Batáty

Zelenina
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Batáty

Nový příspěvek od Moonika »

Ahojte máte niekto skúsenosti s pestovaním batátov? A nemáte náhodou niekto nejaké drobné na sadenie na predaj? Lebo tie obchodné sú ako obušky a mám veľký obavu či by klíčili, dokonca niekedy orezujú tú špičku -koreň. Milujem batáty:))
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Batáty

Nový příspěvek od Javorka »

V loňském roce jsem si na zkoušku zasadila batáty do obrovského květináče. Překvapila mě veliká úroda, tak to letos zase zkusím.

Na jaře jsem si koupila v obchodě 2 hlízy, pořádně je omyla a dala do sklenic s trochou vody. Velmi brzo začaly klíčit. Prý je možné nové výhonky odlomit a nechat pustit kořínky a zasadit do květináčků. To jsem ale nestihla, tak šly celé hlízy do květináčů. Později jsem je přemístila do velikého květináče, kde jsem je zalévala a občas přihnojila zkvašenými slepičinci, nebo kopřivovou jíchou. Na podzim jsem květináč vyklopila. Zem byla plná hlíz batátů, další narostly i pod květináčem v zemi.
Bohužel nemám rostliny vyfocené, jen okrasné batáty se světlezelenými listy. I po těch mám hlízy schované a letos je zase zasadím.
DSC01997.JPG
Rosliny batátů je uprostřed.

Návodů na pěstování je plno, tak aspoň něco:

http://www.vysnenazahrada.cz/2014/09/ja ... hrade.html

https://www.skrblik.cz/navod/jak-pestovat-bataty/
:433:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Batáty

Nový příspěvek od oreb1 »

Javorko, dávala jste k rostlinám něco na pnutí nebo jste je nechala na zemi? Povíjnici (ne batátovou) jsem měla vloni v truhlíku a pnula se mi do výšky asi 3 m. Zdá se mi, že kdyby byly natě na zemi, ovíjely by a obtěžovaly jedna rostlina druhou, i když by byly zasazené třeba půl metru od sebe. Co myslíte?
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Batáty

Nový příspěvek od Javorka »

Nechala jsem je plazit po zemi. Trochu jsem je vedla kolem květináče, aby se po nich nešlapalo.
:433:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů