ze slepičkama a to bude něco! Holupice ti neuletejí, bo budou těžký. A ponesou větší vajíčka. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

To by mohl chovat kingy. Ale pochybuju, že by Kouťákovi takoví tlustí lenoši vyhovovali :usmev: . Nemůžou za to, chudáci, člověk se na nich podepsal, aby měl větší užitek.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

To by v tom byl čert,abych vás trochu nezasvětil do holubářství.Jak se holub dokáže chránit před dravcema jsem viděl dnes.Cestou domů jsem v jedné vesnici uviděl letět asi 50 holubů.Zastavil jsem a kochal jsem se jak je baví dělat kaskaderské lety.Zajímalo mě čí jsou a tak jsem čekal kam sednou.Hejno mě nechalo kochat asi půl hodiny a už jsem myslel,že čekat až sednou nebudu.Najednou hejno zaletělo za chalupy na kraj lesa a celé přistálo na hodně starý dub.Nikdy jsem neviděl,že by hejno domácích holubů přistálo do lesa a sedlo na dub.Objel jsem vesnici a pomalu lesem za chalupama jsem šel k dubu.Přišel jsem až pod něj.Les sousedil s velkou zahradou a u nového domu stál krásný holubník na poštovní holuby.U domu stála žena a tak jsem na ní zavolal a ptal se jí,zda je doma majitel holubů.Přišel sympatický mladý muž a krásně jsme se popovídali o holubech.Nejvíc mě zajímalo,proč sedí na dubu.Dozvěděl jsem se,že v minulosti,když bylo méně dravců,tak na dub nesedali,ale poslední 3 roky sedají na dub stále a i jejich holoubata po vylétnutí tam sedají po celý rok.Muž říkal,že holubaří dost dlouho a u jiných holubů to také neviděl,ale bydlí v těsném sousedství lesa,má 70 poštovních holubů,závodí a nyní ztráty od dravců má nepatrné.Naučili se to,aby na ně nemohl mezi větve zaútočit jestřáb.Zase mě holubi přesvědčují,že si dokáží poradit,když ochranáři nemají rozum.
IMG_1088.JPG
IMG_1094.JPG
IMG_1091.JPG
IMG_1093.JPG
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od irčan »

Děkuju Ti Kouťáku, nevím jak to děláš ale každé Tvůj příspěvek mě umí potěšit a přinest optismismus do mýho vrozenýho defétismu. A milion keců vo tom jak Ti přeju ať se Ti daří a že seš skvělé. Ty já ale jaksi neumím. :plac: Tak jenom ať se Ti daří a buď furt svůj, Pro mě Pan Kouťák.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Augenblick »

Taky mě vždycky Kouťákovy příspěvky pohladí po duši :souhlas:
Tykat, díkes ....
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Kouťáku, je to tak, chrání se ve stromech. Naši dokonce, když je honil dravec, rychle letěli a usedli do koruny stromu, kam za nimi nevletěl.
Na druhou stranu, když se vracejí ze závodů, je pro ně snazší najít svůj domov na místě, kde stromy nejsou.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od přezdívka »

Už se chystají navrátilci hnízdit? Určitě se budou snažit a do podzimu zase budeš mít pěkné hejno. A co lichý holub? Přivedl si už někde z okolí holubici?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Starý pár už sedí na vejcích,ale pro toho lichého na jaře najít holubici je umění,protože každý to má v párech. Chtěl jsem mu koupit v Sobíku nějakou,ale nechci to prznit jiným plemenem a tak počkám a on musí počkat také,pokud nějaká má ještě někde nelétá a on si jí nepřivede.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Jan »

Ohledně toho dubu, když jsem tu kdysi nadhodil mou myšlenku postavit holubnik na stromů, shodou okolnosti taky dubu, bylo mi řečeno, že holub skalní se stromům vyhýbá. Tak jak to tedy je?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů