Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6502 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- andre.marek
- Příspěvky: 1645
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1430 poděkování
- Dostal poděkování: 1617 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Já můžu řepu k čemukoliv
A moc dobrý je třeba salát ze zavařené řepy s cottage sýrem a oříšky, já mám rád kešu. To mi stačí na večeři.
A moc dobrý je třeba salát ze zavařené řepy s cottage sýrem a oříšky, já mám rád kešu. To mi stačí na večeři.
- arus
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 09 říj 2018 21:24
- Dal poděkování: 2184 poděkování
- Dostal poděkování: 1083 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
U nás hodně jedou kešu oříšky v čokoládě.. André už jsi je měl v salátu? 
- andre.marek
- Příspěvky: 1645
- Registrován: 14 říj 2018 19:12
- Dal poděkování: 1430 poděkování
- Dostal poděkování: 1617 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
S čokoládou v salátu ne
, jinak kešu také můžu v jakékoliv podobě.
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6502 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
André, takovej si dělá občas manželka a často ujídám
Kešu pražené solené, stejně tak pistácie, v případě nouze i arašídy
Kešu pražené solené, stejně tak pistácie, v případě nouze i arašídy
- arus
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 09 říj 2018 21:24
- Dal poděkování: 2184 poděkování
- Dostal poděkování: 1083 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Františka.
- Příspěvky: 11384
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5760 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
No vidíte, to mě nenapadlo, že Vy na tom grilu máte červenou řepu
.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Z nouze zkuste sypat na saláty a do dýňové či porkové polévky tato slunečnicová semínka z Lidlu je to překvapivě veľmi dobré 
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
-
Františka.
- Příspěvky: 11384
- Registrován: 16 zář 2020 08:37
- Dal poděkování: 5760 poděkování
- Dostal poděkování: 4895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Kouťák
- Příspěvky: 3117
- Registrován: 21 říj 2018 12:38
- Dal poděkování: 8801 poděkování
- Dostal poděkování: 4467 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Musím ukázat mou netrpělivost zahrádkáře.Zasel jsem okurky nakladačky a nic nerostlo.Zasel jsem je opakovaně a stále nic.Potřetí vyrostlo všechno.
Hokaido začíná růst a s celerem jsem také spokojen.Jak to je s tím sedlákem a bramborama? Už nic neříkám.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Už teď ukazoval teploměr asi 5 stupňů nad nulou… obloha jasná… tak jakmile jsem přišla ze sboru, vzala si čelovku a šla sklízet, co se zachránit dalo 
Ale třeba jen maluju čerta na zeď
Ale třeba jen maluju čerta na zeď
- PavelIV
- Příspěvky: 7067
- Registrován: 10 říj 2018 07:57
- Dal poděkování: 6502 poděkování
- Dostal poděkování: 3895 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Asi ne, ráno namrzlý skla u auta po 6 hodině. Teploměr už teda ukazoval 3 nad nulou.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Splašil se nám česnek!
Letos jsme stihli zasadit česnek ještě v zimě (asi v lednu) a dost nás překvapil, když jsem zjistila, že pomalu nasazuje na květ.
Je krásný, statný… ale z toho, že bude do měsíce na sklizení úplně radost nemám
Letos jsme stihli zasadit česnek ještě v zimě (asi v lednu) a dost nás překvapil, když jsem zjistila, že pomalu nasazuje na květ.
Je krásný, statný… ale z toho, že bude do měsíce na sklizení úplně radost nemám
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Každoročně sklízíme na začátku července a není to problém.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Fakt? Jenže vy to máte kde skladovat - máte krásné sklípky
to my ne.. 
Takže prostě ostříhám květy a holt sklidím, až budu muset a nějak to dopadne
Takže prostě ostříhám květy a holt sklidím, až budu muset a nějak to dopadne
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Česnek neskladuji ve sklípku ani ve skepě.
Vytahám ze země, svážu po cca deseti kusech provázkem, dvě kytice proti sobě a pověsím vysoko do stodoly. Bývá tam teplo ale ne slunce. A tam visí až přes podzim. Před zimou očistím kořeny,trochu slupky,zastřihnu stonek na cca max 15cm. Vyberu na sázení, zbytek mám se skládku, je tam zima ale nemrzne.
