Krev při dojení

Vše o chovu skotů...
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krev při dojení

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak já tedy doplním,pro ty kteří by jednou hledali odpověď na podobný dotaz.

Udělat NK test,pokud je krev a vyloučí se to mechanické poškození,zánět tam bude,asi i pro to tele ze struku nepilo.dá přednost zdravému a chutnějšímu,přirozeně.Hlavní věc je poté oddojovat a mazat.Tak jako u koz,možná lepší i častěji než dvakrát denně.a pokud nezabírá,krev sice vymizí ale test ukazuje zánět pak antibiotika do struku nebo spíš(,ne každý má dostupný antib.) porada s vetem.
¨
Zánět proběhl v lednu,tuším,nyní po porodu vemínko nehicuje,ale test potvrdil zánět z onoho struku a nádoj je menší,od pohledu by zánět nikdo nehádal.První sýry se mi nezdařili,ale z kravského mléka jsem dělala přes půlroku sýry ,takže chybu z mé strany sýraření jsem vyloučila.Po NK testu jsem přeléčila antib.do struku.ani po léčbě zánět nezmizel.stále mažu,oddojuji zvlášť.díky tomu,že krmím z láhve býčka tak mléko ze dvou struků jde jemu.Pěkně prospívá.Ještě se poradím s vetem,ale vypadá to na chronický zánět,takže je dost možné,že mléko z onoho struku nebude už k používáni.I to se stává,že jsou dobré dojnice,které se v kravínech dojí jen na tři nebo na dva.Ale je to škoda.
Tak to jen pro dokončení :usmev:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krev při dojení

Nový příspěvek od Jamarov »

Nikam nepujde,doma bude.Už se nacourala dost! :))
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů