Čteme a píšeme, sdílíme.. Malochov žije jen díky vašim příspěvkům! Pro další fungování však potřebujeme doplnit finance na účtu. Předem děkujeme za vaší podporu! č. účtu: 123-1207850277/0100
Brambory
- DAD David Abrahám
- Příspěvky: 5134
- Registrován: 10 říj 2018 15:33
- Dal poděkování: 2381 poděkování
- Dostal poděkování: 5186 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Bez vody v určitých fázích vývoje to nejde, u brambor je nejdůležitější vzcházení , násada plodů a období maximálního růstu hlíz
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Tak ve velkém se pěstují odrůdy s velkým výnosem obecně bez ohledu na vše ostatní protože českému zákazníkovi je to s vyjímkou vánočního salátu jedno. Když neprší tak mají výnos samozřejmě nižší.
V malém jasně taky mám čerpadlo v potoce, 100m hadic a pouštím mezi řádky hlavně když kvetou.
V malém jasně taky mám čerpadlo v potoce, 100m hadic a pouštím mezi řádky hlavně když kvetou.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Po starém kurníku a jeho okolí zbyl vcelku velký prostor, pěkně ho slípky přehrabávaly a rochnily. Napadlo mne tedy, žel bohu až nedávno a nikoliv třeba vloni, že by tam mohly dobře růst brambory.
Nemám velké záhony a prostor na brambory mi chyběl. Navozila jsem tedy v rychlosti nějakou masu z dýňoviště a rajčatoviště. Také nám tuhle spadly dva snopy svázané povřísly, staré tak cca nejméně 80 let, z hůry.
Ve sklepě zas byly naklíčené, přiměřeně, červené menší brambory. Tak jsem je v sobotu zasadila. Uvidíme. Nestálo mne to nic, jen trochu potu, bylo dosti horko.
Pokud se zadaří, bude dobře. Když ne, stejně budu pokračovat od podzimka ve vožení všeho rostlinného na tuto plochu. Tedy posekanou trávu tam budu dávat už nyní, při růstu brambor. A pak dál,a prokládat to vším možným rostlinným. Bude tam krásný záhon.
Nemám velké záhony a prostor na brambory mi chyběl. Navozila jsem tedy v rychlosti nějakou masu z dýňoviště a rajčatoviště. Také nám tuhle spadly dva snopy svázané povřísly, staré tak cca nejméně 80 let, z hůry.
Ve sklepě zas byly naklíčené, přiměřeně, červené menší brambory. Tak jsem je v sobotu zasadila. Uvidíme. Nestálo mne to nic, jen trochu potu, bylo dosti horko.
Pokud se zadaří, bude dobře. Když ne, stejně budu pokračovat od podzimka ve vožení všeho rostlinného na tuto plochu. Tedy posekanou trávu tam budu dávat už nyní, při růstu brambor. A pak dál,a prokládat to vším možným rostlinným. Bude tam krásný záhon.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Super, Jani, vypadá to krásně!
My ten travní záhon neuzalévali. Je tam moc sucho, pod ním.. brambory byly sice krásně čisté, ale výnos byl velmi mizerný.. tak jsme přešli zas na normální hliněný.
Tak jsem zvědavá, jak to půjde u vás
My ten travní záhon neuzalévali. Je tam moc sucho, pod ním.. brambory byly sice krásně čisté, ale výnos byl velmi mizerný.. tak jsme přešli zas na normální hliněný.
Tak jsem zvědavá, jak to půjde u vás
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Přímo vespod není tráva, je tam pevná hlína, kterou jsem rýčem narušila. Sucho tam nebylo. Brambory budou kořenit do země, když se jim bude chtít. Nic moc od toho nečekám. Časem tam vyrobím normální hliněný záhon.
Letos budu přidávat posekanou trávu,na podzim různé podestýlky od zvířat,listí, popel,štěpku,padanky,atd. Příští rok na tom budou dýně,cukety a spol. A v zimě 2027/28 to manžel pěkně hluboce poryje. Uvidíme. Záhony zakládám takto pomalu, ale skorem bezpracně. Nemusím vozit podestýlky a ostatní až někam dolů k lesu, kde máme hlavní kompost, a pak to zas tahat zpět. Takhle na místě se to pěkně rozloží, pohnojí. Jsem spoko.
Ploty máme hotové, jen právě plot mezi zahradou a sadem bude manžel dodělát, tento záhon oplotí tak jak je i vidět, vlastně ho vydělí ze sadu a slepice tam takto nemohou. Je to šikovné místo.
Letos budu přidávat posekanou trávu,na podzim různé podestýlky od zvířat,listí, popel,štěpku,padanky,atd. Příští rok na tom budou dýně,cukety a spol. A v zimě 2027/28 to manžel pěkně hluboce poryje. Uvidíme. Záhony zakládám takto pomalu, ale skorem bezpracně. Nemusím vozit podestýlky a ostatní až někam dolů k lesu, kde máme hlavní kompost, a pak to zas tahat zpět. Takhle na místě se to pěkně rozloží, pohnojí. Jsem spoko.
Ploty máme hotové, jen právě plot mezi zahradou a sadem bude manžel dodělát, tento záhon oplotí tak jak je i vidět, vlastně ho vydělí ze sadu a slepice tam takto nemohou. Je to šikovné místo.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Kouťák
- Příspěvky: 3117
- Registrován: 21 říj 2018 12:38
- Dal poděkování: 8801 poděkování
- Dostal poděkování: 4467 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Dnes jsem dodržel tradici a zasadil jsem 10 kg brambor.Na svatého Marka,brambor plná jamka.Záhon jsem na podzim udělal opět z trávy na druhém konci zahrady,tak doufám,že tam nebude tolik mandelinek,ale ty potvory mají křídla.
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Brambory před deštěm. Zejtra je vyblejsknu po dešti.
Zatím to roste. Tak uvidíme.
Zatím to roste. Tak uvidíme.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Jana P.
- Příspěvky: 7199
- Registrován: 17 bře 2020 11:51
- Dal poděkování: 6165 poděkování
- Dostal poděkování: 6993 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Dlouho jsme brambory neměli, tak zatím mandelinky nejsou, ale budou o to nemám strach.
Dnešní foto, je tam vidět nový plot do sadu, proti slepicím
Dnešní foto, je tam vidět nový plot do sadu, proti slepicím
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
- Kouťák
- Příspěvky: 3117
- Registrován: 21 říj 2018 12:38
- Dal poděkování: 8801 poděkování
- Dostal poděkování: 4467 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
čtenářka
- Příspěvky: 506
- Registrován: 09 dub 2020 08:59
- Dal poděkování: 2231 poděkování
- Dostal poděkování: 759 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Brambory
Tak já přidám ty svoje
,
minulý tyden jsem musela zalivat, denně jsem jim vozila skoro 100 litrů - hrozná poušť
mandelinek mám nepočítaně
minulý tyden jsem musela zalivat, denně jsem jim vozila skoro 100 litrů - hrozná poušť
mandelinek mám nepočítaně
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Vedra
- Příspěvky: 485
- Registrován: 05 led 2020 19:19
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 898 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Hhippie
- Administrátor fóra
- Příspěvky: 14480
- Registrován: 10 říj 2018 13:32
- Dal poděkování: 3631 poděkování
- Dostal poděkování: 6740 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host