Ty si ho pověs pod nějakou stříšku,pergolu, na půdu apod. Kam neprší a nesvítí slunce.
Vytahám ze země, svážu po cca deseti kusech provázkem, dvě kytice proti sobě a pověsím vysoko do stodoly. Bývá tam teplo ale ne slunce. A tam visí až přes podzim. Před zimou očistím kořeny,trochu slupky,zastřihnu stonek na cca max 15cm. Vyberu na sázení, zbytek mám se skládku, je tam zima ale nemrzne.
Ty si ho pověs pod nějakou stříšku,pergolu, na půdu apod. Kam neprší a nesvítí slunce.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Letos zkouším nový model na okurky… tak uvidíme, zda to něco pozitivního přinese 
Vyvýšený záhon by byl bez užitku, tak dám nějaké okurky normálně na záhon a nějaké jsem dala takhle.. moc místa kolem toho záhonu není, ale pokud to člověk nenechá tolik rozrůst, tak to třeba půjde ok.
Koukala jsem na videonávod, že když se okurky vyštipují a odstraňují se živné listy po sklizení plodu, tak že jsou zdravější a déle plodí… tak uvidíme. Vyzkoušet můžu
Po dešti se walliserská vlna krásně vyprala
to bývalo krásné, to po dešti umyté zářivě bílé stádo.. 
Vyvýšený záhon by byl bez užitku, tak dám nějaké okurky normálně na záhon a nějaké jsem dala takhle.. moc místa kolem toho záhonu není, ale pokud to člověk nenechá tolik rozrůst, tak to třeba půjde ok.
Koukala jsem na videonávod, že když se okurky vyštipují a odstraňují se živné listy po sklizení plodu, tak že jsou zdravější a déle plodí… tak uvidíme. Vyzkoušet můžu
Po dešti se walliserská vlna krásně vyprala
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Krásný to máš Veru. Určitě to bude fungovat.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zelenina našich zahrádek, záhonů . . . ..
Tak mám skoro zasázeno pro letošek.
Sice jsou zas plodiny, kterým se extra nedaří, ale ze všeho něco vylezlo, takže vlastně dobré
letos moc nevylezly mrkve, petržele a červená řepa.
Pořád vychytávám postupy, jak pracovat na tomto místě s vysokou zátěží hryzci.
Letos jsem na část okurek, dýní a cuket, namontovala ochranný obal z pletiva. Vím, že je to proti hryzci slabé, ale říkám si, že zas ty rostliny přeci při té hojnosti kolem nemohou být tak lákavé (vždycky ukoušou jen nějaké a nějaké nechají… zdá se, že podle toho, zda se jim zrovna pletou v cestě, kterou si razí, nebo ne..), tak by takováhle bariéra mohla stačit pro to, aby to hryzec objel kolem… uvidíme. Snad to nebude rostlině překážet, až bude větší, aby se o ní nepoškozoval terminální stonek… prostě uvidím, jak se to bude vyvíjet.
Ještě zbývá dát jedna dýně do travního záhonu a mám hotovo
Sice jsou zas plodiny, kterým se extra nedaří, ale ze všeho něco vylezlo, takže vlastně dobré
Pořád vychytávám postupy, jak pracovat na tomto místě s vysokou zátěží hryzci.
Letos jsem na část okurek, dýní a cuket, namontovala ochranný obal z pletiva. Vím, že je to proti hryzci slabé, ale říkám si, že zas ty rostliny přeci při té hojnosti kolem nemohou být tak lákavé (vždycky ukoušou jen nějaké a nějaké nechají… zdá se, že podle toho, zda se jim zrovna pletou v cestě, kterou si razí, nebo ne..), tak by takováhle bariéra mohla stačit pro to, aby to hryzec objel kolem… uvidíme. Snad to nebude rostlině překážet, až bude větší, aby se o ní nepoškozoval terminální stonek… prostě uvidím, jak se to bude vyvíjet.
Ještě zbývá dát jedna dýně do travního záhonu a mám hotovo
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host