Vigna čínská

Zelenina
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vigna čínská

Nový příspěvek od oreb1 »

Zkusila jsem spolu s fazolemi pěstovat vignu. Dočetla jsem se, že má až půl metru dlouhé lusky a pěstuje se stejně jako fazole. Zasadila jsem ji společně s fazolemi dost pozdě, až 2. týden v červnu a myslela si, že semena jsou stará, protože dlouho nevzcházela. Až když už se fazole dávno pnuly, vylezly ze země vigny. Mají světle růžové květy po dvou proti sobě a lusky jsou opravdu štíhlé dlouhé dva proti sobě. Příjemně mě překvapila.
Na obrázcích červené květy patří fazoli, ta je hned vedle. Zatím mám nejdelší lusk asi 30 cm, ale roste dál. Vedle fazolí má nevýhodu slabších úponů. Fazole se s chutí šplhá, kdežto vigna by se rozlézala po zemi, kdybych jí nepomohla nahoru. Ale možná je to jen tím, že fazole vedle už jsou silné a vigna v nich má značnou konkurenci.
Přílohy
P3290006.JPG
P3290005.JPG
P3290004.JPG
P3290003.JPG
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vigna čínská

Nový příspěvek od oreb1 »

Závěr z letošního pěstování je následující:
Je nutné je pěstovat samostatně někde, kde nebudou mít konkurenci, jako u mě byly fazole. Lusky jsou sice dlouhé, ale semena v nich jsou ve větších rozestupech než fazole, takže na semena se moc nehodí, spíš pro pěstování na zelené lusky. Každopádně fazole jsou průbojnější a mají větší výnos než vigna. Chuť je ale u vigny zazelena jemná a nemusí se odstraňovat vlákna.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů