HOLUBI

Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jestli jsem dobře podchytil nasednutí na hnízdo tak bych měl mít po víkendu víc nebo alespoň stejný počet holubů než jsem si přivezl :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od jupik »

Jistota to není nikdy:) Poslední z 5 letošních vylíhlých, ze 3 odchovaných nám předevčírem odlovil kocour. Naštěstí začal od hlavy, takže holoubátko nakonec skončilo v troubě. Vlastně mám pocit, že se nám líhne jen potrava pro dravce;)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Taky jsem dravec všežravec :ajeje: a jestli není kocour starý přistál by na pekáči vedle holoubátek :stydim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Ráda bych se zeptala zkušených holubářů na grit. Mívali jsme vždycky směs Versele-Laga, teď jsem tu samou kupovala s anýzem pro slepice. Nepatří mezi levné grity, ale nemám zrovna důvěru ke gritům dovezeným z Polska. Viděla jsem třeba grity Čechura nebo i jiné, ale nevím, jestli holubům chutnají. Dáváte holubům, výstavním, poštovním, těm, které chcete mít v dobré kondici, určitý grit nebo jen tak něco? Tentokrát se neptám na grit pro slepice, ale opravdu pro holuby a samozřejmě by z toho dostaly i slepice.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,vždy jsem kupoval grit od kamaráda z Třeboně p. Poláka,než recepturu prodal Čechurovi -Tolarovi a holubům chutnal.Později se Čechura osamostatnil a tak jsem koupil Čechuru,ale holubům nechutnal.Koupil jsem i Tolara a ten také nechutnal.Levný grit z Polska jsem také dával,ale holubi ho nežrali.Za ty roky jsem odzkoušel snad všechny grity a spokojenost nebyla.Sehnal jsem recepturu a vyráběl jsem si grit sám,ale sehnat vše potřebné bylo dost náročné na čas,tak jsem s tím asi po 5 letech přestal.Přestal jsem s tím také proto,že grit začal vyrábět můj kamarád Jiří DUDÁK a vozit ho do Soběslavi na trh.Dnes se s tím Dudák živí a lepší grit neznám.Holubi ho žerou,slepice také.Prodává ho za 150,-Kč v balení,které kupuji 5 cihel.Kolik je váha,tak to bych se musel podívat.Prodává jakékoliv množství a dokonce říkal,že ho po ČR posílá.Dnes jsem s ním mluvil a ptal jsem se ho,co do toho dává,že nestihám kupovat.Pravil,že to bude tím, ho dělá s láskou. :vytlem:
Je možno se zeptat na: jiridudak@seznam.cz.
Telefon:606570574 Bytem: Metánov 60,Kamenice nad Lipou.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak musím poreferovat jak bylo dnes v Soběslavi.Přijel jsem tam v 07,00 hodin a do 07,30 jsem hledal míto na zaparkování auta.Podařilo se mi zaparkovat až u Kiku,což je dost daleko od areálu.U chovatelského areálu byla fronta na pokladnu nejméně 50 metrů ve dvou až třech řadách vedle sebe.Nikdy za ty roky co tam jezdím jsem to neviděl.Přežil jsem to,ale uvnitř nebylo k hnutí.Víc lidí,než zvířat.Zakoupil jsem 4 roubované okurky hadovky -kus 65,-Kč,ale to vše není podstatné.
Měl jsem na trhu sraz s naší Evčou z Kunratit.Když jsem viděl ten marast,tak jsem jí zatelefonoval a sešel se s ní u Kiku.Byla se mnou domluvena,že přiveze jednoho mladého holoubka barevnohlávka,který nevidí na jedno oko.Chtěla,abych ho dal kamarádovi sokolníkovi na zkrmení,že ona není schopna ho zabít.Holoubičku jsem vzal a hned z trhu jsem ho zavezl skolníkovi.Nebyl doma,ale jeho otec-velký holubář,který měl v minulosti ode mě barevnohlávky,když holubičku uviděl,tak říkal,že je krásná a že jí nechá žít.Má ve volieře 3 barevnohlávky a tak tam bude spokojená a žádný dravec jí nesežere.Evčo huráá,holubička bude žít. :potlesk:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Kouťáku, děkuji za odpověď. Kupujete gritové cihly. Je to tedy slepenec, který si ptáci vyklovávají?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Je to grit pro holuby v cihlách.Není to pevné,stačí do toho klepnout a rozpadá se na drť.Já to klidně rozmačkám rukou,ale nedělám to,protože jak jim to nadrtím,tak to hned sežerou.Lepší je to nechat v cihle a oni si alepoň obrousí zobáky.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Počty jsou vyrovnány :souhlas:
20230508_093652.jpg
Hrdý otec V.
Hrdý otec V.
druhé skončilo do rána na zemi :smutek: asi je něco ruší :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Byla jsem na zajímavé návštěvě, a to u ing. Chytila z Kopčan na Slovensku, chovatele výborných poštovních holubů. Vyhrál spoustu závodů, vlastně stále vyhrává, protože má tak propracovanou taktiku a chov, že to snad ani jinak není možné. Přijeli jsme skoro nečekaně, ohlásili jsme se hodinu předem, bylo to po cestě. Mile nás přijal a já jsem viděla nejhezčí holubník svého života a hlavně, nejčistší. Je vidět, že holubům věnuje všechen čas od rána do noci. Říkal, že pracoval v družstvu jako hlavní zootechnik, ale holubi ho po čase začali živit, takže zaměstnání zanechal. Teď už je v důchodu. Když jsme vstoupili do holubníku, žádné ptáky nebylo cítit, nikde nebyl trus víc než pár hromádek od spousty holubů. Jakmile jsem řekla, že chovám kozy, hned jsme se bavili i o nich. Kromě jiných rad, které jsou od takového chovatele drahocenné, ale už chce své moudro předat, přinesl jeden prý velmi důležitý nástroj. Nůž. Ještě od zaschlé krve a peří. Holuby, kteří nejsou nejlepší, nemilosrdně vyřazuje. To dělají všichni, pokud chtějí udržet poštovní krev i po další generace, ale on je zařízne a dá je psovi jako krmení. To se mi líbí. Vím totiž o chovateli, který holubům zakroutil krkem a bez užitku je zakopal. A to "zbytečné" zabíjení mi je proti srsti.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Teprve včera byl chvíli bez dozoru rodičů
20230519_163357.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Tak jsem po včerejšku zas o jedno holoubě lehčí. Inu, za hloupost se, jak známo, platí.
Takže jsme byly s bábinkou kroužkovat druhou snůšku holoubat od 1,0 černého Mělníčana x 0,1 modré malé Hradečanky. Nicméně kroužky jsme protáhli, vše v pohodě, ale v jejich hnízdě leželo uklované holoubě "skorovýletek" od modrého páru č 1.
Vlezl jim při svém prolézání holubníku do budníku a starý nyní poněkud připomíná červenku.
Při té příležitosti jsme okroužkovali i nekroužkovanou matku toho uklovaného mláděte. Jen označovacím kroužkem, ale já už teď věřím, že se ptáci vyvinuli z dinosaurů. To je holubice, to jste neviděli. Úplnej tyranosaurus. a myslím, že je to ta jedenadvacítka od Ivoše, ale nevím, do včerejška kroužek neměla. Ještě tam jsou nekroužkované dvě, možná ty loňské Hradečanky.
Tak zatím a já si jdu doplnit evidenci.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Z toho si nic nedělej :souhlas:
Mně se zas někam odstěhoval mladý pár :nevim:
Věžák s družkou si přistavěli nový důlek pro vejce u starého hnízda a tak tam teď sedí vedle holouběte :souhlas:
Vůbec ty Barevnohlávky nedávám :otraveny: dělají si co chtějí :usmev:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Davide,barevnohlávek je svobodný pták a to je na něm krásné.U mě dnes vyletělo holoubě stříbřité pruhové a protože stříbřitá při křížení je vždy holubička,tak z ní mám radost.Pro mě je to polotovar k dalšímu křížení do červených kapratých.
IMG_2802.JPG
IMG_2803.JPG
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Františka. »

Dívala jsem se, kdo se nově zaregistroval a je tam "raspic", který o sobě napsal, že je chovatel PH. Pokud to tu čte, vítám ho.
U nás máme nový holubník a letošní výletky PH. Zase po tolika letech. Zatím se jen trénují a tohle není moje parketa, ale radost mi to dělá.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,"raspic" je nejlepší chovatel PH kterého znám a můj dlouholetý kamarád.Jsem rád,že přišel mezi nás a díky za upozornění.Petře,pokud to čteš,tak zde předveď svůj úžasný chov a samozřejmně i všechno,co jsi v letovém sportu dosáhl.
Evča z Kunratic
Příspěvky: 66
Registrován: 12 říj 2022 19:58
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od Evča z Kunratic »

Ve středu jsme s babičkou okroužkovaly holoubata od modrého páru, který měl v první snůšce holoubata, ale jedno odnesla straka a druhé je slepá holubička resp. jednooká.
Nicméně oba mladí mají obě oči otevřené, takže vývojová vada, ne genetická, pár zůstává. Mám radost, akorát mě zlobí to rozklovávání hlav rodiči. Máte s tím někdo zkušenost? Že klove cizí, je normální, ale vlastní? Já to nechápu. Babička tvrdí, že to dělají, protože neumějí krmit. Já jí říkám, že pokud vím, není to možné. Jak chcete klovat holouběti hlavu, když má tu svou ve vašem krku, to jednoduše nejde. Já si spíš myslím, že je to podobné, jako se škubáním mláďat u papoušků. Zlozvyk, který vzniká buď z nudy, nebo z toho, že jim třeba něco chybí.
Holubáři zkušení, omluvte, prosím, mé amatérské tlachání, ale někde se začít musí.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kdybys měla plonkovou holubičku Evčo, mám tu jednoho opuštěného fešáka
po mladém páru ani vidu ani slechu
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
raspic68
Příspěvky: 49
Registrován: 25 kvě 2023 12:22
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 230 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od raspic68 »

Ahoj. Tímto vás všechny zdravím. Kouťák už mi zde udělal reklamu. Zdendo dík a zdravím. Zatím se zde vůbec neorientuji, tak na zkoušku pár fotek.
Přílohy
image.jpg
image.jpg
IMG_20220810_201549.jpg
IMG_20220524_182823456.jpg
IMG_20220810_201207.jpg
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLUBI

Nový příspěvek od PavelIV »

Tedy jako Neználek doufám, že PH je poštovní holub. Trochu mě překvapuje, že má taky trochu hlavu jako papoušek (jako ti Kouťákovi výstavní). Věžáci, který pozoruju z balkónu v 6 patře při rauchpauze jsou podobně zbarvení, ale mají kratší krky.

Evčo, nějak mi asi uniknul ten původní příspěvek o klování. Nemůže to být tak, že rodič pozná nějakej defekt a takto to vyřeší?
Jedna moje kráva měla letos dvojčata, jedno nechodilo dobře, po 24 hodinách už ho k vemenu nepustila. Kopla ho i rohama odhodila. Oni často vědí víc než my...
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti